Şimdi Ara

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.357
Cevap
47
Favori
189.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]
    50 Mbit Vodafone Net kullanıyorum fakat en yüksek aldığım hız 30-35 oldu şuana kadar. Genelde de 10-15-20 arası değişiyor hızım. Değerlerim çok mu kötü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

İstediğin pakete geç zaten verebileceği maks hızı veriyor kablo fark eder tabikide piyasada o kadar kötü kablolar var ki elektrikcilerde sağolsun milattan kalma tesisat yapıyor.
    hocam paketi değiştirdim...75 mbs pakete geçtim

hat zayıflaması aynı kaldı..snr margin 7.5-7.9 arasına düştü..modemde ki max ulaşılabilir hız 65 mbslere çıktı... ama modem 57 mbs de sabitledi hızı benim için yeterli gayet iyi kopma yok olacağada benzemiyor...

saha dolabına 650-700 metre uzaklığım var...Benim için iyi hız bu kadar alır demiyordu kimse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UA57 -- 17 Ağustos 2020; 0:23:51 >
  • UA57 U kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun kopma olmadığı sürece problem olmaz keyfini sürün.

Arkadaşlar bu değerler için yorumunuz ne olur?

Şuan sinyalim ADSL+, VDSL alınırsa hat değerleri daha da iyileşir mi?
  • VgrooveR kullanıcısına yanıt
    50 - 80 alırsın.
  • Bağlantı Durumu Bağlı değil
    Bağlantı Tipi Ethernet
    Hat Modu N/A
    Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu VDSL2
    Gelen Giden
    Hız 0 0
    Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 88040 5119
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 136000 47539
    SNR Sınırı (dB): 21.4 33.1
    Hat Zayıflaması(dB): 0.0 0.0
    Güç (dB): 14.5 -9.4
    Bağlantı Adı Bağlantı Durumu IP Adresi Protokol
    Internet Bağlı pppoe
    IPTV Bağlı değil N/A dhcp
    wan_ethernet_data Bağlı değil N/A pppoe
    wan_ethernet_iptv Bağlı değil N/A dhcp
  • quote:

50 - 80 alırsın.
    Hocam yanıt için çok teşekkür ederim. Bu işin mantığını açıklayabilir mısınız. Işın mantığını kapayim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • VgrooveR kullanıcısına yanıt
    Mantık derken hocam hat zayıflaması ve snr yi baz alacaksınız adsl de değerleriniz güzel vdsl fibere geçiş yapıldığı zaman doğal olarak bu değerler dahada güzel olacak :) zayıflaman düşecek snr yükselecek hız arttırımı yapınca snr düşecek tabi doğal olarak.
  • quote:

Mantık derken hocam hat zayıflaması ve snr yi baz alacaksınız adsl de değerleriniz güzel vdsl fibere geçiş yapıldığı zaman doğal olarak bu değerler dahada güzel olacak :) zayıflaman düşecek snr yükselecek hız arttırımı yapınca snr düşecek tabi doğal olarak.
    Peki hat zayıflaması ve snr değerleri için kritik sınır kaçtır.

• 1-2 yıldır Turknet kullanıyorum, ekstra ücretle 100mb paketine geçtim. 1-2 aydır aralıklarla crc sorunu yaşıyorum. Bazen milyonlara çıkıyor değer. Modemi kapatıp açınca geçici olarak düzeliyor ama son günlerde kapatıp açtıktan 3 dakika sonra bile internet bağlantısı kopuyor. Arıza kaydı sonucunda iç tesisatınızda sorun olabilir, isterseniz yerinde destek hizmetimizle 99 liraya kontrol ettirelim dediler. Şikayetvar'da okuduğuma göre eve gelip modeme tekrar kurulum yapıp gidiyorlarmış o yüzden güvenemedim.
    VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: Bright Eyes

1-2 yıldır Turknet kullanıyorum, ekstra ücretle 100mb paketine geçtim. 1-2 aydır aralıklarla crc sorunu yaşıyorum. Bazen milyonlara çıkıyor değer. Modemi kapatıp açınca geçici olarak düzeliyor ama son günlerde kapatıp açtıktan 3 dakika sonra bile internet bağlantısı kopuyor. Arıza kaydı sonucunda iç tesisatınızda sorun olabilir, isterseniz yerinde destek hizmetimizle 99 liraya kontrol ettirelim dediler. Şikayetvar'da okuduğuma göre eve gelip modeme tekrar kurulum yapıp gidiyorlarmış o yüzden güvenemedim.
    hat kaldırmıyor ..75 mbs sabitletmen ideal gibi

Arkadaşlar hat değerlerimi biri yorumlayabilir mi? Pek anlamıyorum. 35 Mbit kullanıyordum, dün 50 Mbit'e geçtim fakat upload arttı, download hızım sabit kaldı. Düzelmesi için uğraşıyorum dünden beri Türk Telekomla uğraşmaktan yoruldum valla.
    SNR, hat zayıflaması vs değerler nasıl acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardaonline -- 19 Ağustos 2020; 21:31:50 >
  • ardaonline A kullanıcısına yanıt
    50 mbiti kaldırmaz bu hat iç tesisatını kontrol et ek paralel hat varsa iptal edin hocam yoksa bu şekilde kullanırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    İc tesisat kablosu degisti hocam 3 sene once yenisiyle. Max rate yazan yerdeki değer 24ten 35e gectigimde artmisti. Uzaktan artiramazlar mi o hizi,port mu acmalari lazim santralden?

Şuan ki hali bile kötü durumda snr değeriniz tam sınırda olmasına rağmen ciddi crc hataları almışsınız hat zayıflaması çok yüksek. Büyük ihtimal sıkıntı kablolardan kaynaklı

Edit:(Ac51 kullanıyorsanız son firmware güncellemesinde bu tarz yüksek crc hatalarına sebep veren sıkıntı olduğunu okumuştum bir önceki stabil firmwareye geçip dener misiniz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökkubbe -- 19 Ağustos 2020; 21:43:42 >
    Öyle bir şey yok hocam altyapın o kadar arıza kaydı bırak incelesinler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gökkubbe G kullanıcısına yanıt
    Peki hocam ne yapmam gerekiyor sorunu cozmek icin,nasil bir yol izlemeliyim? Hipernet kullaniyorum turk telekom. Modem asus dsl-n16, duvarin icindeki kablo 3 sene evvel yenisiyle degisti. Modem ile duvar arasindaki kablolar en kaliteli kablolar.

24>35 geçişinde max rate değişmesi garibime gitti bence de arıza kaydı açtırın incelensin hocam net bir şey söylemek mümkün değil.

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

arkadaşlar kaç mbit hız alırım en fazla

• darkandcold D kullanıcısına yanıt
    Alabileceğin son hızdasın iç tesisatını gözden geçir.
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.