Şimdi Ara

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.357
Cevap
47
Favori
189.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tip-7 saha dolabı 90 metre kadar uzakta iç tesisat yeni, hız kilidi mevcut normalde kopma vb sorun yaşamadan 100 Mbps hız alıyordum türknete destek kayıtı oluşturdum düzeltmelerini bekliyorum.
    VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soyildirim -- 5 Ağustos 2020; 22:54:58 >
  • soyildirim S kullanıcısına yanıt
    Forumdaki desteğe pm at sana dönüş yapıyor. Ben de hız kilidine takılmıştım. Yükseltti hemen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Değerlerim nasıl? Özellikle daire içi tesisat?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jvcjvc kullanıcısına yanıt
    Güzel.
  • VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

Benim değerlerim nasıl acaba santrale yakın mıyım ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • H4RuNN H kullanıcısına yanıt
    Güzel

• Hat değerlerim nasıl? 100 mbpslik pakete geçiş yapmıştım, modeme 102400 kbps olarak tanımlanmıştı fakat garip bir şekilde snr sabit kalmıyordu.

100 mbpslik paket tanımlandığındaki hız testi

• akerol A kullanıcısına yanıt
    Snr zaten sabit kalmazki.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    doğru söylüyorsun, ben kendimi tam ifade edememişim pardon. Demek istediğim 102400 profilinde bağlandığında 8.7 db snr değerlerinde geziniyor 1 2 saat sonra yavaş yavaş 7.5, 6.5, 4, 2 diye aşağıya doru düşüyor snr
    Düşer hocam o bölgedeki altyapıdan kaynaklı kopma sorunu olmadığı sürece idare edin varsa tek çare hız düşürmek altyapı geliştirmesi yapmadıkları için böyle problemler oluyor.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    şu an 86 mbps profilindeyim, kopma sorunu falan yaşamıyorum fakat hattımın kapasite hızı 112 mbps falan. O hızı alamamak insana koyuyor.
    Anlamama gibi sıkıntıları var inatla malesefki.
  • snr 21 gorunuyo ama arada sirada kopmalar oluyor yeni kablo filan cektim bisey degismedi neden olur acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyro -- 9 Ağustos 2020; 22:8:35 >
  • VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

Acaba değerlerimi yorumlamanız mümkün mü? Kaç mbite kadar sıkıntısız alırım? Şu an 50 mbit sıkıntısız.

Bir de daire içi tesisat yenilendi. Bu değerlerden daire içi tesisatı da yorumlamak mümkün mü?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 10 Ağustos 2020; 15:26:7 >
  • Merhaba, hata değerlerim aşağıda..35 mbs paketi sorunsuz kullanıyorum 50 msb kaldırır mı acaba?Aşağıda en yoğun zamanda ki hat değerlerim var...snr margin yoğun olmayan zamanlarda 19.0 civarlarında..hat zayıflaması da 15.9 16.1 16.2 olarak değişiyor bazen..yardımcı olursanız fikir verirseniz sevinirim...

Bilgilendirme amaçlı;
    1)VDSL TİP-7 Kabin aktif edildi...Hat değerlerim çok iyi değildi.30-31 mbs alabiliyordum...(max ulaşılabilir hız modemde 33mbs görünüyordu)
    2)Evin dışındaki telekomun kutuyu(reglet) modeme gelen kabloyu değiştirdim...modemde ki max hız 33 mbsden 52 mbs lere çıktı.(Farklı 3 kablo denedim...cat6 bakır oranı yüksek kaploda oranlar iyileşti..Kablo etki ediyor onu anladım)
    3)Regleti devre dışı bıraktım telekomdan gelen kabloyu aparatla cat6 ekleyerek direk modeme verdim..modemdeki max hız 52 mbs lerden 60-64 mbs aralığına geldi

• UA57 U kullanıcısına yanıt
    50 Alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

50 Alırsın.
    tşkler hocam çok bekledik bu vdsl dolabı :) en son konuldu teknik ekipler mesafe fazla 24 mbs ideal max 32 mbs mbs alırsın demişlerdi...(650 metre saha dolabına)O kadar bekle 24 mbs için mi deyip çok sövdüm...50 alırsa yeterli bana...

Hocam bir sorum daha olacak;
    1: Daha iyi hız için 3-4 çeşitli kablo ..değişik aparatlar rj11 jack bile farklı farklı test ettim...Bir kabloda(içinde tek tel yok bir çok ince ince tel olan) kötü rj11 ile hız 13 mbslere düştü...
    O zaman fark ettim ki modem hızımı hattın durumuna göre arttırıp azaltıyor...şimdi 50 mbs paket yok..75 mbs pakete geçsem 50 ye sabitletmem gerekir mi yoksa modem ayarlıyor gibi öyle kalsın mı sizce
    İstediğin pakete geç zaten verebileceği maks hızı veriyor kablo fark eder tabikide piyasada o kadar kötü kablolar var ki elektrikcilerde sağolsun milattan kalma tesisat yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

İstediğin pakete geç zaten verebileceği maks hızı veriyor kablo fark eder tabikide piyasada o kadar kötü kablolar var ki elektrikcilerde sağolsun milattan kalma tesisat yapıyor.
    tşk hocam...Pazartesi tarife değiştirip deneyelim bakalım...
    Rica ederim
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.