Şimdi Ara

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.356
Cevap
47
Favori
189.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam şöyle bir hat değerlerim olmadı 97 MBps destekliyor.
  • Benim babamgilin interneti bu şekilde aldıkları hız 8mbps ancak 24mbps paketleri mevcut ona taahhüt verilmiş... Max olarak 20 mbps gözüküyor biz 24mbps direk yolladıklarında kopma vs olurmu hat kaldırmıyor mu anlamadım.... İnternet altyapısını farklı sitelerde kontrol ettiğimde 65 mbps ye kadar destekliyor diye gözüküyor bu durum niye böyle açıklayacak kimse var mı... Şimdi biz 8mb ye mi mahkum olacaz nedir bunun çözümü...

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• habib_723 kullanıcısına yanıt
    Bu değerler ADSL için geçerli. VDSL e geçince değerler tamamen değişiyor. Altyapı sorgularında çıkan 65 mb hatta daha da fazlasını alma ihtimaliniz var ancak bunu bilmenin tek yolu VDSL paketine geçip VDSL modemle test etmek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stranger3458 kullanıcısına yanıt
    Zaten zyxel vdsl modem kullanıyorlar ustam vdsl de bu değer çıktı... Bu yüzden kafam karıştı

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

Burda yazana göre hattınız ADSL sinyali alıyo

Oraya dikkat etmemişim... Demekki bundan dolayı hata alıyor o yüzden yüksek hız çıkmıyor... Bilgi için tesekkur ederim hemen müşteri hizmetlerini arayacam...

Rica ederim. Eğer paketinizi hattınızı VDSL e geçirirseniz tekrardan değerlerinizi atarsanız farkı görmüş oluruz

Tekrardan teşekkür ederim... Müşteri hizmetlerini aradım durumun böyle olduğunu adsl sinyal geldiğini ancak vdsl gelmesi gerektiğini belirttim arıza kaydı actırdım bakacaklar duruma... Gerçi yarın ben teknik elemanlarını arayacam bir akraba o direk saha ekibinde olduğu için düzeltir durumu...

Rica ederim inşallah sorununuz çözülür.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Gayet güzel

@TMRT

Herhangi bi problem olmaz güle güle kullanın.
    Hocam teşekkürler. Peki modemin maksimum hızın 6 mbps altında değer alması normal mi ne kadar reset atarsam atayım her seferinde maksimum akım hızının 6 mbps altındaki değerde internet sunuyor. Bu modem kaynaklı mı yoksa servis sağlayıcı kaynaklı mı anlamadım. Paketim 100 MBPS.
    Vdsl sinyal attılar değerler böyle ama internet gelmiyor internet ışığı modemde sabit yanıyor ama net yok... Düzeltmeye çalışıyorlar...

Edit:internet geldi.... Ustam teşekkürler sizler söylemeseydiniz farketmezdik bu durumu Allah razı olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi habib_723 -- 18 Ocak 2019; 16:28:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: habib_723

Vdsl sinyal attılar değerler böyle ama internet gelmiyor internet ışığı modemde sabit yanıyor ama net yok... Düzeltmeye çalışıyorlar...

Edit:internet geldi.... Ustam teşekkürler sizler söylemeseydiniz farketmezdik bu durumu Allah razı olsun..

Rica ederim cümlesinden Allah razı olsun. Keyifli kullanımlar dilerim.

• Dün internetim gitti. Sinirlendim baya. Sabah kalkıp ilk iş elektrikçiye gidip sağlam kablo ve yak1 konnektörü aldım. Gelip kablolarımı yeniledim ve yeni hat değerlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi decramer -- 19 Ocak 2019; 18:26:5 >
  • Adsl kullaniyorum vdsl modem alip gecmeyi dusunuyorum sizce degerler nasil desteklermi snrdan dolayi süpheliyim. Netspeede gore santrale uzakligim 352 metre. Suan turknet kullaniyorum sizce vdsle gecmelimiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PrisonOfficer -- 22 Ocak 2019; 3:59:21 >
  • Hocam mümkünse yorumlarmisiniz rica etsem

• Merhaba ADSL den VDSL e geçince hat değerleri tamamen değişir. Altyapınızı burdan sorguladığınızda ne görünüyor

https://www.extranet.com.tr/altyapi/

• Hocam extranet sorgusu ve netspeed facebook sayfasindan aldigim cevabı gönderdim.Turknet vs hepso 35 mbps vdsl alabilirsiniz cevabini verdi.Hat degerlerinden dolayi vdsl modeme para veripte hız alamam diye endise ediyordum ancak degisebilecegini söylüyorsunuz.

• Santrale uzaklağınız gayet iyi. VDSL hizmeti alabilirsiniz boş port var görünüyor

• Gercekten teşekkür ederim hocam.

• Rica ederim

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.