Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

VDSL HAT ZAYIFLAMASI (dB) HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
1.162
Cevap
14
Favori
44.837
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> VDSL HAT ZAYIFLAMASI (dB) HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    188 Mesaj

5 gün önce vdsl e geçiş yaptım.hat değerlerim böyle.vdsl e geçince daha iyi değerler bekliyordum açıkçası ama ancak 24 mb alabiliyorum.AKN olayı devam etseydi kota sonrası 16 mb için 35 lik tarifeye geçecektim ama bu durumda 24 mb yeterli.
    50 gb kotalı telefon dahil 64 tl den taahhüt verdim.
    |
    |

• Yarbay
    3725 Mesaj
    adsl 17mbit kullanıyorum

modem:https://i.hizliresim.com/oX9Ap7.png
    vodafone altyapı sorgulama:https://i.hizliresim.com/9aEVAr.png

gariplik yok mu?

H y ō r i n m a r u !
  • Teğmen
    201 Mesaj
    Bu hat değerleri 35 MBps hızı stabil olarak verebilir mi? Bu haliyle bile CRC hataları oluyor, 35 MBps'e geçersem CRC tavan yapacak sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 20 Aralık 2018; 17:44:8 >

Orijinalden alıntı: BilgisayarMeraklısı

Bu hat değerleri 35 MBps hızı stabil olarak verebilir mi? Bu haliyle bile CRC hataları oluyor, 35 MBps'e geçersem CRC tavan yapacak sanırım.

Santral veya saha dolabına mesafeniz biraz uzak bundan dolayı crc hataları olabilir.

Hat değerleriniz çok kötü değil buna rağmen, 35 mbit alır.
    |
    |
    15314 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Norain

adsl 17mbit kullanıyorum

modem:https://i.hizliresim.com/oX9Ap7.png
    vodafone altyapı sorgulama:https://i.hizliresim.com/9aEVAr.png

gariplik yok mu?
    Vdsl üzerinden sinyal verilirse hat değerleriniz iyileşebilir.
    3725 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Vdsl üzerinden sinyal verilirse hat değerleriniz iyileşebilir.

Alıntıları Göster
    bizimkilerle konuşayım bakalım. teşekkürler.
    |
    |

H y ō r i n m a r u !
  • Binbaşı
    1748 Mesaj

Başka serverlara denediniz mi test? Çok işiniz yoksa yüklemeyle 800kbps de 24mb hattı çalıştırır sıkıntısız. Ancak 4-5 kişi aynı anda biraz duraksama yaptırtabilir. Siz saha dolabina uzaklığınız ne kadar onu kendiniz bi bakın birde ev içi kablolarınız ne durumda oksit vs sıkıntılı bir yer olmayacak yoksa hemen etkilenir değerler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ment kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Geçen sene 36 mbit olmasına rağmen snr daha yüksekti. Niye böyle olmuş anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notimetocryz -- 20 Aralık 2018; 19:9:55 >

Orijinalden alıntı: notimetocryz

Geçen sene 36 mbit olmasına rağmen snr daha yüksekti. Niye böyle olmuş anlamadım.
    Vdsl kart üzerindeki aktif port sayısı arttıkça snr değeri düşebilir.

Hattınız yine de kötü değil 50 mbit hız alabilirsiniz stabil şekilde.
    225 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Vdsl kart üzerindeki aktif port sayısı arttıkça snr değeri düşebilir.

Hattınız yine de kötü değil 50 mbit hız alabilirsiniz stabil şekilde.

Alıntıları Göster
    Hızı yükselttirirsem paket değişmiş olmaz mı ?
    Geçen sene bir arıza kaydının sonucunda arayan eleman hızı 36'ya uploadı 5'e yükseltmişti, paket fiyat vs değişmeden. Ama onu geri çekmişler sanırım.

Orijinalden alıntı: notimetocryz

Hızı yükselttirirsem paket değişmiş olmaz mı ?
    Geçen sene bir arıza kaydının sonucunda arayan eleman hızı 36'ya uploadı 5'e yükseltmişti, paket fiyat vs değişmeden. Ama onu geri çekmişler sanırım.

Alıntıları Göster
    Tabiki hız yükseltmek için paket değiştirmeniz gerekir.

Zaten üst pakete geçin demedim hattınız 50 mbit'e kadar destekliyor dedim geçip geçmemek size kalmış.

Evet şu an hatta gelen sinyal 24 mbit.
    |
    |
    373 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: WienerBlut.

Hat değerlerimde değişiklikler olmuş acaba iyi yöndemi kötü yöndemi bilemedim. VDSL pakete geçersem güncel hat değerlerimle ne kadar hız alabilirim?

Downstream:
    relative capacity occupation: 100%
    noise margin downstream: 76 0.1db
    output power upstream: 120 0.1dbm
    attenuation downstream: 10 0.1db

Upstream:
    relative capacity occupation: 100%
    noise margin upstream: 209 0.1db
    output power downstream: 167 0.1dbm
    attenuation upstream: 53 0.1db

Alıntıları Göster
    Yardımcı olabilecek yok mu acaba
    |
    |

• Teğmen
    228 Mesaj
    Arkadaşlar bu değer nasıl saha dolabına uzaklık 65 metre.
    75 Mbps olan hızım kopmalar olduğu için 50 Mbps düşürülmüştü. Sizce tekrar yükseltmelimiyim yoksa bu değerler ile kopmalar devam mı eder ?
    35 Mbps VDSL paketine geçsem sıkıntı olur mu bu değerler ile?
    (not: alt yapı sorgulamasında hızımı 78 Mbps VDSL alabilir olarak gösteriyor. Saha dolabı ile aramda 100 metre var. 35 Mbps pakete geçsem kopma olur mu?)

Hat zayıflaması 3 gösteriyor mesela. iyi mi kötü mü bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingo_disco -- 20 Aralık 2018; 21:7:1 >

Orijinalden alıntı: tuarek7

Arkadaşlar bu değer nasıl saha dolabına uzaklık 65 metre.
    75 Mbps olan hızım kopmalar olduğu için 50 Mbps düşürülmüştü. Sizce tekrar yükseltmelimiyim yoksa bu değerler ile kopmalar devam mı eder ?
    Hat zayıflama değerleri güzel fakat snr değeriniz sınırda, büyük ihtimalle saha dolabındaki kart üzerinde fazlaca aktif abone var bu yüzden snr değeri bu seviyede.

50 mbit bile snr değerini 7 civarına düşürmüş normalde 6 seviyesinde kopmalar artar daha altında bağlantı kurulamaz, stabil bir bağlantı için 9-10 üzeri snr değerleri olmalıdır.

• Yarbay
    15314 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kingo_disco

Şu an netspeed 8 Mbps sınırsız kullanıyorum.
    35 Mbps VDSL paketine geçsem sıkıntı olur mu bu değerler ile?
    (not: alt yapı sorgulamasında hızımı 78 Mbps VDSL alabilir olarak gösteriyor. Saha dolabı ile aramda 100 metre var. 35 Mbps pakete geçsem kopma olur mu?)

Hat zayıflaması 3 gösteriyor mesela. iyi mi kötü mü bilemedim.

Zayıflama değerleriniz güzel fakat snr değeriniz çok yüksek değil adsl sinyali ile stabil olarak 16-18 mbit civarı bir sinyal alır.

Fakat vdsl porta geçerseniz snr değeriniz yükselebilir daha yüksek hızlara ulaşılabilir.

• Teğmen
    228 Mesaj

Peki neler yapılabilir modem arayüzünden hız düşürerek snr yükseltme denemenin zararı olur mu ?
    Modem Asus DSL-N16
    |
    |
    donanımcı123 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: tuarek7

Peki neler yapılabilir modem arayüzünden hız düşürerek snr yükseltme denemenin zararı olur mu ?
    Modem Asus DSL-N16
    Sık kopma yaşanmıyorsa birşey yapmanıza gerek yok, kopmalar oluyorsa sık sık deneyebilirsiniz.
    |
    |
    1515 Mesaj

Evet en kısa zamanda VDSL modem alıp tekrar test edeceğim.
    Daha önce telekom il müdürlüğüne gidip teknik elemandan bilgi aldım.
    Dediğine göre ADSL port üzerinden maksimum 12 mbit, VDSL port üzeriden maksimum 78 mbit e kadar hız alırsın dedi ama alt yapıya göre değişirmiş alabileceğim hız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingo_disco -- 20 Aralık 2018; 21:36:10 >
    |
    |
    donanımcı123 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Turknet'e geçtim superonline'dan 35mbps tarife rahat 32.5 net alıyorum speedtestte ve IDM üzerinde download hızı 4mb/s geçiyor ara ara.
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.