Şimdi Ara

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.357
Cevap
47
Favori
189.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kabloları lehim leyip ısıyla daralan makaron takabilirsin veya tefon dağıtım kutusu kulana bilirsin vidalı veya jack lı. ek tenönceki ve sonraki kablo kaliteside önemli tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 18 Şubat 2018; 3:12:3 >
  • Buda benim değerler. Nasıl arkadaşlar?
    VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]
  • VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

iki farklı modemle şu anki durum turknet e bir hafta oldu geçeli salak firma 26 mbps hız atamış paketim 35 telekomda bu hatta 50 mbps alıyorsum airties hat zayıflamasını sıfır veriyor ilginç değil mi hat değerleri için yorum alabilirmiyim.

• Herkese merhaba arkadaşlar, konu açtım ama cevap gelmedi şansımı birde burda deneyeyim...

16 Şubat Cuma günü Türk Telekom'dan taahhüt yeniledim. O tarihten önce 35Mbit 100GB AKN paketi kullanıyordum. Fiyat fazla diye tek fark olarak 50 GB AKN'ye düşürüp taahhüt yeniledim. İnternetimde hiç sorun olmazdı. Modem IP aldıktan sonra o IP ile 20-25 gün devam ederdi.

Cuma gününden sonra bugün ilk iş gününde Türk Telekom hattıma ne yaptıysa sabah 11.30'dan bu yana internetim kesiliyor, modem tekrar IP alıyor ve maksimum 1 dakika içinde internet tekrardan gidiyor. Bu mesajı yazasıya kadarda defalarca gidip geldi

Müşteri hizmetlerini aradım. Klasik robot cevaplarıyla modem ışıkları yanıp sönüyor mu vs. arada splitter varsa modemi direk ana hat kablosuna bağlayın dedi. Öyle yaptım tabikide sonuç değişmedi. Tekrar aradım ve bu kez arıza kaydı aldılar.

Biraz uzun oldu okuyan arkadaşlar şimdiden kusura bakmasın. Benim aklıma bu paket değişikliğinden sonra TT hattımı sorunlu porta felan mı taşıdı acaba ? Sorunla ilgili fikirlerinizi bekliyorum, herkese iyi forumlar

Modem Hat Değerleri

• bizimkiler bunlar VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] nasıl
  • VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]
  • AVDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]rkadaşlar rica etsem anlayan biri yorumlayabilirmi hız çok kararsız bi 16 oluyo bi 30 oluyo bi 8 oluyo ne yapmam lazım acaba bi sıkıntı varmı arıza kaydı mı açmalıyım. dün akşamda hat sık sık kopma yaşandı. bu arada turknet 35 mbit tarifesindeyim
  • Arkadaşlar benim hat değerlerim nasıl bakabilir mısınız acaba ben pek anlamıyorum ama 35 Mbps hız tanımlı hız testi 3 - 5 Mbps arasında gösteriyor neyi degistirmem gerekiyor benim yardımcı olursanız sevinirim turknet kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmurat3551 -- 26 Mart 2018; 2:12:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim değerlerim de bunlar. Vdsl kutusu 5mt otemde

• quote:

Orijinalden alıntı: eBRiHanceR

Benim değerlerim de bunlar. Vdsl kutusu 5mt otemde

8.6 snr ile kopma sıkıntın oluyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: theflash1905

quote:

Orijinalden alıntı: eBRiHanceR

Benim değerlerim de bunlar. Vdsl kutusu 5mt otemde

8.6 snr ile kopma sıkıntın oluyor mu ?

Az olmasi iyi midir degilmidir bilmiyorum ama suanda herhangi bir sorunum yok. Hic kopma olmadı daha

• 50 alamıyorum malesef
  • selamlar 5 aydır 35 mbps kullanıyordum turknet olarak.
    son 1.5 aydır sureklı kopmalardan dolayı 16 ustunu kullanamadım. TT ekıbı ıle ankastreye baktık ve 50 mbps saglıklı gelıyor dedı. gıttım cat5 kablo cektım ankastreden eve.
    asagıda su an kı degerler var. 35 e gerı cektırsem sorun yasar mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NOCHIMERA -- 10 Mayıs 2018; 18:19:44 >
  • Bu da benden sokağın başındaki ZTE tip 11 - B kabinden, ortalama 120 metreden hizmet alıyorum fakat sokaktaki hat eski ve bolca ek var hız ucu ucuna hatta oturuyor sınırda olmasına rağmen kopması yok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _A_N_I_L_ -- 10 Mayıs 2018; 19:3:2 >
  • NOCHIMERA kullanıcısına yanıt
    24 den fazlasini almaz.

• AMC A kullanıcısına yanıt
    selamlar az önce jak alıp direkt modeme geçiş yaptım SNR değişti ve düşme yok hızım otomatik 35 e fırladı.
    şu an 35 den fazlasına çıkar mı?

Hız testi sonucum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NOCHIMERA -- 10 Mayıs 2018; 19:50:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

yeter ulan ttnet'miş turknet'miş, yıllarca kanımı emdiniz.

s.a hocam;

istanbul yer neresi hangi semt, modem nedir?

vdsl mi? yoksa fiber bağlantımı kullanıyorsunuz.

ayrıntı verebilirmisiniz.
  • Merhaba Arkadaşlar

2 gün önce Netspeed internet servis sağlayıcısına, VDSL2 hat türüne abone oldum.
    Abone olduğum paket 75Mbit' e kadar olan paket. (75Mbit' e kadar, 200GB AKN, kota aşımı sonrasında hız 24Mbit - 65TL/aylık)

Netspeed personeli hattımın max 65Mbit' i desteklediğini, buna rağmen kendilerinin 75Mbit' e kadar verebileceklerini söyledi. Fakat muhtemelen Telekom' un hattı 50Mbit' e sabitlemiş olacağını söylemişti. Çünkü Telekom 24,32,35,50,72 şeklinde VDSL hatlarını sabitliyormuş. Senin hattının değeri kaç ise onu bir önceki değere sabitliyormuş. Benim de 65Mbit olduğu için 50'ye sabitlemişler. Gerçekten de ilk bağlantı sağladığımda 50Mbit bağlantı hızı aldım.

50Mbit iken modemden aldığım değerler şunlardı (Hiçbir kesinti yaşamadım. Çatır çatır kullanıyodum.):

Daha sonra kaşındım ve Netspeed' i arayıp hattımı 75Mbit' e sabitlemelerini söyledim. Personel stabilite problemleri yaşayabileceğimi söyledi. Bende olsun denemek istiyorum dedim. Daha sonra Telekom hızımı 75Mbit' e sabitledi.
    Yaptığım hız testine dedikleri gibi 65Mbit hızı aldım.

Fakat hızım arttıktan sonra SNR değerim düştü. Son değerler şunlar:

Şuana kadar herhangi bir kopma, yavaşlama yaşamadım. 1 hafta test edeceğim. Sıkıntı yaşarsam tekrar 50Mbit' e sabitlemelerini söyleyeceğim.

-----

0-6 arası : hattınız muhtemelen hiç gelmeyecek ve internete bağlanamayacaksınız.
    7-12 arası: arasıra kopmalar yaşayacaksınız ve netinizide son hızında kullanamayacaksınız.
    13-18 arası: kopma sıkıntınız çok az olmakla beraber netinizi son hızında kullanmanız zorlaşabilir.
    19- + : bu değerlerden sonrası sizi için bulunmaz nimet hiçbir kopma yaşamadan son sürat interneti kullanabilirsiniz(internet paketiniz dahilinde).

• Ayrıca Netspeed' in söylediğine göre;

Türkiye'de bulunan altyapı her bölgede aynı kalitede ve seviyede hizmet sunmaya elverişli değildir. Bazı bölgelerde yüksek hızları almak mümkün olduğu gibi diğer bölgelerde altyapı sorunlarından kaynaklı olarak hattınız tam kapasite ile hizmet veremeyebilir. Bu tamamen santralden evinize kadar gelen bakır kablonun ne kadar iyi durumda olduğu ve santrale olan uzaklığınız ile ilgilidir. Diğer taraftan apartmanın ve evin içerisindeki tesisatın iyi durumda olmaması ve kablolarda ek olması gibi sorunlar daha düşük hızlarda internet kullanmanıza sebep olabilir. Hızınız tercih ettiğiniz tarifede tanımlı hattınız tarafından desteklenen en iyi değere sabitlenmektedir. VDSL tarifelerde hız sabitleme değerleri 24, 32, 35, 50, 75 Mbps'e kadar şeklindedir. Bir örnek vermek gerekir ise hattınızın 60 Mbps desteklendiği durumlarda hattınızın sabitleneceği hız 50 olacaktır aksi halde 75 tanımlanması durumunda hattınızda stabilite sorunları yaşamaya başlayacaksınız yani hattınızda sık sık kopma ve dalgalanma gibi sorunlar yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

• utku_cemre U kullanıcısına yanıt
    Türknet kullanıyorum. Benim bağlantımda da ciddi problem var. Hat değerlerim oldukça düşük olmasına rağmen hat zayıflaması 0(sıfır) görünüyor. Modem Airties 5650. Sizde bir değişiklik oldu mu? Modemde mi bir problem var acaba?

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.