Şimdi Ara

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.357
Cevap
47
Favori
189.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    canları nasıl isterse öyle yapıyorlar sanırım :D 64mbitlik paketteyim belki 90 alsam 100luk denerdim :D
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Bir ay önce maximum hız 38mbit di nasıl oldu anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki aynı mesafede bulunan iki vdsl kullanıcısı düşünelim, biri 60 megabit alırken diğeri 80 megabit alıyor ise buradaki durum vdsl portlarının doluluk oranlarına bağlıdır diyebiliriz. Peki santrale yakın kullanıcılar neredeyse tam kapasitede kullana biliyorlar bu nasıl oluyor?
  • Peki o zaman benim hat değerlerimi sizin bilginize dayanarak yorumlamanızı istiyorum, zira farklı bir yaklaşımınız var.
    Örnek olarak

Evim İle Saha Dolabı Arasındaki Mesafe: 400 Metre
    Ankastre Kutusu İle Aramdaki Mesafe : 50 Metre (EKSİZ KABLO İLE GELMEKTEDİR)
    Bina Bağlantı Türü : Müstakil Ev, Ankastreden Direkt modeme bağlı kablolalama
    Saha Dolabının Tipi : Tip - 3 ZTE Genişbant Erişim Kabini
    Ankastre Kutuma Gelen Kablo Türü : 100'lük Dış Ortam Kablosu

Son Olarak Hat Değerlerim:
    VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

Ben 400 Metre dedim ama kablolama mesafesini tahmini olarak söyledim. Evim İle saha dolabı arasındaki mesafe şu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacopman -- 28 Mart 2017; 15:17:20 >

• Hat değerlerim nasıl acaba ,daha yeni adsden vdsl geçtik.maksimum 35 mbps alabilirsiniz dediler ama sanki bu değerlere göre fazla alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Viper_Sensation -- 28 Mart 2017; 15:33:48 >
  • Dostum 75 metreden bahsediyorsun, değil 50 90 Megabit civarı hızı rahatlıkla görmen gerekmekte iken nasıl bu şekilde bir zayıflaman oluyor anlamış değilim.
  • Kaldı ki ben 400 metreden 15 db hat zayıflama değeri alır iken sen 75 metrede 10 db lik bir zayıflama alıyorsun... Ya benim hattım çok çok iyi ya senin hattın çok çok kötü..

Yani mesafe uzadıkca zayıflama artar,
    lakin aklımı karıştıran konu siz dediniz ya portların yoğunluğu verilen hızın yoğunluğu bizim hızımızı etkiler.
    Bana kalırsa bu çok mantıksız geliyor bana, sonuç olarak Dslm modülüne fiber olarak bağlantı geliyor, ve bu dslm den 100 Megabit olarak çıkıyor, sana bana gelene kadar düşüyor, hat zayıflaması ve sgn marjin değeri ile orantılı olarak düşüyor.. Ona bakarsanız size göre benim hat değerlerim mükemmel ötesi, 400 metreden 65 megabit alıyorum,

Kaldı ki bana hat gelene kadar kabloda onlarca kez ek oluyor.. Bu durumda sinyal kalitesini çok fazla etkiliyor.. Hatta ben dış ortam kablosu ile her ne kadar mesafe uzak olsada eve kadar 400 metre hat çekmeyi düşünüyorum.. Bu durum sizce sinyal kalitesini ve ulaşılabilir hız değerini etkiler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: lionel1

beyler şunu bir yorumlar mısınız? Pek anlamıyorum da.VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

beyler yukarıdaki değerler eski değerlerim şimdi tafire değiştirdim yenideğerlerim aşağıda yorumlar mısnız?

• Valla senin yerinde olsam durmaksızın port değişim talebinde bulunurum.. Ciddi bir anormallik var..

• quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

adsl de 2dB di hat zayıflama. ulaşılabilir hız 26mbit di. ne zaman vdsl e geçip hız yüklemesi yapıldı bu hale geldi.

harita önemli değil arkadaşlar. giden kablonun ne kadar mesafe kat ettiği ve nerelerden geçtiği. direk çekemedikleri yerler var. sağdan soldan geçiriyolar kabloyu.o zaman mesafe arttmış oluyor .

• 3 aylık port yok kavgasından sonra ...

Edit : Resim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shindorei -- 29 Mart 2017; 11:8:51 >
  • arkadaslar benım hat degerım nasıl birde soyle bir sıkıntı var 50mb hız gelıyor modeme ama hız testınde max 26mb hız gonderımde 1,6mb alıyorum sanki 32mb hızındakı paket gibi sabitlenmiş hızım sebebı nedır sızce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asiruhfear -- 30 Mart 2017; 16:9:37 >
  • VDSL geçişim, başvurumdan 15 sonra online işlemlerden şikayet oluşturduktan 3 gün sonra gerçekleşti.Saha dolabına uzaklık 70 metre.

Geçiş öncesi:

Geçiş sonrası:VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

• beyler 24mbit vdsl kullanıyorum değerler nasıl sizce?

• nasıl ?

• Sözleşmede 36Mbit yazıyor fakat modem den baktıgımda mevcut hız 26mbit e sabıtlenmıs gorunuyordu. Bu sabah mail attım Turknet e hattımın 40Mbit ı destekledıgını ve sozlesmemde yazan 36mbit tam oalrak almak ıstedıgımı soyledım. 2 saat once kontrol ettım istegımı yerıne getırmısler sagolsunlar. Kopsa sıkıntısı falan yasamıyorum suanlık zaten hızım AKN dolayısıyla 3mbit. Birazdan 100GB extra akn satın alıp hattımı deneyecem bakalım (:

• VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

Bu da benim hat değerleri.

Modem arayüzünde 100 mbite kadar yolu var gözüküyor ama Türk telekoma da güven olmuyor.Şimdilik 24 ile idare ediyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Modality

Bu da benim hat değerleri.

Modem arayüzünde 100 mbite kadar yolu var gözüküyor ama Türk telekoma da güven olmuyor.Şimdilik 24 ile idare ediyoruz.

bağlı olduğunuz santrale gidin teknik destek masasında en çok ne alırsınız söylüyorlar tamam burda değerler iyi ama onlar saha ekibinle birlikte çalıştığından bulunduğuz ev sokak bölge ne kadar verdiğini hemen söylüyor onların söylediği ne göre paketi yükseltirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Anladım.Valla şuan 24 yetiyor.İsterim 50 veya 100 mbit ama sonuç itibari ile akk sonrası düşen rakam belli.Fiyatlar desek 50 veya 100 mbitte baya kazık bir hale geliyor.Alınacak düzeye geldiğinde bakacaz artık.
  • Modality kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar maalesef aşırı yüksek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.