Şimdi Ara

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.357
Cevap
47
Favori
189.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    35 mbps de biraz zorlanır ama 24 mbps tam alır.
  • onur5545 kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar cat6 çektim buğün değerlerim bu şekilde güncellenei bi bakarsanız sevinirim

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duracel42 -- 15 Ocak 2021; 18:47:16 >
  • duracel42 kullanıcısına yanıt
    Hatta gelen 80mbps ye yükselmiş. 60-65mbps tam alır.
    Onur hocam değerlerimi attıgımda hi arkadaşa hat zayıflaması fazla kopma yaşarsın falan dedi.bide jitter oynak cıkıo sürekli
    Kopmayı, hat zayıflamasından çok SNR değeri ile ilişkilendirsek daha doğru olur.

Maksimum hıza ne kadar yaklaşırsanız SNR o kadar düşer ve 8'in altına indiğinde kopmalar başlar.

Tabi her modemde böyle değildir. Bazı modemler 4 SNR de bile kopma yapmıyor. Ama yaptığınız işlem gayet başarılı olmuş.
  • Adaş diyeyim benimde isim onur çok teşekkür ediyorum hız yükseltmesi yapcam sonuçları yine yazarım içimi rahatlattınız valla teşekkürler tekrardan 😇
    Rica ederim, müsait oldukça bakmaya çalışıyorum foruma.

Bize de gelişmeleri haber edersiniz 😊
    Tamamdır hocam yazarım iyi ğünler dilerim😇

Teşekkürler hocam cevap verdiğiniz için.

Merhaba şu an 50 MB paket kullanıyorum iss paket değişikliği olarak 75 mb hız seçeneği koymuş bu hat değerlerime göre alabilir miyim?

• espesito kullanıcısına yanıt
    Alırsınız ama stabil olmaz.
    Kusura bakmayın bu işlerden pek anlamıyorum stabil olmaz derken ne demek istediniz bazen 50 bazen 60 olur mu demek istediniz. Bir de benim bu hat değerlerini iyileştirmem mümkün olur mu?
  • espesito kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah.

Şöyle ki; Şu an ki tanımlı hızınızda bile SNR değeriniz 16larda. Bu da demek oluyor ki hızınızı 75 e çıkarttığınız zaman SNR 8 in altına inebilir veya 8 e yaklaşabilir. Stabil bir hat için de 12 SNR gereklidir.

Stabil hat kaba tabiriyle kopma yapmayan, crc hatası vermeyen ve hızı sürekli stabil bir şekilde size aktaran hat demektir.

Hat değerlerini iyileştirmek için binaya veya eve gelen kutudan direk evinize cat6 kablo ile yepyeni bir kablo çekmeniz işe yarayabilir. Ancak kablo bağlantıları konusuna tam hakim değilim. Ama şunu biliyorum. Cat6 kablosunu bina girişindeki kutuda hangi renklere bağladıysanız modeme girecek rj11 Jack ına da o renkleri bağlayıp çakmalısınız.
  • Onur bey rica etsem benim hat değerlerimi yorumlar mısınız? @onur5545

• FlexTR F kullanıcısına yanıt
    Fena değil. 65-70mbps civarına kadar stabil kullandırır
  • Merhaba yaklaşık 1 aydır Türknet kullanmaktayım ve her gün günde en az 10 kez internetim gidip geliyor. Türknet desteğe yazdım ekip yönlendirdiler anlık olarak sorunumu gideriyorlar ancak 1-2 gün düzeliyor sonrasında yine aynı şekilde kopukluk yaşamaktayım. Modem hat değerlerimi yüklüyorum, sebebi hakkında yorum yapabilir misiniz? Değerlerim sizce nasıl?

• Kar yağışı sonrası değerler düştü. Buraya ekleyeyim hatıra olarak kalsın.

• TMurphyl T kullanıcısına yanıt
    Merhaba, destek kaydı numaranızı PM üzerinden paylaşır mısınız? Kontrol ederek yardımcı olmak isterim.
  • VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

Merhabalar,iş yerinde kullandığım değerler bunlar,günde illa 3-4 kez net kopuyor. transmit power ve receive power değerinin eksi olmasının nedeni var mıdır bunda acaba?

• Merhaba benimde böyle nasıldır İyi midir ?

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.