Şimdi Ara

VDSL Geçiş Sorunu (TÜRK.NET)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Turk.Net 'in Alt yapı Sorgulamasında bina hattımın 24 MB 'e kadar desteklediği görünmekte idi. Bu nedenle Türk.net e başvurdum ve 4 Ekim günü tüm aktivasyon işlemlerim tamamlanarak internetim aktif hale geldi. Online Hizmetlerdede aboneliğim ise 24 MB e kadar sınırsız internet şeklinde olduğu görünüyor. Buraya kadar herşey Normaldi. (Bu arada 16-24 Mb üzeri VDSL olduğu için ASUS DSL-N16 VDSL Modem Satın Aldım)

İnternetimin geldiği gün yani 4 ekim günü Sped testten yaptığım int hız sorgulamasında 10 MB Hız aldığımı gördüm. (Turk Telekom ADSL Bağlıyken 16.2 ADSL Hızı alıyordum) ve bu işte bir terslik var diyerek müşteri hizmetlerini aradım. Kendilerine Türk Telekom ADSL Abonesi iken 16 MB e (AKN geçmediğim zamanda :) )internet aldığımı kendilerinine bildirdim yapılan kontrollerde Hattımın portunu ADSL 'ye taktıklarını bir hata olduğunu hattımın VDSL olduğunu ve 2 iş günü içinde VDSL portuna geçireceklerini bildirdiler .

2. iş günü (06 EKİM 2017 Cuma ) ...

Öğlen Saat 13:30 civarı Telefonuma mesaj gelerek Hattımın VDSL 'e başarılı bir şekilde geçirildiği bilgisi aktarıldı. Malum burası türkiye ve ben ve eşim o saatte işte olmamız nedeni ile kontrol mesai bitimine mecburen kaldı..

Eve gittiğimde modem DSL ışığı zaten yanmıyordu. Belki Kurulumu tekrar yapsam düzelir dedim ama Hızlı Kurulum ekranında DSL Bağlantı türü seçme geliyor Anex A - Anex B şeklnde 2 sinde denenememe rağmen DSL bağlantı türü algılanıyor diyor ama algılanmıyor. DSL ışığımda hiç yanmıyor.

Merak Ettiğim şu VDSL problemlide olsa DSL ışığımın yanması gerekmiyormu ? Benim bildiğim DSL Yanar ama sorun varsa internet vermez ?
    Bunlar benim portu söktü ama sonra takarken karıştırdılarda başkasının portunumu taktılar naptılar bu işten anlayan bana yol gösterecek biri varmı özellikle bu işi yapan biri olursa sevinirim..

• DSL ışı yanmaz. internet ile dsl farklı katmanlar
    büyük ihtimal dediğin gibi yanlış port olayı var :D
  • Bence ankastre kutunuzu kontrol edin uzerinde isminizin yazdigi yeni bir hat getirmis olabilirler.

Bende adsl den vdsl e gecerken yeni hat getirmislerdi ankastre kutusuna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erocan27 -- 8 Ekim 2017; 20:46:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erocan27

Bence ankastre kutunuzu kontrol edin uzerinde isminizin yazdigi yeni bir hat getirmis olabilirler.

Bende adsl den vdsl e gecerken yeni hat getirmislerdi ankastre kutusuna.

Evet Akastrede isimim yazılı oldu bi hat gelmiş Yeşil Beyaz bi kablo ama kutudan ve dısardan gelen birbirine baglı gibi görünüo
  • Bi kontrol edin yada ettirin bence kablo yeni geldiginden eminseniz eskisiyle degistirin sorun çözulebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, iletmiş olduğunuz PM mesajına istinaden konunuzla ilgileniyorum. Arkadaşlarıma ilettim ve en kısa süre içerisinde size detaylı bilgi verilecektir. Bu süreçte PM üzerinden iletişimde olalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.