Şimdi Ara

VDSL bağlantıda ADSL hızı alıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugün 16 Mbit ADSL paketinden 35 Mbps VDSL paketine geçiş yaptım. VAE alt yapısındayım.
    1 ay önce bölgemizdeki altyapı değişti ve 2 sokak öteye saha dolabı geldi. Önceden en fazla 12 Mbps ADSL anca alabiliyorken şimdi hat değerlerim çok iyileşti ve ben de 1 ay kadar 16 Mbps ADSL kullandıktan sonra VDSL e geçiş yapmayı istedim. Bugün itibarı ile Türktelekomdaki ekip hattımı VDSL e geçirdi. (TürkNet ' e 1 hafta önce paket değişikliği için başvuru yapmıştım.)
    Herşey çok güzel testlerde 33 Mbps hız alabiliyorum fakat gel gelelim bu sadece yurtiçinde oluyor. Yurtdışı server lardan hız testi yaptığımda en fazla 16-17 Mbps hızı geçemiyorum. Bu hızların üstünü anca yurtiçi sunucularda alabiliyorum. Hat değerlerim çok iyi. ADSL de iken de çok iyiydi VDSL ye geçiş yaptıktan sonra da iyi. Yani o kadar iyi ki 24 Mbit ADSL2+ hızı modemden alabiliyordum altyapı değiştikten sonra. Modeme gelen hız 24 Mbit idi fakat gerçekte 16 Mbit hızın üstüne çıkamamıştım. Paketim 16 Mbit olduğu için. Her neyse bugün VDSL geçiş yaptım ve yurtdışında çoğu yerde 16 Mbps ADSL hızının üstüne çıkamıyorum. Örnek olarak Speedtest de Vodafone.de Frankfurt sunucusuna 16-17 mbit ile bağlanabiliyorum en fazla. Yurtdışındki sunuculardan bir dosya indirmeye başladığımda 1.5 MB/s - 2 MB/s hızın üstüne çok fazla çıkamıyorum ve hız da sabit değil. Belli bir aralıkta dalgalanıyor. Yani şöyle söyleyeyim. Normalde 35 Mbit ile Youtube dan 4K video sorunsuz izlemem gerekirken 17- 18 Mbps üstüne çıkamıyorum youtube da. Sizce ne yapmalıyım? Sorun tahminimce TürkNet 'te bence. Yani hızı yazılımsal olarak kıstıklarını düşünüyorum fakat derdimi anlamayacaklarından ya da anlamazlıktan geleceklerinden eminim. Sizce ne yapmalıyım? Sizin Vodafone.de Frankfurt sunucusu ile olan speedtest sonucunuz nasıl msla?

• Youtubede fazla performans bekleme modem arayüzünden hat değerlerini atın.
  • VDSL bağlantıda ADSL hızı alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mentalite -- 2 Mayıs 2018; 1:5:33 >

Bu Yurtiçi İstanbul'da en yakın sunucuya yapılan hız testi. Yurtiçinde heryerde bu şekilde sonuç çıkıyor.

VDSL bağlantıda ADSL hızı alıyorum.

Bu ise yurtdışı sunucularından bir tanesi. Yurtdışına yapılan testlerde ise sonuç bu şekilde çıkıyor. Yani yarı yarıya bir hız düşüşü söz konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mentalite -- 2 Mayıs 2018; 1:36:2 >

• Mentalite kullanıcısına yanıt
    Operatörünün yurt dışı bant genişliği ile alakalı bir durum ayrıca başka sunucuları dene bende de vodafone de düşük çıkmıştı interoute ı dene mesela

Interoute Frankfurt.

Hadi bir sunucu böyle diğer sunucu böyle hepsi mi böyle peki. Yani yurtdışı sunucularından bir dosya indirmeye başlayınca da durum böyle 20 Mbps yi geçmiyor hız üstelik dalgalanma da var. Halbuki yurtiçinde 33 Mbps alabiliyorum. Bir hız sınırlaması olduğunu düşünüyorum.
  • Mentalite kullanıcısına yanıt
    hangi il ?
  • İstanbul
  • Türk Telekom'da da var bu yurt dışı çıkışları ile alakalı. Superonline'da böyle sorun yok, 45 ping 9 Mbps benim, İstanbul'da da aynı hız.
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 21:30:27 >
  • Arkadaşlar bu inginç sorun anladım ki modemden kaynaklanıyormuş. Kablolu olarak sorun yokken, kablosuz olarak sadece yurtdışı sitelerde 20 Mbit üstüne çıkamıyor hız. Yurtiçinde ise sorun yok.
  • Iyi günler ist-esenlerde oturuyorum an ihtibari ile turknet aboneliğini baslattim ama şöyle bir durum oluştu bana vdsl vermişler ve hizim 12 mbps önceden adsl vardı evde 9.5 mbps geliyordu. Şuan bende vdsl modem yok. Sizce vdsl modem mi alayım yada nasıl olsa hizim dusul diyip adsl ye geçişmi talep edeyim.tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de türknet kullanıyorum paketim 35 mbps download 3 mbps upload fakat bana gelen hızlar aşağıdaki gibi. az önce evdeki bütün internet tesisatını değiştirdim, yeni telefon kablosu çektim fakat sorun aynı. sizce nasıl çözebilirim bu durumu? Modem dsl istatistiğim de bu ============================================================================
    VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 1 hour: 5 minutes
    ============================================================================
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 3.091 Mbps 35.900 Mbps
    Actual Net Data Rate: 3.068 Mbps 35.839 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 29.8 dB 20.7 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 8.2 dBm 14.5 dBm
    Receive Power: 5.0 dBm 8.8 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 3.2 dB 5.7 dB
    Attainable Net Data Rate: 34.889 Mbps 72.088 Mbps
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 3.1 7.0 11.2 N/A 4.3 9.3 15.2
    Signal Attenuation(dB): N/A 6.7 13.5 N/A 4.3 9.3 15.2
    SNR Margin(dB): N/A 30.1 0.0 N/A 20.7 20.8 20.7
    Transmit Power(dBm): N/A 5.7 4.8 N/A 12.6 7.7 6.5

VDSL Counters

Downstream Upstream
    Since Link time = 5 min 9 sec
    FEC: 38 0
    CRC: 8 0
    ES: 8 0
    SES: 0 0
    UAS: 0 0
    LOS: 0 0
    LOF: 0 0
    LOM: 0 0
    Latest 15 minutes time = 10 min 53 sec
    FEC: 12 0
    CRC: 1 0
    ES: 1 0
    Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
    FEC: 3 0
    CRC: 1 0
    ES: 1 0
    Latest 1 day time = 23 hours 40 min 53 sec
    FEC: 154910 0
    CRC: 13160 62
    ES: 373 23
    SES: 59 5
    UAS: 1999 1999
    LOS: 25 3
    LOF: 46 3
    LOM: 11 0
    Previous 1 day time = 0 sec
    FEC: 0 0
    CRC: 0 0
    ES: 0 0
    Total time = 23 hours 40 min 53 sec
    FEC: 154910 0
    CRC: 13160 62
    ES: 373 23
    SES: 59 5
    UAS: 1999 1999
    LOS: 25 3
    LOF: 46 3
    LOM: 11 0
    VDSL bağlantıda ADSL hızı alıyorum.VDSL bağlantıda ADSL hızı alıyorum.

• -ZüpermeN- - kullanıcısına yanıt
    online işlem merkezinden paketinizin oldugu bölümün de ekran görüntüsünü gönderebilirseniz iyi olur.
    İlk abone oldugumda bende de benzer problem olmuştu. Modem baglantısı 35 mbps, hız testi 16 mbps, online işlem merkezinde ise 16 mbps gözüküyordu, mesajlarda hep tarifeniz 35mbps deniyordu. Tarifemin güncellenmesi ile beraber sorunum kalmadı.
    Destek kaydı oluşturun ve destek kaydı numarasını turknetdestek kullanıcısına pm ile göndererek hızlı bir şekilde sorununuz çözülebilir.
  • paket bilgilerimden zamanında düzeltmiştim 35 mbps gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: uydurellezi

Iyi günler ist-esenlerde oturuyorum an ihtibari ile turknet aboneliğini baslattim ama şöyle bir durum oluştu bana vdsl vermişler ve hizim 12 mbps önceden adsl vardı evde 9.5 mbps geliyordu. Şuan bende vdsl modem yok. Sizce vdsl modem mi alayım yada nasıl olsa hizim dusul diyip adsl ye geçişmi talep edeyim.tesekkurler
    modem üzerinden son değerlere baktınmı maksimum hız kaç gösteriyor 20 nin üzerindeyse wdsl modem alıp kullanmak daha mantıklı
    Hızım arka plan da takılı kalmış 16/0.8 i geçmiyorum diye talep aç ve yanında speedtest test sonuçlarının linkini gönder. (Speedtest.net i kullan hıztesti.net i değil)

TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Bir kontrol edebilir misiniz ? Arkadaşın hız takılı kalmış

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.