Şimdi Ara

Vdsl 2 mesafaye gore hizlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
10.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eğer yeni saha dolabını eskisinin yerine koydularsa yeni hat çekmiyorlar. Eski bakır hattan devam ediyorlar, eğer eski saha dolabından başka yere kurdularsa yeni bakır çekiyorlar. DSLAM'ın ne kadardır fanları vs. çalışıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Bu değerler 17a'ya göre. 30a için çok daha iyi. İnanması zor ama 500 metreden 100mbps alınabiliyor. Şuan Türk Telekom bazı yerlerde uygulamaya geçirmiş. Halihazırdaki (TT için) sistemlerin çoğu 30a profilini destekliyor.

30a da dediğiniz performans yakalandıysa vdsl2 vaadettiklerine ulastı ama biz hala 3 mbit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    1hafta olmuştur eski bakır saha dolabida aktif aralarında 1 metre filan var.Bu sabah aradıklarında sordum hizmet alabilecenmi diye alacaksiniz dedi bulunduğuz sokağa hizmet verecek dedi biraz bekliyecen dedi 15 gün filan.Arada fiber optik ölçüm aracı geliyor.birseyler yapıp gidiyor.

• ressi1 kullanıcısına yanıt
    Aşırı değişik işlr var. Allah işin sonunu hayretsin. Hani biri dese Türkiye'deki telekominikasyon durumu nedir diye iyi de diyemezsin kötü de diyemezsin orta da diyemezsin hepsini badındırıyor. İşin en garibi bazı şeylerden para ike bile yararlanamıyorsunuz. Örnek vermek gerekirse FTTH altyapınız ve tonla paranız olsa bile size TT 2mbps upload hızı veriyor ama şuan Türk Telekom isterse (ADSL'de maks.3mbps olduğu için mümkün değil ama sınırsız olduğunu farz edin) tüm abonelere 11mbps upload hızı verebiliyor. Hatta 2015'te upload hızları ile ilgili düzenleme olacakmıś hatta ADSL için annexM desteği dahi hazırmış ama neler döndüyse askıda kaldı konu ne yazık ki.

acaba bu 30a 10 a ne oluyor . demekki telekom anayol kenarına yani 400 metre vdsl dolap koysa 100 görürüz vaybe ama adamlar altyapı yapmıyoki.hala adsl devam.
  • Anteke31 A kullanıcısına yanıt
    tip 30a saha dolabı nasıl acaba geniş olanmı ince olanmı.
  • reisssss kullanıcısına yanıt
    Vdsl 2 'e bağlı 30a modem profil modudur.
    Türkiye'de yaygın olmadığı için pek bilgi sahibi değiliz fakat kablo yada kabin ile alakası yoktur.Santral içindeki cihazlar ve vdsl kartları ile alakalı olabilir.Gerekli net bilgileri ve detayları öğrenmeden size söylemek yanlış olur.

• seyitali60 S kullanıcısına yanıt
    Cihaz düzgün çalışıyor mu diye kontrol ediyorlar. Değişik değişik hızlar verip aşırı ısınma vb. var mı diye rapor hazırlıyorlar sonra aktif ediyorlar. Şimdiden hayırlı olsun.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    DSLAM sistemde santralin herhangi bir hükmü kalmıyor.

30a profili dediğiniz gibi DSLAM'ın içindeki VDSL kart türü. Dolaptan 30a profiliyle hız iletildiyse ve evdeki modemde destekliyorsa 30a profilinden bağlanabiliyorsunuz. Evdeki modem desteklemiyorsa hattınız sinyal alamıyor.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    çok teşekürler bilgilenmiş oldum türkiyede bu hizmetten sunulmuyormu acaba.
    çok güzel bişeymiş 30 a ama türkiyede kullanımı nasıldır acaba telekom kullanıyomu bilmiyoruz yurt dışı forumlarında görüyorum adam vdsl üzerinden 200 mbps internet alıyo türkiyede dolap yanında 100 mbps alırmıyım diye düşünüyolar.
  • Ben direk santralden alıyorum 1 km vardır rahat hat 30 33 arası destekliyor.

• reisssss kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de de bazı yerlerde 30a profili kullanıma geçti. 1 yıl içerisinde baya yaygınlaşacak.
  • GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    Santral ile DSLAM'ı aynı düşünmeyin arada çok büyük kapasite farkı var.

• quote:

Santral ile DSLAM'ı aynı düşünmeyin arada çok büyük kapasite farkı var.

Türk telekomun bana soyledıgıne gore baglı oldugumuz santral 450 megabit hız ile çalılıyormuş. Telekomun koydugu dolaplar 2 gbit diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldenParsTR -- 3 Temmuz 2016; 12:37:15 >
    Teşekkürler hocam. verdiğin bilgiler içinde ayrıca teşekkür ederim.

Yeni modem almak durumunda mı? Kalıcaz yoksa Vdsl destekleyen modemlerde var mıdır?
  • Yeni cikan vdsl destekli modemler 30a profilini destekliyor zaten yeni.modem almaniza gerek yok

• GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir santral o. Demekki santralin hizmet kapasitesinin azaltıyorlar. O halee bölgeye FiberNAS koyulmuş olma ihtmali var.

• quote:

Nasıl bir santral o. Demekki santralin hizmet kapasitesinin azaltıyorlar. O halee bölgeye FiberNAS koyulmuş olma ihtmali var.

Burda daha fiberin fsi yok hocam sadece bölge şehire uzak bir köy ama allahtan vdsl kart takılmışki zamanında adsle mahkum degılız gercı ben uzagım biraz.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.