Şimdi Ara

silinebilir (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
7.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yurt dışından gelen etleri evime sokmadım ama muhtemelen dışarıda lokantada yemişizdir
  • Sazan gibi, bir haber sitesinin iddiasına göre gelen etleri karalamak bana mantıklı gelmiyor araştırılmalı iyice.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E.Coli denen b.k 2015 yilinin yaz mevsiminde yedigim birseyden bulasmisti bana. Karin agrilarindan geberiyordum resmen. S.ca s.ca bir hal olmustum.. Oyle gulup gecistirilecek birsey degil bu.
  • lazer__ kullanıcısına yanıt
    Ben yazacaktım. Birisi çıkıp mecliste kürsüde bi kavurma yer yağına da ekmek suyuna da ekmek bandı mı tamamdır..

Tarım ülkesiyken et ithal etmeyi normal karşılıyoruz...

• Kanserli caylari nasil ictiysek, bu etleride yeriz sikinti yok.
  • Haberi yapan arkadaşın et satışları düşen bir kasap oldugu iddia edildi..
    Bence de araştırılmalı ben bile oturdugum yerden iddia ederim ..
    Yok bide iddia ettiğiniz bakteri türü(e.coli O157) bakterilerin en zararlısı ha çocuk oyuncağı değil başka bir bakteri seçilseymiş keşke daha inandırıcı olurdu ..
  • Ülkeye et sokuyorsun testini yapmıyorsun, mal gibi bürokrasi..

Ruslar nasıl gümrükte bizim domatesleri reddediyor?

Test niye o kadar uzun sürüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Routine

Aman E. Coli'ymis hastalık dediği de. Biraz kanlı ishal olur geçer, ucuza et yiyoruz o bize yeter.

Yalnız o 157 suşu diyor. Bu sebeple ölenler var. Dandik E.coli değil yani. Ayrıca b.k bakterisi yani et değil b.k yiyorsun

• Etler soguk zincirle gelmiyor diyen gazeticiye cikolatayi buzdolabindan mi aliyorsunuz diyen sozde doktor olan bakandan ne bekliyorsunuz.. eger bu ulkenin meslegi doktorluk olan bakani bunu soyluyorsa bize beni zimbabwe doktorlarina teslim edin demek duser... cahillikte son nokta nedir deseler bu cevaptir derim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: spidey1907

Haberi yapan arkadaşın et satışları düşen bir kasap oldugu iddia edildi..
    Bence de araştırılmalı ben bile oturdugum yerden iddia ederim ..
    Yok bide iddia ettiğiniz bakteri türü(e.coli O157) bakterilerin en zararlısı ha çocuk oyuncağı değil başka bir bakteri seçilseymiş keşke daha inandırıcı olurdu ..

dostum sanirim mikrobiyoloji hakkinda en kucuk bir bilgin yok... etlerde zaten o157 ve salmonella bakterilerine bakilir... alip maya,kufe, bakacak halleri yok.
  • Aldığınız etlerin sağlık açısından değil de dini açıdan uygun olup olmadığınla ilgilenirseniz daha neler yersiniz neler..
  • o değilde Bosna Bile kandırmış bizi beee
  • Bim den a101 de satilan seyin düzgün cikma ihtimali var mi? Bu marketlerden ne alırsan al kanser garanti.

• Saraya giden et ile halkın ulaşabildiği eti kıyaslamak lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orta sınıfa biyolojik savaş başlatmışlar demek :D

Dur ya neden gülüyorum. Bende orta sınıfım.

• hocam biz et yemiyoruz ki yiyen zenginler düşünsün dimi?

• voodoo child kullanıcısına yanıt
    Heryerde bunlar satılırken haberi yapan kişi yada bir gıda mühendisi vb. gidip bimden alıp ispatlayamıyor mu saglıklı mı hastalıklı mı ben iddia edilmesine kızıyorum.
    Pahalı bir şey filan mı yada bakılması incelenmesi zor bir şey mi? 20 bin ton et az değil ..
  • Bu millete bu seçmenlere müstehak. Ama arada biz de gidiyoruz işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alvr Recoba

quote:

Orijinalden alıntı: Limonen

İki kez yedim tadı güzeldi kavurması on numara dürüm yapıp yiyince kebaptan farkı yok. Yine kasapların bı oyunu gibi geldi daha dur bu iyi günleriniz

"Yazının devamında ise etlerin imha edilmesi istendi"

Sizi gidi uyanıklar

Kasap değilim söyleyim baştan.

Sen et daha önce yedin mi ?

Arada dağlar kadar fark varda. Tadı bir kere değişik. Kokusu da var.

Tadı biraz farklı koku olarak ben hiç kötü kokuya rastlamadım belki sana öyle gelmiştir. Ben beğendim iki kez yedim hala yaşıyorum ölmedim. Çok et seven birisi değilim ama gidip kasaplara kilosu 50 lira olan ete para da vermem arada bundan alır et ihtiyacımı karşılarım. Herkes istediği yerden alır ama bu haberde özellikle ucuz ete karşı olumsuz algı yaratılmak istenmiş ve insanların tercih etmemesini istemişler.

Böyle gidersek bu ülkede hiçbirşey ucuz olmaz menfaatçiler kolayca at koşturur. En basitinden ben hayatımda hiç kuzu pirzola yemedim bu gidişle yemeden ölecem
    https://www.carrefoursa.com/tr/kuzu-pirzola-p-30055441
  • Bu bimde A101 de Ucuz sucuk alan ölücüler seviniyordu, bir kış stokladım ohh diyorlardı.

Ciddi ciddi ucuz etin yahnisi olmuyor işte.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.