Şimdi Ara

silinebilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
7.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beter oluunn! Şey pardon birlik olalim yahu savaş var!

Suclulari elbet birgun cezalandirilacak,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 23 Ocak 2018 tarihi itibariyle bir internet sitesinde “Vatandaşa Hastalıklı Et Yedirdiler” başlıklı köşe yazısında “Bosna Hersek’ten getirilen 20 ton sığır karkas etinin, analiz edilmeden piyasaya sürüldüğü, böylelikle vatandaşın zehirlendiği” iddiası ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur:

Söz konusu haberde yer alan, vatandaşa hastalıklı et yedirildiği iddiası kesinlikle asılsızdır ve tamamen Kurumumuzu karalamaya, Bosna Hersek ile yürütülen faaliyetleri sekteye uğratmaya yöneliktir.

Bilindiği üzere Bakanlar Kurulu tarafından Kurumumuza verilen tarife kontenjanları kapsamında sığır eti ithalatı gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda Bosna Hersek’ten de sığır eti ithal edilmektedir. Nitekim 2014 yılından bu yana ilgili ülkeden ithalat programı kapsamında bugüne kadar yaklaşık 20 bin ton et ithalatı gerçekleştirilmiştir.

İthal edilen etlerin gerekli analiz ve kontrol işlemleri, Veteriner Sınır Kontrol Noktası tarafından yapılmaktadır. Yapılan bu kontrollerde Bosna Hersek’ten getirilen etlerin sadece bir partisinde sağlık sorunu olduğu tespit edilmiştir. Bu etler, analiz sonuçları çıkana kadar 24.08.2017 tarihinde depolarımızda muhafaza altına alınmıştır.

Bu partideki etler, iddia edildiği gibi piyasaya sürülmemiş olup depolarımızda muhafaza altında tutulmuştur. Analiz sonuçlarının olumsuz çıkması üzerine imha işlemlerine, Gıda Ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 20. maddesine göre 05.01.2018 tarihi itibarı ile Erzincan Kombinamız rendering tesislerinde başlanılmıştır.

Kurumumuzun piyasaya sağlıksız et sunması asla söz konusu değildir. Tüm ithalat faaliyetlerinde, işlemlerin sağlık ve teknik kurallara uygunluğu konusunda büyük hassasiyet gösterilmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü

• Ben odatv'yi daha güvenilir buluyorum maalesef.Almazdım şimdi denemek için bile almam.
    Madem hastalıklı neden saklandı şimdiye kadar ?
    Bu etlerin parasını ödememelerini umuyorum ama Phileas otobüsler gibi ise birde ödemişlerdir.

• Aklıma bu geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

Salmonella kanka o dediğin

İlla kitap açtırıyorsunuz adama.

silinebilir

• Afiyet olsun.
  • Yiyene afiyet oldun. Et ve tavuk konusunda kafam rahat. Ama geçen tavuk kanatlarını marine edeyim diye kırmızı pul biber filan kullandım. Pul biberlerin boyası tavukları marine ettiğim tahtanın üstüne çıktı. Resmen pril + tel ile tahtayı güzelce yıkadım zar zor çıktı boya. Şimdi biberi incelemeye gönderdim raporu alınca duruma göre firmayı dava edeceğim insan sağlığı ile oynadıkları için. İşini peşini bırakırsam adım bilmem ne olsun.
  • Sokakta yediğiniz lahmacunlarda, köftelerde, dönerlerde iyi pişmemiş ya da az pişmiş olan her ette e.Coli bakterisi olabilir.

Buraya yazanlar arasında illa ki midesinde E.coli Pozitiv olanlar vardır ve bundan haberi bile yoktur. Sokaktan beslenen insanlarda olur.

Prelude kısmını geçeyim, özetle. Haber şişirme, kasapta satılan etlerde dahi E.Coli bakterisi bulunur bunlara çok sık rastlanır. Biraz araştırma yapın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 23 Ocak 2018; 23:34:27 >
  • Bize bir sey olmaz, cernobilin raadyasyonlu cayiyla buyuduk

O zamandan bu zamana ulke siyasetinde degisen bir sey yok...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Sokakta yediğiniz lahmacunlarda, köftelerde, dönerlerde iyi pişmemiş ya da az pişmiş olan her ette e.Coli bakterisi olabilir.

Buraya yazanlar arasında illa ki midesinde E.coli Pozitiv olanlar vardır ve bundan haberi bile yoktur. Sokaktan beslenen insanlarda olur.

Prelude kısmını geçeyim, özetle. Haber şişirme, kasapta satılan etlerde dahi E.Coli bakterisi bulunur bunlara çok sık rastlanır. Biraz araştırma yapın derim.

Nereden bulaşıyor E. coli etlere?
  • Cahile ve ufak çıkarları nedeniyle cahil olanlara ne yedirmediler ki?

Müstehak olana herşeyi mku bile yedirirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 24 Ocak 2018; 2:1:49 >
  • Sizlere

Ne bk yediriyorlarsa müstehaksınız.

• Kurandan ayet

Sorgulamayan hatadadır

Sorgulamayan aklını kullanmayan cahillerin üzerine pislik yağsın Kurandan bu da

• Kesilen hayvanlarin bagirsaklarinda vardir.

Insanlardada e coli bakterileri bulunur ancak bunlarin spesifik turleri sorun cikartir kimi ishal kimi agiz kokusu yapar kimi pnomoni yani zaturre yapar kimi idrar yolu enfeksiyonlari idrarda koku diskida koku gibi...

Cogu turu pekte zararli degildir haber biraz aspargas bu sebeple e coli nerdeyse her hayvanda vardir. Burada eti adam gibi pisirmek onemli.

Bu arada ben Bosnada 4 sene yasadim hergun etini sutunh yedim ölseydim elli kere ölurdum

• İnsanoğlu

Pisliği siyasetleri ufakçılığı ile hak ediyor.

Hak iki anlamı var.

Birisi hak diğeri Hak yani yaratan.

Yani insanoğlu pisliği hakkı tanımayarak ve Hakkı unutarak hak ediyor.

Bk yeyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 24 Ocak 2018; 2:10:30 >
  • E.coli eti adam gibi pisirdikten sonra bisey yapmaz benim asil endiselendigim konu prion hastaliklari var mi ilerde insallah patlamayiz

Prion hast. Ozellikle beyin dokusunda biriken proteinler zamanlar beyninizin corumesine neden olur alzeimer motor fonksiyon kayiplari cikarabilir caresi yok oldurur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ddsmurat

E.coli eti adam gibi pisirdikten sonra bisey yapmaz benim asil endiselendigim konu prion hastaliklari var mi ilerde insallah patlamayiz

Prion hast. Ozellikle beyin dokusunda biriken proteinler zamanlar beyninizin corumesine neden olur alzeimer motor fonksiyon kayiplari cikarabilir caresi yok oldurur.

Aramızda bu etten yiyen var mı ?
    Şu ana kadar bir tane yedik ailecek zehirlendik vakası gördüm(başka forumda).
  • Bu ülkede neden herşey pahalı işte bu yüzden. Birileri cebini doldursun diye ne yapacağını şaşırdılar. Eğer bu ette piyasadan kalkarsa sittin sene et yiyemez kimse

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.