Şimdi Ara

Vatandan alınan ürün faturasını kaybetmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
8.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İkinci el aldıgım kutulu garantisi devam eden bi ekran kartı var. Satıcı bana faturasını kaybettim diyor garantisinin devam ettiğini söylüyor. Benimde faturasını görüpte almak içime dert oldu. Nasıl bir yol izlemeliyiz. Satıcı ne yapmalı ben ne yapmalıyım pratik yollar neler cevaplarınızı bekliyorum. Şube İstanbul avcılar

• Fatura sahibinin sadece vatani arayip fatura istemesi yeterlidir . Mail ile ayni gün gönderiliyor . Yapmiyorsa vardir bir çakallık .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden vatanda çalıştığım şube faturası olmayana işlem yapmıyordu hatta yaşlı biri kartuş alıp 10 dk sonra faturasız getirdi hava yağmurluydu düşürmüş ona bile yardımcı olmamışlardı. Şube şube değişiyor olabilir geçen gün arkadaşın söylediğine göre fatura çıkarma işlemini bahsettiğim şubede yapmaya başlamış. isim soyisim ve şu tarihler arasında aldım faturamı istiyorum gibi bir talep yeterli olacaktır. Zaman kaybetmemek adına gidiceğiniz vatan bilgisayarı önceden telefon ile arayıp sorun fatura çıkartıyorlar mı ne olur ne olmaz.
  • Adamla aksam konuscamda tarihi hatırlamazsa nasıl olcak o iş :( Bide faturanın bi nüshasını 5 sene saklama zorunlulugu varmış bu tarz firmaların. Küçük çaplı araştırma yaparken rastladım. Önceki aldıgı bileşenlerin faturası mevcut fakat Ekran kartını sonradan aldım diyor. Tarihi hatırlayamazsa nasıl bi yol izlemeliyiz detaylandırırsanız sevinirim arkadaslar
  • tizamensi kullanıcısına yanıt
    Tarihi hatirlamiyorsa seri numarasindan kime satildigi cikar . Ayrica fatura üzerindeki isimdende cikar .

• Hocam insallah bi sıkıntı cıkarmazlar. Faturayı fax veya kargo olarak alsak nasıl alabiliriz peki bu konu hakkın bi bilgisi olan varmıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tizamensi

Hocam insallah bi sıkıntı cıkarmazlar. Faturayı fax veya kargo olarak alsak nasıl alabiliriz peki bu konu hakkın bi bilgisi olan varmıdır ?

O şekilde olmaz ama eğer vatana yakınsanız gidip ordanda alabilirsiniz tabi faturada ismi yazan kişi alabilir. Tc kimlik no'su ismi, seri numarası bunlarla herşey çıkıyor. Sadece isim soyisim bile yazsalar bütün aldığı ürünler çıkıp fatura kayıtları vardır. Ben kaç defa fatura aldım bu şekilde.
  • vatandan internet üzerinden aldıysa orada tarih vardır.

yoksa telefonla arayıp mail adresine fatura istesin, fatura ismi ile bulunabilir.
  • Garantiye verdiğimiz zaman maildeki faturayımı gösteriyoruz inanın gram bilgim yok diyebilirim bu konuda :(
  • tizamensi kullanıcısına yanıt
    maile gelen faturanın çıktısını alırsın, asıl faturanın fotokopisi olur.
    zaten fatura fotokopisi ile işlem yapılıyor, onu sorun etmiyorlar.
  • Aydınlattığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum cok sagolun :)
  • Benim telefon numarasını programa yazınca ne alışveriş yaptığım çıkıyor faturayı da çıkarırlar zor bi şey değil

• Bende hepsini kaybetmiştim bi ara geçerken uğradım tek tek döktü verdi hepsini

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.