Şimdi Ara

Vatan - Seçili Bilgisayar Parçalarında KDV İndirimi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
6
Favori
27.017
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar doğru önermiş ama bence asıl pahalı olan Ram fiyatları. İndirimle daha aşağı alınabilir bu sayede ekran kartını 1660SUPER’e çekmiş olursunuz. Ben 498 ₺ almıştım 2x8 3000mhz geçen Cuma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mark Selby kullanıcısına yanıt
    Ekran kartını1660 süper yaparım ama power niye olmaz hocam? Bir de 2600 daha iyi değil mi 1600den?

• Merhabalar, Ben sistem dizmek istiyorum fakat pek anlamıyorum yardımcı olabilir misiniz 4-5 Bin arası bir kasa için.
  • boolidge kullanıcısına yanıt
    O tip markaların PSU larına güven olmaz o yüzden. Bir sistem toplayacaksınız parçalarının hepsinin bir kalitede olamasına özen göstermelisiniz. Bizde maalesef başta PSU olmak üzere anakart ve kasa konusunda hep en ucuzları mantığı güdülür. Bu çok yanlış bir durum aslında. Sonuçta bütün sisteme elektrik gücünü veren bir cihazın belkide sistemdeki en kritik parça olduğu hep unutulur. O yüzden PSU en azından gold sertifikalı bir PSU olarak seçmek gerekir. Onu yapamıyorsak kaliteli markaların en az 80+ olanlarına bakılmalı. Kasa konusunda da çoğunlukla görsel olmak ile birlikte önü mesh olan yani hava akışını sağlayan bilen bir model olması gerekiyor. Böyle bir kasa seçmeniz ısınma sorununun olmaması için çok önemli. 1600 12nm ile 2600 arasında performans olarak çok bir fark yok. 2600 tabii ki daha iyi ama aralarındaki 300TL farkı yaratacak kadar bir fark yok. O 300 TL ile diğer parçalarınızı PSU anakart kasa v.b. daha iyi seçimlerde bulunabilirsiniz.

• Vatan - Seçili Bilgisayar Parçalarında KDV İndirimi
    Vatan - Seçili Bilgisayar Parçalarında KDV İndirimi

Bende işlemci bittiği için (r5 3600) bu şekilde aldım. Biraz daha ekonomik olunabilirdi sanki indirimin çok olmadığı parçalar varsa iade edebilirim onları önerisi olan varsa?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende bir tane kasa yapıştırdım emsal sitelerine göre uygundu 170 lira fark ile psu sahibi de olmuş oldum.
    https://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-masterbox-mb520-80plus-650w-3x120mm-rgb-led-fanli-midt-atx-kasa.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMCNR -- 19 Nisan 2020; 0:18:40 >
  • mustafaerdurmus kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Bu karttan bende aldım hocam umarım güzel çıkarda bizi üzmez.

• ugur6600 kullanıcısına yanıt
    Bende öyle ümit ediyorum ama ben biraz daha diğer parçalardan tasarruf ederek 2070 alabilirim ufak bir pişmanlık var 2k ya çıkarız dedik ama maalesef ultra 1080p kartı gibi 2k keyif vermeyecek bakalım artık buda fena değil yine

• quote:

Orijinalden alıntı: EjderLefLef

O tip markaların PSU larına güven olmaz o yüzden. Bir sistem toplayacaksınız parçalarının hepsinin bir kalitede olamasına özen göstermelisiniz. Bizde maalesef başta PSU olmak üzere anakart ve kasa konusunda hep en ucuzları mantığı güdülür. Bu çok yanlış bir durum aslında. Sonuçta bütün sisteme elektrik gücünü veren bir cihazın belkide sistemdeki en kritik parça olduğu hep unutulur. O yüzden PSU en azından gold sertifikalı bir PSU olarak seçmek gerekir. Onu yapamıyorsak kaliteli markaların en az 80+ olanlarına bakılmalı. Kasa konusunda da çoğunlukla görsel olmak ile birlikte önü mesh olan yani hava akışını sağlayan bilen bir model olması gerekiyor. Böyle bir kasa seçmeniz ısınma sorununun olmaması için çok önemli. 1600 12nm ile 2600 arasında performans olarak çok bir fark yok. 2600 tabii ki daha iyi ama aralarındaki 300TL farkı yaratacak kadar bir fark yok. O 300 TL ile diğer parçalarınızı PSU anakart kasa v.b. daha iyi seçimlerde bulunabilirsiniz.
    Yerime açıklamayı yapmış. Harfiyen katılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafaerdurmus

Bende işlemci bittiği için (r5 3600) bu şekilde aldım. Biraz daha ekonomik olunabilirdi sanki indirimin çok olmadığı parçalar varsa iade edebilirim onları önerisi olan varsa?
    Kasa ile gelen PSU çok tavsiye edilmiyor. Gerekirse kasa ile PSU ayrı ayrı alabilirsiniz. Hatta vatan dışından da temin etmeniz mümkündür. Ram olarak RGB olmasa olur derseniz aynı fiyata 3600 Mhz bulmak mümkün piyasada. Anakart yanlış bilmiyorsam direkt olarak 3000 serisi AMD için uyumlu gelmiyor. Onun için öncesinde bios yükseltmesi yapılması gerekiyor. Eğer sistemi siz kuracaksanız elinizde 2000 veya altı bir AMD yoksa anakartı çalıştıramazsınız doğal olarak da yükseltme yapamazsınız. Ekran kartı 5600 XT 1080p oyun için yeterli bir karttır. Msi olarak da nasıl bilmiyorum ama sorun olacağını sanmıyorum.

• EjderLefLef kullanıcısına yanıt
    Vatan toplayıp gönderiyo diyo biliyorum ama ?

• DevilKingtr D kullanıcısına yanıt
    Bence sormanızda fayda var. Normal sipariş gibi sadece ürünleri gönderebilirler. Eskiden bilgisayar oluştur diye sayfası vardı. Ürünleri seçip toplama yapıyorlardı. Şimdi işe hazır toplanmış bilgisayarları var onları satıyorlar. Şubelerinde topluyorlar söyleyince de internet ortamında alınca da belirtmek gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaerdurmus

Ryzen 5 3600'ü x470 e taktığında direk çalışmayabilir, bios update yapman gerekebilir o konuda uyarayım

• EjderLefLef kullanıcısına yanıt
    Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim hocam. Dikkate alıp ona göre toplayacağım

• Mark Selby kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi verme birader niye olmasın 2060 bile takarsın o psuya.
  • Kemalistyle kullanıcısına yanıt
    Sistem güzel hayırlı olsun. Sadece monitör yakışmamış o sisteme. 27 incde fullhd çözünürlük güzel gözükmüyor. O paraya 2k bulunabiliyor şu an belki yoktur ama. Monitör sistemin en uzun kullanılan parçası oluyor en azından 2k ve daha güvenilir bir marka alın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kemalistyle kullanıcısına yanıt
    O ekran kwrtı yerine bunu alın hocam.

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-trio-8gb-gddr6-256bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html

Monitörde 1080p olmaz. Ekran kartı için düşük kalır. 2k monitör bakın.

• hitmachine16 kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz var mıdır hocam ? Hem IPS hem 144z hem de 1 ms baktığımda 27' olarak fiyatlar çok uçuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

O ekran kwrtı yerine bunu alın hocam.

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-trio-8gb-gddr6-256bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html

Monitörde 1080p olmaz. Ekran kartı için düşük kalır. 2k monitör bakın.
    Tavsiyeniz var mıdır hocam ? Hem IPS hem 144z hem de 1 ms baktığımda 27' olarak fiyatlar çok uçuyor.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.