Şimdi Ara

VATAN MAĞDURLARI 132 TL Seagate 2,5 2TB Game Drive For Xbox (51. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.030
Cevap
31
Favori
62.090
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fikir oluşması için sizlerle paylaşmak istedim.
    Bu ürünler anamızın ak sütü gibi helaldır. Aksini iddaa eden stoklarıın tükenmesiyle ürünü alamayan kişilerdir.
    Devlet böyle bir kanun koymuş, satıcılar bunu biliyor; yani uzun lafın kısası oyunun kuralları belli. İşine gelmiyorsa e ticaret satışı yapma.
    Umarım tüm istediğinizi alırsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ben anlamadim ki bu isi...

adam diyelim tamam hakkaten bilerek yapti i.neligine "indirim algisi" yaratti. nerden nasil magdur olunuyor?
    milletimiz bu kadar mi is guc yoksunu? 400 liralik (ya da her ne kadarsa) mali daha ucuza alabilecekken herhangi bir sebepten iptal edip kurusu kurusuna iade ediyorlarsa parayi sorun ne burada?
    biri de demis ki "bu urunler anamizin ak sutu gibi helaldir" kardes tamam helal olsun helali hos olsun da ne alakasi var?

oldu olacak topluca dava acalim eskiden vatan haftasonlari indirim yapiyordu 15-20% civarinda geri getirsinler, e baslamisken arabalar da cok pahalandi onlara da dava acalim sonucta onlar da helal urun ucuza almak hakkimiz ucuza satilmak zorundalar cunku biz oyle istiyoruz.

lan utanin yani yuzsuzlugun oluculugun bu kadari mi olur. yorekok isimli arkadasin youtube videosuna konu oldunuz resmen. adamin tek isi internette olan sacma sapan olaylari anlatmak.

herkes herkesin en ufak acigindan onu yakalamaya calisiyor biraz buyuyun artik, 1 senedir bir harddisk icin ugrastiginiza insallah deger harddisk icinde bogulursunuz...

• TinyAngel kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, geçen HB'dan çamaşır makinesi deterjanı alıyordum kampanyalıydı zaten. 8 adetten fazla sipariş geçilmiyordu, sipariş geçtikten sonra bir süre daha yine aynı üründen sipariş geçemiyordunuz. İsteyince nasıl tedbirler alıyorlar.

Şunu da ekleyim yukarıdaki arkadaş yazmış, sıcak fırsatlarda o zamanlarda bilmem kaç kez kanıtlandı hafta sonu %20-25 indirimleri adı altında öncesinde yapılan okkalı bindirimler, o zamanda firmayı eleştiriyor muydunuz? Kimbilir kaç kişi piyasadan haberi olmayıpta bilgisayar/tv vb. ürünlerle indirim adı altında kazıklandı.
    Son olarak; ürünü almadım ama firmaları babalarının kendi dükkanı gibi savunanları anlamıyorum, aynı şekilde 1-2 adet üzerinde alım yapanlarıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 29 Haziran 2017; 3:44:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamblerbarbo

ben anlamadim ki bu isi...

adam diyelim tamam hakkaten bilerek yapti i.neligine "indirim algisi" yaratti. nerden nasil magdur olunuyor?
    milletimiz bu kadar mi is guc yoksunu? 400 liralik (ya da her ne kadarsa) mali daha ucuza alabilecekken herhangi bir sebepten iptal edip kurusu kurusuna iade ediyorlarsa parayi sorun ne burada?
    biri de demis ki "bu urunler anamizin ak sutu gibi helaldir" kardes tamam helal olsun helali hos olsun da ne alakasi var?

oldu olacak topluca dava acalim eskiden vatan haftasonlari indirim yapiyordu 15-20% civarinda geri getirsinler, e baslamisken arabalar da cok pahalandi onlara da dava acalim sonucta onlar da helal urun ucuza almak hakkimiz ucuza satilmak zorundalar cunku biz oyle istiyoruz.

lan utanin yani yuzsuzlugun oluculugun bu kadari mi olur. yorekok isimli arkadasin youtube videosuna konu oldunuz resmen. adamin tek isi internette olan sacma sapan olaylari anlatmak.

herkes herkesin en ufak acigindan onu yakalamaya calisiyor biraz buyuyun artik, 1 senedir bir harddisk icin ugrastiginiza insallah deger harddisk icinde bogulursunuz...

Şimdi biraz empati yap bakalım.

Diyelim ki hb den bir ürün aldın ve kırık çıktı ve kargo tutanağın yok bu ürünü firma geri alır mı? Almaz. Mahkemeye versen davayı kazanır mısın? Kazanamazsın. Neden? Çünkü yasa diyor ki kargo tutanağın olması lazım.

Anlamadın mı, empati yapamadın mı? Hiç sorun değil seviyeyi biraz daha aşağı indirelim.

Diyelim ki hb den bir ürün aldın. 14 gün iade süren var ama başına bir iş geldi hastanede yattın ve 14 gün doldu. Hb yi arasan, hatta hastane giriş belgeni vs her şeyiyle o sürede hastanede olduğunu kanıtlasan sence ürünü geri alırlar mı?

Almazlar. Neden? Çünkü kurallar belli ve sen bu kuralları göze alarak internetten bir ürün aldın. O yüzden hb senin başına bir iş geldimi acaba yoğunluktan unuttumu, ailevi sorunlarımı vardı diye bakmaz; 14 güne bakar.

Dediğim gibi e ticaretin kuralları belli o yüzden yasaların bize verdiği haklar anamızın ak sütü gibi helaldir. Herkes buna göre önlemini alacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TinyAngel -- 29 Haziran 2017; 15:38:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 ayı geçti bunlar benimle iletişime geçmiyor, hem mail attım hem aradım elimde karar var bana dnüş yapın diye arayan soran yok.

Şimdi ne yapmalıyım bir kere başladık artık, hangi mahkemeye vermeliyim bunları?
  • TinyAngel kullanıcısına yanıt
    Kanunda iade etmek için kargo tutanağı olmalı şeklinde bir şey geçmiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana Seagate 2,5" 2TB Expansion USB3.0 önerdiler. Alınır mı :)

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-25-2tb-expansion-usb30-usb20-tasinabilir-disk-21395.html

• Arkadaşlar. Benzer bir olay başıma geldi. Tüketici hakem heyeti benim isteğim ürünlerin yollanması olmasına rağmen isteğim sanki para iadesiymiş gibi gösterip o şekilde olumlu şekilde karar vermiş. Tüketici mahkemesine başvuracağım. Örnek kararlarınız varsa atarbilirseniz sevinirim. Ayrıca bu örnek kararları verirken karar numarası vermek yeterli olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karadurak

Bana Seagate 2,5" 2TB Expansion USB3.0 önerdiler. Alınır mı :)

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-25-2tb-expansion-usb30-usb20-tasinabilir-disk-21395.html

bana bunu gönderdiler memnunum hocam sıkıntısız kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: karadurak

Bana Seagate 2,5" 2TB Expansion USB3.0 önerdiler. Alınır mı :)

kardeş seninle onlar mı iletişime geçti yoksa sen mi aradın? 2 ay olacak neredeyse hala beni aramadılar, ben aradım "elimde karar var, bana dönüş yapmazsanız iş mahkemesine verecem" dedim, arayacaklar sizi dedi öyle kaldı. arayan soran yok. ugrasacak zamanımda yok, yoksa direk verecem mahkemeye ugrassınlar.

• kronik kullanıcısına yanıt
    Onlar aradı hocam. Araç kullanıyordum yarın arayn ya da mail atın dedim. Tamam dedi ama dönen olmadı. 2 hafta oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

hazırladım evraklarımı yarın ptt vereceğim.

https://www.sorularimvar.net/Vatan-Bilgisayar-Dilekce.docx

dilekçe güncellenmiştir.

oha çok iyi, elimizde bulunsun başka firmalar için kullanırız :D

THH bakmıyor mu niye bakanlık yazdınız :P

• Arkadaşlar Vatan ile 394 tl'ye satılan dizüstü bilgisayar konusunda THH kararına itirazı sonrası davalı olduk. Olumlu THH kararını paylaşmanız mümkün mü? Karşı dilekçede emsal karar olarak sunacağım.
  • internet sitelerinden mesajla, thh nin kararına uymamakdan dolayı iş mahkemesine verecem sizi" dedim saniyesinde aradılar, hemen gönderiyoruz diye, dedim 2 tane gnderin ama 1 tanesi için karar cıkmıs dedi, illa digeri içindemi veriyim thh ye diyince tamam dedi. gelince birini okuturum 210-220 lira civarına mis gibi.

Konuya emek veren, tecrübelerini aktaran herkeze teşekkürler benim serüvenimde bitti, ha daha erken biterdide iş güç derken unutup gitmiştim.

ha bu arada ürün elimizde yok seagatenin düz 2tb lik modelini gdnerlim mi dediler kabul ettim, aşağıdaki ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kronik -- 9 Ağustos 2017; 22:43:35 >

• ben de bu gün ürünü aldım arkadaşlar onlarca boş beleş yorum var bu ürün satılırken ilk anda siteydim ürün tükendi uyarısı aldım üzüldüm fırsat kaçtı dıye sonra baktım tekrar stoklara gırmış gene alamadım sonra tekrar girdi tekrar bitti ben pes ettim almadım sabah 6 da uyandım baktım ürün hala stokta ve tekrar şansımı denedım üründen odemeyi aldı vatan araya hafta sonu girdi sonra pazartesi oldu öğlen gıbı mail geldi sipariş iptal paranız iade kusura bakmıcan çakallığın luzümu yok bir değil iki değil beş değil defalarca tükenen stoğa güncel stok ekleyip sonra paraları iade etmekle olmuyor ticari satış ahlakı çok iyi oldu cezasını da çekti vatan bilgisayar.
  • başvurum karara bağlanmış gözüküyor.
    Şimdi ne olacak. karar nedir nasıl öğrenirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iskender86 -- 15 Ağustos 2017; 11:59:59 >
  • e-devlet üzerinden basvuru yapabiliyormuyuz eringenlikten bugun oldu basvurmadım :)
  • Ya bu adaletin ben taaa ....

Adamlar thh beni aleyhimde karar vermis.

Ne yapayim simdi ben bu adamlara küfretmeyipte.

• quote:

Orijinalden alıntı: iskender86

başvurum karara bağlanmış gözüküyor.
    Şimdi ne olacak. karar nedir nasıl öğrenirim.

karar olumlu çıktı şimdi ne yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronik

internet sitelerinden mesajla, thh nin kararına uymamakdan dolayı iş mahkemesine verecem sizi" dedim saniyesinde aradılar, hemen gönderiyoruz diye, dedim 2 tane gnderin ama 1 tanesi için karar cıkmıs dedi, illa digeri içindemi veriyim thh ye diyince tamam dedi. gelince birini okuturum 210-220 lira civarına mis gibi.

Konuya emek veren, tecrübelerini aktaran herkeze teşekkürler benim serüvenimde bitti, ha daha erken biterdide iş güç derken unutup gitmiştim.

ha bu arada ürün elimizde yok seagatenin düz 2tb lik modelini gdnerlim mi dediler kabul ettim, aşağıdaki ürün.

gelince birini okuturum 210-220 lira civarına mis gibi
    konu açıldığında da bu bir hak değil yaptığınız yanlış demiştim ki yanılmadığım şu cümle ile pekişiyor...

Ne vatanla alakam var ne de ürünü almak isteyipte alamadığım için çingenelik yapıyorum.
    İnsanların doğruları ve yanlışları vardır. Bir ürünü iptal edip paranızı iade ettilerse kimsenin bir hakkı yoktur gözümde...
    Ha derseniz ki aynı indirim şurada (başka sitede) vardı iptal ettiler o yüzden mağdurum o zaman hak verirdim..

İlahi adalete inanıyorsanız yapılan fazlasıyla çıkacaktır, çevremde "neden beni buluyor" diyen çok kişinin yüzüne yaptıklarının dönüşü olduğu gerçeğini vurmuşumdur..

yazım illa ki açgözlü insanları rahatsız edecek ve bu sebeple saldıracaklardır... nasılsa anlamak istemedikleri şeyler yazdım ve Diyorum ki yine de canları sağolsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekksl6 -- 4 Eylül 2017; 18:54:26 >

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.