Şimdi Ara

Vatan’da satılan 6250₺’lik sistem alınır mı?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
949
Cevap
13
Favori
42.101
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Sistem Tavsiyeleri >> Vatan’da satılan 6250₺’lik sistem alınır mı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    396 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: oklawa

Bence ram daha önemli.

Voltaj ayarı yapmayacak ve Core Performance boost kapatmayacak, core ratio kilitlemeyecek arkadaşlar için de soğutucu gerekiyor.
    Bios sıkıntılı olduğu için henüz voltaj vs ayarlayamadım, ryzen master da ilginç bir biçimde tüm pcyi donduruyor ayar değiştirmeye çalıştığımda. Ram performans için çok önemli tabii ki ama benim derdim problemsiz olması şimdilik. İleride elbette 16 daha ekleyeceğim zaten

Crucial ballistix sport AT

Bizim ramlerin marka modeli bunlar ve vatan hariç hiçbir yerde yok. Son zamanlarda bunun LT modelini koydular sanırım.

Satıp güncel 2x8 ram almak mantıklı ama eğer bu yapılmayacaksa vatandaki AT model stoğu bittiğinde sıkıntı olacak.

Aynı markanın aynı model modülünden almak tercih edildiği için yazdım bunu.

Tabiki tercih sizin, ben kendi görüşümü aktarıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oklawa -- 3 Haziran 2020; 23:51:12 >
    |
    |
    Anasının kuzusu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Crucial ballistix sport AT

Bizim ramlerin marka modeli bunlar ve vatan hariç hiçbir yerde yok. Son zamanlarda bunun LT modelini koydular sanırım.

Satıp güncel 2x8 ram almak mantıklı ama eğer bu yapılmayacaksa vatandaki AT model stoğu bittiğinde sıkıntı olacak.

Aynı markanın aynı model modülünden almak tercih edildiği için yazdım bunu.

Tabiki tercih sizin, ben kendi görüşümü aktarıyorum.
    Hocam emin misiniz? Bizimki de LT diye biliyorum ben, bir de bu ram'in kırmızı soğutuculu modelleri var, n11 vb. sitelerde vatandan çok daha ucuza bulunuyor. Bi kontrol edersiniz tekrar, fark yoksa dual çalışırsa onlardan alır almak isteyenler. 100 lira fazladan vermeye gerek yok
    |
    |

Sistemde LT Ram var diye biliyorum ben de. Bir 16 daha sipariş ettim yarın deneyeceğim. Kırmızı olanların kodu farklı ancak yalnızca renkten dolayı mı emin olamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    oklawa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Opel Insignia 2016 1.6 CDTI Cosmo
  • Yüzbaşı
    383 Mesaj
    Ben konuyu gördükten sonra fazla beklemeden sipariş etmiştim. İlk versiyonlarında AT model verdiler uzun süre. Sonra LT vermeye başladılar.

AT-LT modeller arasında ne fark var bakmak lazım, saat hızları falan aynı.

https://www.hepsiburada.com/crucial-ballistix-16gb-3000mhz-ddr4-ram-bls16g4d30aese-p-HBV00000M9G3J?magaza=teknostok&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjwlN32BRCCARIsADZ-J4t8EBUrTwRVxLqZGrxknow1nOEn6fZ4Hb2IxTjV-5uaC09QiMVTz2oaAsmTEALw_wcB

Bundan bahsediyorsunuz sanırım. Araştırmak lazım.

• Yüzbaşı
    383 Mesaj

Aynen hepsi ddr4 3000 MHZ, bildiğim kadarıyla hepsinde micron modül kullanılıyor. Fark nedir araştırmak lazım.

|
    |
    IsmailAkdag kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anakart upgrade etmeye gerek var mı şu an için? Nasıl bir sorun yarattı size?

|
    |
    Anasının kuzusu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Opel Insignia 2016 1.6 CDTI Cosmo
  • Yüzbaşı
    396 Mesaj
    quote:

Ben konuyu gördükten sonra fazla beklemeden sipariş etmiştim. İlk versiyonlarında AT model verdiler uzun süre. Sonra LT vermeye başladılar.

AT-LT modeller arasında ne fark var bakmak lazım, saat hızları falan aynı.

https://www.hepsiburada.com/crucial-ballistix-16gb-3000mhz-ddr4-ram-bls16g4d30aese-p-HBV00000M9G3J?magaza=teknostok&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjwlN32BRCCARIsADZ-J4t8EBUrTwRVxLqZGrxknow1nOEn6fZ4Hb2IxTjV-5uaC09QiMVTz2oaAsmTEALw_wcB

Bundan bahsediyorsunuz sanırım. Araştırmak lazım.
    Hocam ben de şimdi baktım faturadan, bendeki de AT'ymiş. Yetkili bir abi bizi bilgilendirse de ona göre hareket etsek :D
    |
    |

• Yüzbaşı
    396 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: IsmailAkdag

Anakart upgrade etmeye gerek var mı şu an için? Nasıl bir sorun yarattı size?
    Hocam herhangi bir sorun yok şu an ama VRM tier listlerde bizim kart en dipte :D Normal kullanıcıya bir sorun çıkarmaz diye ümit ediyorum ama aldığımdan beri içimde bir şüphe var maalesef :(

Şöyle de bi tier list hazırlamış redditten bi eleman;https://i.redd.it/7n48gewun0p21.png
    |
    |
Bey Azura
Mobilya Takımları
kolayoto.com
Canlı Tv izle
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.