Şimdi Ara

Vatan’da satılan 6250₺’lik sistem alınır mı? (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.125
Cevap
6
Favori
57.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tranquillity kullanıcısına yanıt
    hocam ben bunu görünce denedim bir müddet sonra warzone’da 75 lere düştü fps

• peaceandlove kullanıcısına yanıt
    Anakartta cpu fanı hariç 1 adet kasa fanı girişi var. Kasada ise 4 fan var.

Edit : Thermaltake programı indirdim dediğim cümlemi sildim. Kasa xigmatek çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oklawa -- 28 Mayıs 2020; 9:51:2 >
  • Kasanın içindeki bütün fanlar çalışıyor ama biosta cha1 fan n/a hocam. olması gereken mi arıza mı anlayamadım internette hiçbir bilgi yok bununla alakalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peaceandlove -- 28 Mayıs 2020; 8:54:23 >
  • 1 pwm fan girişine 4 fan takıp bunların hepsini kontrol edip devir bilgilerini alabileceğimizi sanmıyorum. Bu kasada mecburen 4 fanı kontrol edebilmek için uzaktan kumanda ile yüksek/düşük devir hızı ayarladığımız bir sistem kullanılmış.

Fan hızlarının kasa sıcaklığına göre otomatik ayarlanması güzel olurdu ancak bu sistemle mümkün değil.

Vatan’da satılan 6250₺’lik sistem alınır mı?

Belki kasa arkasındaki tek fanı, ana karttaki fan girişine bağlayabiliriz dedim ama yapısı ve pin sayıları uyuşmuyor. Fandaki Led pinlerinden dolayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oklawa -- 28 Mayıs 2020; 9:35:45 >

• Hocam ben bilgisayar cahiliyim senin bu yaptıklarını yapmaya kalksam bilgisayarı yakarım muhtemelen. Bu Cha1 fan denen şey 4 fandan herhangi birni kapsamıyor anladığım kadarıyla doğru anladıysam. Acaba sende de mi cha1 fan n/a görünüyor yani makinede bir arıza var mı yok mu onu anlarsam iyi olur. saygılar

• peaceandlove kullanıcısına yanıt
    Benim anlatma sıkıntım yüzünden

Bende de o fan bilgisi görünmüyor. Bu bilgisayarı alan hiç kimsede görünmüyordur. O jaka herhangi bir fan takılı değil çünkü.

• benimde genel kullanıcılara bir sorum olucak pc baya toz çekiyor siyah olmasını mütevellit nasıl çözeriz bunu??
  • oklawa kullanıcısına yanıt
    Rgb li kasa aldığımda gelmişti aynısı başıma, adreslenebilir rgb lerde anakartta destekleyen port olması gerekiyor 4 pinli, kasadan 3 pin li çıktıysa kontrolcüdeki ön tanımlı rgb leri kullanabilirsiniz sadece. voltajları farklı oluyor ve sözde satılan bir dönüştürücü aparat var ama işi tam görmüyor.
  • Fiyatını baya artırmışlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Satın alıp bios ve ryzen masterdan ayar yapan arkadaşlar, optimal değerleri paylaşırsanız biz de aldığımızda en azından yaklaşık değerlerle deneyip biz de kolay bir şekilde hallederiz 😊

• Lustiel L kullanıcısına yanıt
    Aydınlatmayı ilk geldiği zaman kapattım, kapalı kullanıyorum.

Benim yapmaya çalıştığım şey şu; kasadaki fanları sıcaklığa göre kontrol edebilir miyim?

Bu sistem uzaktan kumandayla fan hızlarını iki kademe ayarlamamıza olanak veriyor ancak kasa içi veya anakart ısısı umurunda değil. Anakartta tek kasa fanı girişi var, kasa arkasındaki fanı buraya takayım, bari o ısıya göre devir alsın dedim, jaktaki pin sayıları uymuyor. Anakartta ki jak standard 4 pinli pwm jakı, fanın kablosu ise ledlerden dolayı 6 pinli.

Kablo kesilip jak takılabilir ancak garantiyi bozmaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: AndOne

Satın alıp bios ve ryzen masterdan ayar yapan arkadaşlar, optimal değerleri paylaşırsanız biz de aldığımızda en azından yaklaşık değerlerle deneyip biz de kolay bir şekilde hallederiz 😊
    Kesinlikle ihtiyaç var.

Sağolsun acura07 video attı. Attığı videodaki ayarları yapmak istedim, sıcaklığa hiçbir olumlu katkısını görmediğimden tekrar otomatik ayarlara aldım.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/143456942

Biosta CPB kapatayım dedim, nerede olduğunu bulamadım.

Düzgün bir soğutucu alana kadar ısıyı düşürmeyi amaçlamıştım.

• oklawa kullanıcısına yanıt
    şöyle bir video da var bu akşam deneyeceğim. umarım oyunlarda fps kaybı yaşamadan ısınma sorununu çözer
    https://www.youtube.com/watch?v=PpNsJJz57cM&app=desktop

• Arkadaşlar kaç kez yazıldı tek yapmanız gereken Bios'a girip CPU Core Ratio'yu 36 yapmak ısınma için. Sistemin fiyatı baya artmış bu arada.

• Neden bu kadar zam yaptılar acaba

• Resmen ülkenin özeti, bu sistem satıldıkça fiyatı artar, bbaşka ülkede üstüne koyarak ilerler bizde kan emiliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Vade farkı yok diye cazibesi vardı.

Şu an fiyat avantajı kalktı.

Talep düşüşe geçer

Belki de “ stok yok yapmaktansa fiyatı arttıralım yetişemiyoruz alan alsın “ diye düşünüldü .

Tedarik ve kargoda sıkıntılar var belli .

• Arkadaşlar bi orta soğutucu takın geçin, bios vs uğraşmayın.Gammaxx 400 taktım boşta 37 oyunda 63-65 arası sıcaklıklar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binlerce ithal edilen ürüne ötv zammı gelmişti. Belki o zamlar yansımıştır.

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.