Şimdi Ara

Vatan Bilgisayardan 70PUS8505(Başka Modelde olabilir) Alanlar , Ürün Gelmesini Bekleyenler (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
361
Cevap
1
Favori
11.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Olayın özeti ; Vatan bilgisayardan stoklarında olmayan 70PUS8505 tv yi sipariş verip 25 gün süren zorlu mücadeleden sonra teslim alan ve bazılarının servis azizliğine uğradığı mağdurlar topluluğunun kimi zaman hüzünlü kimi zaman mutlu hikayesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün akrilik ekran koruyucusu ve kumandanın kauçuk kılıfı siparişlerim kargodan geldi. Koruyucuyu hemen uyguladım ve sonuç ; Akşamları, Sanki ekranda yok gibi. Gündüz çok az yansıma yapıyor. Ama önemli değil. En azından artık içimiz rahat. 65” gerçekten büyük bir ekran. Çocuklardan ve özellikle misafir çocuklarından korkmamak mümkün değil :)

Vatan Bilgisayardan 70PUS8505(Başka Modelde olabilir) Alanlar , Ürün Gelmesini Bekleyenler

Vatan Bilgisayardan 70PUS8505(Başka Modelde olabilir) Alanlar , Ürün Gelmesini Bekleyenler

• sardemir kullanıcısına yanıt

Aletlere kurşun geçirmez yelekleri giydirmişsin dostum. Hayırlı olsun.

Ama ekran önemli dün bunun acı tecrübesini yaşadım. Kumanda da yeni modellerin yan sanayileri kolay bulunmuyor.

En doğrusunu yapmışsın.

• Mr.Blof kullanıcısına yanıt
    Sağolasın dostum, aynen valla riske atmaya değmez. Sonra milyarlarca para çöpe gidiyor. Hiç değilse böyle kafada rahat. Kumandası bile 400 tl .. yazıktır günahtır.

Hocam bu senin tv galiba. Fiyatta gözüm kaldı. Philips almasaydım direkt düşünürdüm.

https://www.teknosa.com/lg-oled65bx6-65-165-ekran-4k-uhd-oled-tv-p-110019659

Sabah ta 11 bine 55cx satıldı. Bu ara bayağı bir fırsat var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 26 Şubat 2021; 0:21:51 >

Evet hocam benim tv bu BX olan. Düşünülmeyecek gibi değil gerçekten, Valla iyiki almışım diyorum, siyahlar beni benden aldı, 2 gündür nerflixden dolby vision + atmos destekli içerikleri izleye izleye gözlerim 4 köşe oldu.

CX ‘ 55” olanında bu kampanya arada bi geliyor, aynı saatte bitiyor. Ancak 55 artık küçük kalıyor. Ben en az 65 “ düşündüm bu zamana kadar hep. Yoksa CX 55”i çok önceden alırdım 11-12 fiyatlara.. OLED’de boyut 65” oldumu fiyatlar neredeyse ikiye katlanıyor.

Siyahlar ve panel inceliği bir başka dünya. Zaten ben diyorum gelecek oled. Samsung boşuna çırpınıyor.

Bu arada hakikaten oled de ekran büyüdükçe fiyatlar aniden fırlıyor. Panel maliyetinden herhalde bu durum.

• Vatan Bilgisayardan 70PUS8505(Başka Modelde olabilir) Alanlar , Ürün Gelmesini Bekleyenler

Benim tv'de geldi. Bugüne randevu alabildim kurulunca haber ederim.

• asdf_13 kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun. Sakın ekran üstü yatırtma dostum.Gece görüntülerini ve performansını bekliyoruz.

Bu arada çakal servisler zorla akım koruyucu satmaya çalışıyorlar. Eğer onlardan akım koruyucu alırsak garantiye işlerlermiş, olası bir elektrik arızasında garantiyi bozmamış olurmuşuz falan filan kırk tane yalan söylüyorlar. Onların 200 TL ye sattığı akım koruyucusu 75 TL almıştım ben. İnanmayın bu çakallara. Duvar askı aparatı da serviste 200 TL dışarıda 50-70 TL arası. Duvara asacak arkadaşlar önceden tedarikli olsunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 26 Şubat 2021; 10:55:40 >

Cok teşekkürler bilgiler için. Testleri atıcam kesinlikle ancak servis bugüne yetişemeyebilirmiş. TV'nin kutusu sağlam gibi duruyor. Acaba yetişemezlerse kendim mi kurulum yapsam diye düşünüyorum.

Ayrıca anladığım kadarıyla akım korumalı priz sadece yüksek voltaj gelmesi durumunda koruyor. Ani elektrik kesintilerinde işe yaramıyor. Acaba regülatör mü alsam diyorum. 2021 yılında ihtiyaç var mı böyle şeylere hala daha emin de değilim. Bilgisi olan varsa ve aydınlatırsa iyi olur.

Dostum sakın kendin kurulum yapma. Sonra olası bir sıkıntıda bunların ne yapacağı belli olmaz. Hele ki söz konusu philips ise....

İnteraktif ups powerful va650 tavsiye ederim. Hem voltaj düşme çıkma dalgalanmalarına hemde 10-20 dk elektirik kesibtisine dayanır. Toplam 360watt lık cihaz bağlayabilirsiniz. Bende yeni sipariş vereceğim haftaya. Şuan kampanyada 270 tl çok uygun.

Benim OLED lg 154 watt çekim yapıyor, yani 360 watt bile çok rahat yetiyor. Ama sizin tv nin giç tüketimine bakın bi. Tv den ayrı başka cihazlarda takarım diyosan va 1000 lik olana bakın. Oda 650watt a kadar kaldırıyor.

Powerful SLE-650 650VA Line Interactive Ups Kesintisiz Güç Kaynağıhttps://www.hepsiburada.com/powerful-sle-650-650va-line-interactive-ups-kesintisiz-guc-kaynagi-p-HBV00000V4I00?magaza=POWERFUL+ELEKTRON%c4%b0K

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sardemir -- 26 Şubat 2021; 13:16:56 >

Dostum sakın kendin açma. Servis gelsin kutuyu açsın tv yi görsün.Aksilik olmuştur panelde sorun vardır.Ne bileyim binbir türlü hal var. En azından tutanak tutarlar.

Regülatör konusu da aslında sizin hattın bağlı olduğu trafoya bağlı. Şimdi artık eskisi gibi değil trafolar akım dalgalanmalarını absorbe ediyorlar. Bu dalgalanmayı en iyi eski tip filamentli ampullerden anlarsın.

Mesela benim bulunduğum yerde ara ara multimetre ile ölçtüm 215—220 arası oynuyor ki bu elektronik ürünleri için hiç bir şey değil. Akım korumanın da aslında içimizi rahatlatma dışında pek bir fonksiyonu yok. Ya hatta yıldırım düşecek (o da hatlar yer altında olduğundan düşük ihtimal) ya kısa devre olacak yada kesinti sonrası yüksek voltaj gelecek. O zaman devreyi keser.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 26 Şubat 2021; 13:18:0 >

Bana da makelsan iyi demişlerdi. Yeğenim üniversitede online olarak ders verdiği için ders sırasında elektrik kesilirse kullansın diye 11 kasımda makelsan Lion 1200va almıştık. O da memnun ups den.

Aslında dediğin gibi servisteki 200 liralık akım koruma prizi yerine bunlar daha iyi koruma sağlar.

Aynen öyle verdiğin fiyata göre her türlü stamdart akım koruyucu prizden daha garanti bir ürün almış oluyorsun. Sadece tv için fazla bile... zaten çift priz çıkışlı. Yanındada soundabar bağladınmı yine yeter
  • Uyacağım hocam sizin önerilerinize. Pazartesiye kalabilir kurulum bu yüzden ama neyse artık. O kadar bekledim 2 gün daha bekleyeyim.

@sardemir hocam sizin attığınız ürünle bunun bir farkı var mı?

https://www.amazon.com.tr/POWERFUL-650VA-PL-600-Line-İnteractive/dp/B00PDUE95O/ref=pd_sbs_1?pd_rd_w=dYp3h&pf_rd_p=9092e9a1-2576-4ac3-b624-8c882688d425&pf_rd_r=F4T7671MZV9E3PQCRFE8&pd_rd_r=6c89d100-a507-40da-9ec6-8d298a9f145e&pd_rd_wg=WLOzf&pd_rd_i=B00PDUE95O&psc=1

Yok hocam birebir aynı. Zaten amazondaki ürün açıklamasına da bakarsan, ürün resimleri görünüyor.

Sitesinden firmayı arayıp sordum. Sizin attığınız plastikmiş ve pil göstergesi varmış. Benim attığım çelik kasa ve pil göstergesi yokmuş. Geri kalan tüm içerik aynı dediler. Sanırım sizin attığınız ev kullanımı için daha uygun. Amazondan verdim siparişi. Teşekkürler.

Benimde öğrendiğim iyi oldu. Ozaman benim attığımı almak daha mantıklı. Pil göstergesini görmej daha iyi. Bende şimdi siparişimi veriyorum. HB ‘den vereceğim bende
    Amazondan aldığınız linki atar mısın hocam ? Olmadı bende oradan alırım cok fark yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdf_13 -- 26 Şubat 2021; 14:41:25 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.