Şimdi Ara

Vatan Bilgisayar Thh Kararına Rağmen Stokta Yok Diye Tüketiciyi Mağdur Ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1.5-2 yıl önce bir Vatan Bilgisayar'dan Philips marka TV aldım. Garanti süresi bitmesine 1 ay kala ortalama 25 günde 3 defa LED arızası verip 3ündede ledleri değişti. Garanti süreside bitmiş oldu.

Tüketici Hakem Heyetine değişim talebiyle başvurdum. Tabi bu süre zarfında garantisi bittiği için tekrar bozulur diye televizyonu açmadan kenara kaldırdım. Sonuç olarak 3 ay gibi bir sürede THH değişim kararımı onayladı. İşlem yapabilmek için Vatan Bilgisayar'la görüştüğümde onlardan mesaj geleceğini ve beklememi söylediler. Karardan yaklaşık 1 hafta sonra beklenen mesaj geldi.

"... Ürününüzü müşteri memnuniyeti kapsamında iade alacağımızı beyan ederiz." diye sonlanan bir mesaj.

Ben iade talebinde değil değişim talebinde bulundum ama neyse diyerek bir hevesle Vatan Bilgisayar'ın yolunu tuttum.

Şubeye gittiğimde stok kalmadığını para iadesi yapabileceklerini söylediler. Bu durum inanın çok saçma geldi. 2 yıl önceki enflasyonla şimdiki enflasyon bir mi? 2 yıl önce aldığım televizyon 1700TL iken, şu anda maalesef 2500-3000 TL civarı. Dolayısıyla bir mağduriyet yaşayacağım kesin.

Şunu belirtmek istiyorum. Gerçekten " müşteri memnuniyeti " kapsamında değerlendirme olmuş olsaydı; aynı ürünü, o ürün yoksa muadili farklı bir ürünü vermeyi teklif etmeleri gerekirdi.

Ayrıca Tüketici Kanunu'nda belirtilen " hakların yerine getirilmesi konusunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur" denmesine rağmen firma üretici veya ithalatçı ile görüşmeden stokta yok, para iadesi yapalım diyerek kestirip attı.

Son olarak Philips'e de bir çift lafım var. Önceleri internette "bilinçli/planlı eskitme" denen bir şeyle karşılaştım. Gerçekmi diye düşünürken bunun gerçekliğini kanıtlar nitelikte bir olay gelmiş oldu başıma. Galiba tam 2 yıl ayarlanamamış olacakki 23. ayda haftada 1 olmak üzere 3 kere ledler arıza verdi. Tesadüfmüdür gerçekmidir bilmiyorum ama çok ilginç olduğu kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogukan_Deniz -- 15 Nisan 2021; 17:18:10 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.