Şimdi Ara

Vatan Bilgisayar Rezaleti / Öne çıkarırsanız sevinirim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
2
Favori
9.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
267 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçen sene bunlardan laptop alacaktım sonra vazgeçtim gittim başka firmadan aldım.

Herifler dalga geçer gibi sürekli fiyatlarla oynuyordu.

Cumartesi ve pazar günü 18.500tl olan laptop pazartesi 20.400tl olmuştu.

Kafalarına göre indirim veya bindirim yapıyorlar artık kime tutturabilirlerse...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam geçmiş olsun, bizlerle böylesine kötü bir deneyimizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Bilakis bu saatten sonra Vatan' ın önünden geçmem

• Clusive kullanıcısına yanıt

yapabiliyor muyuz öyle birşey ? şikayeti nasıl kaleme alalım ? sonuçta icra ile almış oluyoruz parayı . savcı demesin ee almışın parayı boş işlerle bizi niye uğraştırıyorsun diye

• 20 yıldır Vatan'dan alışveriş yapıyorum bir kez olsun mağdur olmadım. Garantisi bitmesine 1 ay kala bozulan ekran kartımın yerine yepyeni ve daha üstün çipsetli + 2 kat yüksek VRAMli kart vermişlerdi. Usb bellek ve hdd içinde aynı.

En son bios güncellerken elektrik gitmişti götürüp vatana bedavadan yaptırmıştım. Ben müşteri hizmetleri iyi diye genelde daha fazla para verir Vatan'dan alışveriş yaparım.

Sizin yaşadığınız sorunun muhatapı UPS kargo , yanlış yerden hakkınızı aramayın. Vatan PC'den yardım isteyebilirsiniz ama kargonun suçuyla Vatan'a yüklenmeniz bana anlamsız geldi. Tutanak var nasılsa THH zararın karşılanması için UPS Kargo aleyhine karar verecektir. Lakin monitörü geri yollayan Vatan mı , yoksa UPS kargonun işgüzarlığı mı onu anlamadım.

2 ay önce tv aldım , kırık geldi. Tutanak tuttuk , götürün bunu geri burada durmasın dedim başıma kalır filan diye korktum. Mal sizde duracak denildi , 2.hafta sıfır ürünü yolladılar. Vatan'la irtibatlı ve sabırlı olun bence çözülmeyecek bir sorun değil.

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt

Tamam da resmi kararı hiçe sayıp sizi uğraştırdı, hem vaktinizi aldı hem de ek zahmete girdiniz. Devletin verdiği kararı tanımayıp parayı vermemek suçtur. He o an savcı canı istemez e almışsın işte parayı boş yapma der, o ayrı... O zaman savcıyı da şikayet etmeniz gerekecek :D Malum hak aramak bu ülkede yasak...

• Clusive kullanıcısına yanıt

Ne saçmalıyosun birader sen. Vatan karara uymamış ama icra ile parayı mecburen ödemiş ne savcısı ne davası  

• Yanlış bilgilendirmek yapmalım; mesafeli satış sözleşmesi gereği benim muhattabım, THH ye şikayet ettiğim, edilmesi gereken satıcı…

TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN

MADDE 9- (1) Satıcı, malı satış sözleşmesine uygun olarak tüketiciye teslim etmekle yükümlüdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi penguinn -- 15 Mayıs 2022; 0:19:9 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Beklemeden mahkemeye vermelisin dostum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • CMB34 C kullanıcısına yanıt

Öncelikle üslubunuza dikkat edin burası mahalle kahvehanesi değil!

Hakem Heyeti parayı ver diyor ama bu karara uymayıp vermiyor. Müşteri bir de icraya vermek ile uğraşıyor. Okuduğunuzu anlamak bu kadar zor olmamalı. Devlet kurumunun verdiği resmi karara rağmen müşteriyi yeniden uğraştırıyor. Umarım aynı durumu siz yaşarsınız ve ne demek istediğimi anlarsınız.

• Ben buradan ürün almayı geçtim, sitesini açıp bakmıyorum bile. Çok geçmiş olsun.

• carter kullanıcısına yanıt
    Her tarafta 300 lira olan mouse bunlarda 2000TL xd

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hiçbir elektronik ürünü internet üzerinden almıyorum. İşimiz gereği her gün kargocularla çalışıyoruz. Ürün ne olursa olsun fırlatarak, ayaklarıyla iterek yükleme yapıyorlar.

Gerekirse 100-200tl yakıt yakın, taksi tutun. Elden alışveriş yapın.

• Garanti sözde bu ülkede bu yüzden evimdeki 25 bin TL bilgisayar yurtdışı garantisiz

Bir kez Asus ekran kartı problemi yaşadım 1 ayda zor geri iade aldılar

• Vatan,MediaMarket bunlar pahalılığın fahiş fiyatın öncüleri Vatan eski cazibesini zaten çoktan yitirdi..Evin yakınında olmasına rağmen internetten siparişleri geçiyorum...Bir kere bile Vatan a uğramıyorum....Amazon varken diğerleri çok bekler....

• dell müşteri hizmetleri ile irtibata geçin. onlar halleder. 212 371 9054

• inferior İ kullanıcısına yanıt
    Dell müşteri hizmetlerinden gerçekten çok memnumun, USB girişinde arıza olan monitör için aradığımda hemen yeni monitör gondermişlerdi…

Ama Vatandan aldığım, kırık çıkan ürün için Dell ile iletişime geçmem ne kadar mantıklı olur?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yıllar önce 6s telefonumu vatandan almıştım. Garanti bitimine yakın aradılar ek garanti için 200tl daha ödeyin garanti sürenizi uzatalım dediler. Neyse ödemeyi yaptım bana mail ile uzatılmış garantinin evraklarını falan yolladılar. Aradan 8-9 ay geçti telefon kapandı bir daha açılmadı. Maile gelen ek garanti evraklarınıda aldım yanıma gittim direk şubeye bende. Önce dediler ki garanti bitmiş yapamayız. Böyle bir şey olması imkansız diyip mailden gelen evrakların çıktılarını fırlattım   1 hafta falan bekledim bu avellerden hala ses çıkmadı bende gidip telefonumu geri aldım. Akasya Apple servisine kendim götürdüm. 1 gün sonra kutusunda swap cihaz verip işimi çözmüşlerdi benim.

Özet : Firma ne kadar kurumsal olursa olsun bu tarz durumlarda karakter devreye giriyor.

• Sanırım şubeden şubeye fark var. Daha geçtiğimiz ay garantiye giden monitör kırık geldi. Güya asusun garantisi iyi diye bilirdik kılını kıpırdatmadı. Vatan suçu üstlenip yeni monitör verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thestell -- 15 Mayıs 2022; 12:16:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cuma gunü 2 gün önce vatan bilgisayar
    Beylikdüzü Cumhuriyet magazasindan
    10100f islemci
    M2 kioxia ssd 500gb
    H410m
    6gb asus rtx 2060
    650 watt corsair spec delta kasa
    Gskill 3200mhz ram 8gb x2

Siki durun 17.200 TL cikti fiyat
    Kafayi yemis olmalilar.
    Inanmayan magazaya gidp yukaridaki sistemin aynisni toplatabilir..
    Hemen gerisindeki beylkduzu itopyadan aldim
    14.000 tlye aldim indirimde falanda degildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 15 Mayıs 2022; 12:20:19 >
  • penguinn kullanıcısına yanıt

29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği‘nin 17. maddesine göre, satıcı malın tüketiciye teslimine kadar oluşan hasar ve kayıptan sorumludur.

Evet öyle görünüyor. Yani Vatan'da bu işi takip etmekle yükümlü. Zaten tazmin işlemini başlatmışlar. Süreç zaman alsada tutanak olduktan sonra mutlaka zarar karşılanır. Ama ürünü niye geri yolluyorlar o saçma. Benim tv örneğindeki gibi hasarlı bile olsa ürün sizde dursun değişimde alırız mantığı mı acaba onu bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.