Şimdi Ara

Vatan Bilgisayar'ın müşteri haklarına verdiği değer

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yorumu sizlere bırakıyorum. Sinir bozucu bir süreç.

• Artık ürün alırken incelemeyi direk satın aldığın anda yapacaksın. Kutuyu oradaki görevlilerle beraber açacaksın.

Kullanılmış ürünü yada üzerinde deforme olan ürünü satmak tamamen kanunlara aykırı. 200 TL çok bir şey değil, 6 aylık sürece katlanılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpEeDy!

Artık ürün alırken incelemeyi direk satın aldığın anda yapacaksın. Kutuyu oradaki görevlilerle beraber açacaksın.

Kullanılmış ürünü yada üzerinde deforme olan ürünü satmak tamamen kanunlara aykırı. 200 TL çok bir şey değil, 6 aylık sürece katlanılabilir.

Doğru söylüyorsunuz hocam. Asus'a mail attım, şikayetvar'a yazdım böyle birkaç yere bakalım bir dönüt alamazsam muhtemelen tüketici haklarına başvuracağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık firmalar öyle bir hal aldı ki nereden kitlesek ne yapıp edip bunları mağdur duruma düşürsek diye düşünüyorlar sanırım.

19 Eylülde telefonumu garantiye yollanması için Vatan Bilgisayara verdim. 48 saat içinde yetkili servise gidecek diye sözleşmede yazıyor gecikmelerden sorumlu tutulamaz diyede madde var. Ama lanet olasıcalar 1 hafta 2 gün sonra yetkili servise ürünü yollamışlar.

El mahkum 36 gündür lisede kullandığım telefonu kullanıyorum. Yetkili servise giriş tarihinden 20 iş günü için 2 gün daha var. Lakin arasamda ulaşamıyorum bir türlü yetkili servisi. 15-20 dk bekle bekle sonra meşgule düşsün hat.

Çarşamba günü direk kaymakamlığa tüketici hakem heyetine gideceğim.
  • SpEeDy! kullanıcısına yanıt
    Anlaşıldı, Vatan Bilgisayar'ın kapısının önünden geçmemek lazım şu dakikadan sonra.
  • Geçtiğimiz aylarda sıvı soğutmalı bir sistem aldım,işlerin yoğun olduğu bir dönemdi, o yorgunlukla uğraşamam diye toplamaya bıraktım. pc geldi boşta sıcaklık 32 derece. Dedim "hadi normaldir" geçtim. Oyun kurdum 15dk sonra pc kapandı geri açtım, cpu temperature high gibi bir uyarı verdi BIOS, üstteki kapağı açtım soğutucunun fanı dönmüyor, çektim fişi açtım kasayı, pompayı cpu fan soketine fanı ise tamamen alakasız bir yere bağlamışlar. işlemci çöp oluyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.