Şimdi Ara

VATAN BİLGİSAYAR EFSANE İNDİRİMLER BAŞLADI! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
4.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Mech olanını almadım valla hocam ama zaten 1080'de oynayacağım için sorun olmayacağını umuyorum.
  • 1080p de oyun oynaman bir şey farkettirir mi? Ekran kartı %100 yüke girdiğinde mecbur ısınacak yani. İster 1080p olsun ister 2k ister 4k. Isınmayı engellemenin tek yolu oyunlarda FPS sınırı koymak ki beni çok uyuz eden bir durum. Çünkü örneğin Pubg Lite da fps sınırı yokken oyunda fps 220 lerde dolaşıyor ekran kartı 83 dereceleri görüyordu. Sonra maksimum fps yi mesela 150ye getirdiğimde ekran kartı bi nefes alıyor. Fps sabit 150 oluyor falan.. sonra bi bakiyosun anlik bazi yerlerde fps 149 148 oluyor ve ağır bi takılma hissediyorsun. Normalde 220nin altına düşmeyen ekran kartı 150de sabit götüremiyor oyunu. Neden? Çünkü gpu usage sürekli oynuyor ve zorlandığı yerde gpu yüke girecekken pat diye takılma oluyor. Fps sınırı böyle uyuz bişey. Sırf bu yüzden 1 2 yıl kullanırım dediğim rx590ı satıp RTX2060 Süper aldım. Maksimum 70 derece.. fan sesi yok.
    Edit: Bu tecrübeden sonra da kötü soğutmalı kartları istesem de göremiyorum artık. İyi soğutmalı kartlara göre bakıyorum piyasaya. Kötü soğutmalı olanları almak ise dolandırılmak gibi geliyor. Onlar benim gözümde kasanın içine sokulmuş birer baş belası 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 20 Eylül 2019; 3:30:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: münşi

Sen rtx2060 ya da rx5700 al kardeşim. Benim için ekran kartının 70 dereceyi geçmeyip fan devrinin 1500-1800 devirleri geçmemesi önemli. Yani kalite önemli. Berbat VRM ve Mosfetlerle 85 derecede çalışan kartlarla sana mutluluklar. Herkesin tercihi farklı tabi. Saygı duyarım.
    Edit: imzamdaki ekran kartı da kaliteli bir ekran kartı. 70 dereceyi nadiren görüyorum. Fan sesi duymadım.
    Napcan omurluk mu alcan karti , en hizli degisen parca e.karti ,e 2yilda garantisi var , ha 70 ha 80c de calismis oynayacagin gunluk 3-4 saatlik oyun kart eriyip bitmez o surede :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonunda beklediğim indirimler geldi.

msi gaming Z 2060- 2500 civarında
    ryzen 5 3600- 1300 civarında
    2x8 GB ram- 512 civarında aldım.

anakart b450 gaming plus Max alacaktım ama stokta yoktu. artık onu da başka yerden alırım.

havale ödemesi yaptım ekran kartı ve işlemci için dekont da yolladım umarım uzun sürmez gelmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pssmst -- 20 Eylül 2019; 7:44:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jarmusche

Mech olanını almadım valla hocam ama zaten 1080'de oynayacağım için sorun olmayacağını umuyorum.
    Düz 5700, XT kadar ısınmıyor zaten.

Ayrıca ufak bir UV ile de sıcaklık daha da düşüyor.
  • Kasayı daha önce gördünüz mü acaba ben de bir kasa psu çifti almak istiyorum gözüme güzel göründü bu kasa , kalitesi hakkında bilginiz var mı ?

Ayrıca arkadaş bu fan olayını biraz takıntı haline getirmiş sanırım , yalıtımlı odalarda recording vs işleri yapmıyorsanız casual bir oyuncuysanız zaten kulaklık vs de kullanıyorsanız o fan yüzde 80-90 da çalışsa sesini duymuyorsunuz genel olarak 😊

• kesin efsanedir

• 6000 TL bütçeye 80 Plus sertifikası olmaayan güç kaynağı eklemişsin:D
  • Creaker kullanıcısına yanıt
    Daha bugün bizzat Vatan'da gördüm kasayı, biraz yüksek bir kasa. Cam kısmı temperli cam ile PVC arası bir şey ama sağlam duruyor. Thermaltake V200 de duruyordu yanında, onun yüksekliği daha ideal gibiydi. Thermaltake View 27'nin güzelliği panoramik cam yüzey ve ekran kartının anakarta paralel bir şekilde takılabilmesine olanak tanıması. Tabii bunun için ayrıca bir PCI Express kablosu almak gerekiyormuş sanırım ama hem ekran kartını anakart ve işlemciden uzaklaştırarak kasa içi sıcaklığını ve hava akımını dağıtabilmek açısından, hem de görsel açıdan avantajlı, zira bu şekilde kartın fanları cam panelin tam karşısından görülebilecek şekilde duruyor, ekran kartında RGB'li fan varsa bazısına görüntüsü cazip gelebilir.

Ekran kartı konusuna gelince RX 5700'den son anda vazgeçtim ve ROG Strix 1660Ti aldım. Gerçi biraz attan inip eşeğe binmek gibi oldu. Vazgeçme sebebim fandan dolayı ısınma değil internette bazı yerlerde Ryzen 5 2600'e darboğaz yapabilir yazmışlar, riske girmek istemedim, daha mid-level bir kart aldım. 2 sene sonra yeterli gelmezse kartı güncellerim bu 2 sene boyunca droplar yaşamaktan iyidir bence. En iyi en yüksek çözünürlük takıntım yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jarmusche -- 21 Eylül 2019; 19:1:40 >

• CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Beyaz DDR4 3200MHz CL16 RGB Pro Led Dual Kit Ram
    ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO AMD X470 AM4 Ryzen DDR4 3466MHz(OC) M.2 Anakart
    ASUS RADEON ROG STRIX RX 5700 XT GAMING OC 8GB GDDR6 256Bit DX12 AMD Ekran Kartı
    AMD Ryzen™7 3700X Soket AM4+Wraith Prism(RGB) 3.6GHz-4.4GHz 36MB 65W 7nm İşlemci

bu parçaları almayı düşüyorum (taburcu olan yeğenime hediye çok şükür sonunda iyleşti) Ana kartı Asus kampanyasından yararlanmak için tercih ettim sizce sistem nasıl olmuş?

Ekleme.: Asus olayı 2000 serisi işlemciler için geçerli sadece şimdi farkettim :S 2700x alıcam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyM3GTR -- 22 Eylül 2019; 9:23:17 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.