Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

[Silindi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
12
Cevap
1
Favori
469
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Vatan %30 dürttü zotac gtx660 önerirmisiniz
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    16866 Mesaj
    Powerocolor HD7970 Vortex II 850 liraya akar tek kelimeyle. O olmazsa Powercolor HD7950 , oda olmadı 7870.

Amd kart al bu seferde sorun yaşarsan bidaha alma
    |
    |
    |
    |

Bu konuyu da takip ederim artık.

Başka bir başlığa da yazmıştım, 660 ilgilendiğim kartlardan, ama 192 bit olması beni soğutuyor.. Tamam veri yoluna göre kart seçilmemeli sadece ama, benzer özelliklerde 256 bit olan abisi 670'i de düşünmeden edemiyorum.

660ı alıp deneyenlerin yorumlarına bakınıyorum bu sebeple ben de.
    |
    |
  • Yarbay
    12907 Mesaj
    GTX 460'dan 560'a geçmek en saçma şey olur, 110 tl daha verip GTX 660 Ti almak varken neden 660, oc ile HD 7950 ayarında bir kart olur ve ondan daha ucuz.
    |
    |

Orijinalden alıntı: ErenOlca

aslında ihtiyacım yok gtx460 kullanıyorum işimi görüyor 560ti 448 alacaktım stokta kalmamış 450tl gtx660 görünce alayım dedim ama çıktıkları günden beri içime pek sinmiyolar amd kart düşünmüyorum yaşadığım problemlerden dolayı forumdan 2.elede bulaşmıyorum malum herkesin malı altın gtx660 kullanıpta problem yaşayan varmı diye merak ettim

Vortex II coooooook ıyı hıc dusunme baba :))
    Edit: 1280/1580 stabil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osedon -- 15 Aralık 2012; 21:17:54 >
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: ErenOlca

quote:

Orijinalden alıntı: alikiziltoprak

Ben de DX11 kart arayışına girdim maalesef, 9800GT mis gibi idare ederken yok yere keyfi bozulacak sistemin.

Bu konuyu da takip ederim artık.

Başka bir başlığa da yazmıştım, 660 ilgilendiğim kartlardan, ama 192 bit olması beni soğutuyor.. Tamam veri yoluna göre kart seçilmemeli sadece ama, benzer özelliklerde 256 bit olan abisi 670'i de düşünmeden edemiyorum.

660ı alıp deneyenlerin yorumlarına bakınıyorum bu sebeple ben de.

açıkcası çok oyun oynayan birisi olsam 660 serisini direk pas geçer gtx670 alırım yada 7950-70 amdlere bakarım benim 660 seçimimdeki sebepler biraz takıntı birazda ağırlıkta bf3 oynamam

FPS lerde Multi oynyamıyorum, hikaye modlarını seviyorum, BF3'te de öyle oldu. Hem de sürücü güncellemeden orta-üst karışık ayarlarda bitirdim hikayeyi. Bu kart o işi gördüyse,

Bir 660 hayli hayli 1-2 sene görür. Hatta 670'i düşünemiyorum. Zaten yeni kartı da rahat rahat Crysis 3 ü oynayabilmek için almak istiyorum.

Bakalım ilerleyen aylarda kart fiyatları nasıl bir gelişme gösterecek..
    |
    |

• Yarbay
    2480 Mesaj
    çok fazla oyun oynamadığını yazmışsın, arada bir oynuyorsan ve uzun yıllar kullanacaksan 1-2 fps'ye bakma gtx660 veya başkası ama nvdia al derim. hele hd7800 lerde bu kadar sorun yaşayan varken. hd7950de de ms problemi mi ne var. zaten tedirginsin, şimdi aldığıın amd'de de sorun çıkarsa iyice keyfin kaçacak, oyun oynamaktan soğuyacaksın 5-6 ay sonra hd8000 ler çıktıktan sonra amd driver desteğini de kestimi tam olur. yine de sen bilirsin. ama gtx600 serisinde henüz bir sorun yaşayan kişi duymadım ben. hele hd7000 lere kıyaslayınca. herşey fps değil.

edit: bu arada bazıları belki pek önemsemiyor ama bence physx te önemli bir etken. bu aralar borderlands 2 oynuyorum. gerçekten physx'le oynamak çok daha zevkli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire.Sword -- 15 Aralık 2012; 22:05:18 >

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

çok fazla oyun oynamadığını yazmışsın, arada bir oynuyorsan ve uzun yıllar kullanacaksan 1-2 fps'ye bakma gtx660 veya başkası ama nvdia al derim. hele hd7800 lerde bu kadar sorun yaşayan varken. hd7950de de ms problemi mi ne var. zaten tedirginsin, şimdi aldığıın amd'de de sorun çıkarsa iyice keyfin kaçacak, oyun oynamaktan soğuyacaksın 5-6 ay sonra hd8000 ler çıktıktan sonra amd driver desteğini de kestimi tam olur. yine de sen bilirsin. ama gtx600 serisinde henüz bir sorun yaşayan kişi duymadım ben. hele hd7000 lere kıyaslayınca. herşey fps değil.

edit: bu arada bazıları belki pek önemsemiyor ama bence physx te önemli bir etken. bu aralar borderlands 2 oynuyorum. gerçekten physx'le oynamak çok daha zevkli.

Yorumuna katılıyor ve düşünceler için teşekkür ediyorum. Evet, ben de PhysX ve CUDA gibi teknolojiler için nVidia tercih ediyorum. Video dönüşümlerinde CUDA nın, Metro2033 ile de PhysX in güzelliğini gördüm. Bu konuda fikirlerimiz tıpatıp aynı.

Şu da var, bir GTX 560 Ti 448 ya da GTX 570 bana yetiyor. 670 bile düşünüyorum bazen. Hadi yeni tech olsun, 28 nm 660 dediğin gibi iyi iş görür.

He unutmadan, hızaşırtılmamış bir Q9550 ve X48-DQ6 anakart var var. Aldığım kartı bunlarla kullanıp ileride artık bir daha yükseltme yapmam. Yeni i7 ve SSD, SATA 3, USB 3, DDR 4 - 5 li yeni bir sisteme geçerim.

Şu sistem bana bir i5, bir i7 li sistem aratmıyor ama Q9550 yeni alacağım kartı ne akdar besler bilemiyorum. Beslemezse de beslediği kadar artık. FPS delisi değilim şu Crysis 3 ve yeni DX11 oyunları açsın da :) Bir 2 yıl daha götürür herhalde zaten beni.

Hocam sizin işlemciniz nedir? Sistem güncel sanırım.

• Yarbay
    2480 Mesaj
    quote:

Yorumuna katılıyor ve düşünceler için teşekkür ediyorum. Evet, ben de PhysX ve CUDA gibi teknolojiler için nVidia tercih ediyorum. Video dönüşümlerinde CUDA nın, Metro2033 ile de PhysX in güzelliğini gördüm. Bu konuda fikirlerimiz tıpatıp aynı.

Şu da var, bir GTX 560 Ti 448 ya da GTX 570 bana yetiyor. 670 bile düşünüyorum bazen. Hadi yeni tech olsun, 28 nm 660 dediğin gibi iyi iş görür.

He unutmadan, hızaşırtılmamış bir Q9550 ve X48-DQ6 anakart var var. Aldığım kartı bunlarla kullanıp ileride artık bir daha yükseltme yapmam. Yeni i7 ve SSD, SATA 3, USB 3, DDR 4 - 5 li yeni bir sisteme geçerim.

Şu sistem bana bir i5, bir i7 li sistem aratmıyor ama Q9550 yeni alacağım kartı ne akdar besler bilemiyorum. Beslemezse de beslediği kadar artık. FPS delisi değilim şu Crysis 3 ve yeni DX11 oyunları açsın da :) Bir 2 yıl daha götürür herhalde zaten beni.

benim sistem yan panelde yazıyor. mayısta topladım ve ilk yüksek performanslı bilgisayarım. bundan önce hediye gelen intel celeronlu, 512 mb ramlı, onborad grafik kartlı bir sistem vardı kısaca i5 3570k, asus maximus v gene, 2x4 ram, asus gtx660 ti var. ve oldukça memnunum. aslında en memnun olduğum parça monitör, 3d oyunlara ayrı bir hava katıyor. herkes grafiklere, fpslere bakıyor ama 3d monitörle oyunları oynamak gerçekten çok zevkli özellikle crysis 2 ve dirt 2'yi geçen 3d bitirdim. kesinlikle 2d'den çok çok daha güzeldi.

sizin işlemciniz konusunda ise çok bilgim yok ama bence gtx670 beslemez. işlemciyi değiştirmeyeceksen en fazla gtx660 al. yada ayrı konu aç. belki başkaları kesin birşey söyleyebilir.

• Yarbay
    3167 Mesaj
    quote:

quote:

benim sistem yan panelde yazıyor. mayısta topladım ve ilk yüksek performanslı bilgisayarım. bundan önce hediye gelen intel celeronlu, 512 mb ramlı, onborad grafik kartlı bir sistem vardı kısaca i5 3570k, asus maximus v gene, 2x4 ram, asus gtx660 ti var. ve oldukça memnunum. aslında en memnun olduğum parça monitör, 3d oyunlara ayrı bir hava katıyor. herkes grafiklere, fpslere bakıyor ama 3d monitörle oyunları oynamak gerçekten çok zevkli özellikle crysis 2 ve dirt 2'yi geçen 3d bitirdim. kesinlikle 2d'den çok çok daha güzeldi.

sizin işlemciniz konusunda ise çok bilgim yok ama bence gtx670 beslemez. işlemciyi değiştirmeyeceksen en fazla gtx660 al. yada ayrı konu aç. belki başkaları kesin birşey söyleyebilir.

Sistem güzel gerçekten. Güle güle kullanın. 3D olayında hak veriyorum, normal oyunlar yavan geliyor sonra :)

Dediğin gibi çıkabilceğim en yüksek kart 660 gibi görünüyor. Zaten ben DX 11 desteği olan dandik bir karta da razıydım ama biliyorsunuz 400 ü verince 500 de veriliyor

Saygılar.

• Yarbay
    2480 Mesaj
    quote:

Sistem güzel gerçekten. Güle güle kullanın. 3D olayında hak veriyorum, normal oyunlar yavan geliyor sonra :)

Dediğin gibi çıkabilceğim en yüksek kart 660 gibi görünüyor. Zaten ben DX 11 desteği olan dandik bir karta da razıydım ama biliyorsunuz 400 ü verince 500 de veriliyor

Saygılar.

teşekkürler. yalnız dikkat edin, 400 veren 500 de verir, hazır 500 vermişken 600'de verilir, 600'a kadar geldim bari 700 de veriyim de sağlam birşey alıyım diye kendiniz kaptırmayın

• Yarbay
    3167 Mesaj
    quote:

quote:

Saygılar.

teşekkürler. yalnız dikkat edin, 400 veren 500 de verir, hazır 500 vermişken 600'de verilir, 600'a kadar geldim bari 700 de veriyim de sağlam birşey alıyım diye kendiniz kaptırmayın

|
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Mobilya Takımları
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,299
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.