Şimdi Ara

vatan %25 bitmeden ekran kartı+işlemci tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• fx serisi işlemciler ile kullanamazsın anakartı,ekran kartlarında sorun olmaz.ekran kartı msi olanı daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talatcaner -- 12 Şubat 2012; 21:40:38 >
  • çok fazla anlamıyorum soket am3 deyince olur sanmıştım. o halde vatan bilgisayardan önerebileceğiniz bir işlemci var mı anakart ve bu ekran kartıyla uyumlu çalışacak
  • Desteklenen Soket AM2+/ AM2 İşlemciler olarak geçiyor ma790x-ud 4 anakartın

sizde ki anakarta uygun işlemci vatanda Phenom II X6 işlemciler mağazalarda stok durumlarına göre alabilirsiniz ama internet üzerinden alamazsınız.internet üzerinden sadece bu işlemciyi alabilirsinizhttp://www.vatanbilgisayar.com/cpu---islemci/amd-adx250ocgmbox-athlon-ii-x2-250-am3-30ghz-2mb-cache-45nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=48414, sizde ki anakartın 1 x PCI Express x16 yuvası (x8 hızında çalışır) bu da ekran kartı performansında bir miktar düşüşe sebep olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: talatcaner

Desteklenen Soket AM2+/ AM2 İşlemciler olarak geçiyor ma790x-ud 4 anakartın

sizde ki anakarta uygun işlemci vatanda Phenom II X6 işlemciler mağazalarda stok durumlarına göre alabilirsiniz ama internet üzerinden alamazsınız.internet üzerinden sadece bu işlemciyi alabilirsinizhttp://www.vatanbilgisayar.com/cpu---islemci/amd-adx250ocgmbox-athlon-ii-x2-250-am3-30ghz-2mb-cache-45nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=48414, sizde ki anakartın 1 x PCI Express x16 yuvası (x8 hızında çalışır) bu da ekran kartı performansında bir miktar düşüşe sebep olur.

evet şimdi araştırdım bu listeye göre am3+ desteklemiyor.
    http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3002

bu arada değiştirmek istediğim parçalar da
    AMD Athlon II 7850 Black Edition ve zotac gt9800 amp

şu durumda vatandan sadece ekran kartını alıyorum. almak istediğim ekran kartı için işlemci yenilemek şart o halde. ekran kartı haricinde 500 liraya kadar çıkabilirim. peki sizce vatan haricinde bir siteden anakartımın desteklediği en yüksek işlemciyi mi almalıyım yoksa bu parçaların satışından da gelecek parayı düşünerek yeni bir anakart ve fx işlemciye(veya anakart değiştiği için intel işlemci)mi yoğunlaşmalıyım. tv de 1900 çözünürlükte oyun oynama amacı için arkadaşın bahsettiği PHENOM II X4 970 yeterli midir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _BaRoS_ -- 12 Şubat 2012; 22:05:47 >

• şimdilik ekran kartını alın,sonra phenom x4 serisinden bir işlemci alırsınız,anakartı değiştirirseniz bellek de almanız lazım,sizin anakart ddr 2 bellek kullandığından elinizde ki bellekler yeni alacağınız anakarta uymaz.
  • quote:

şimdilik ekran kartını alın,sonra phenom x4 serisinden bir işlemci alırsınız,anakartı değiştirirseniz bellek de almanız lazım,sizin anakart ddr 2 bellek kullandığından elinizde ki bellekler yeni alacağınız anakarta uymaz.

normalde öyle bir düşüncem yoktu ama ekran kartının performansı düşecek dediğiniz için en yakın zamanda anakartı da değiştirmeye karar verdim.

şu durumda 800 liralık bütçeye anakart işlemci ve ram tavsiyesi alabilir miyim son olarak? psu ocz fatality 550 bu arada onda bir sorun olmaz sanıyorum.
  • hatta şu anda vatandan alabileceğim şekilde ayarlarsanız kartla alacağım için hemen alabilirim. intel de olabilir amd de
  • psu iyi problem çıkarmaz,bir bakalım vatana.

• tercih sizin, amd istiyorsanız yeni bir sistem çıkarılır işlemci+anakart+ram ama ben inteli tercih ederim,ilk nesil fx serileri istenen performansı veremedi intel karşısında.

• quote:

tercih sizin, amd istiyorsanız yeni bir sistem çıkarılır işlemci+anakart+ram ama ben inteli tercih ederim,ilk nesil fx serileri istenen performansı veremedi intel karşısında.

o zaman bir de x6 6100 ve önerdiğiniz ram e göre anakart önerebilir misiniz? iki işlemci arasında fiyat farkı ve cache bellek farkı çok fazla oldu o yüzden kararsız kaldım.

ben bunu yazarken yapmışsınız bile çok teşekkürler. sanırım amd alacağım vakit de dar umarım sıkıntı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _BaRoS_ -- 12 Şubat 2012; 22:43:44 >
  • bir üstte önerdim stoklara göre
  • kullanım amacınıza göre sıkıntı olmaz,içiniz rahat olsun
  • amd ye karar verdim çok teşekkürler tekrar:)
  • Rica ederim,hayırlı olsun
  • quote:

Rica ederim,hayırlı olsun

merhaba, son mesajımdan sonra ani bir karar değişikliğiyle intele karar verdim:)

intel için önerdiğiniz anakartta sli desteklemiyor sanırım. peki dedicated physx card şeklinde eski 9800 gt yi kullanmak mümkün mü?
  • Bu konuda bilgim yok,kısa bir araştırma sonucu bazı bilgilere ulaştım;

önce nvidia sürücüsü kuruyorsunuz sonra fizik sürücüsünü kuruyorsunuz...... biostan hangi kartttan görüntü alacağınızı seçiyorsunuz..... sürücülerden hangi kart fizik kartı ise onu belirleyip işlem tamam oluyormuş
    http://forum.donanimhaber.com/m_48599912/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_43248834/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talatcaner -- 14 Şubat 2012; 18:26:23 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.