Şimdi Ara

Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor. Windows 7 Çözüm öNerileriniz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
8.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2de1 net kopup duruyor. Ağ paylaşım merkezinden sorunun üzerine tıkladığımda kendi düzeltiyor yada bende yapabiliyorum bazen.

Yaptığı şeyde Ağ bağdaştırıcısını sıfırlamak.

Bu çok sık olmaya başladı son zamanlarda. ben ETHERNET kartının bozulduğundan felan şüpheleniyorum ama yinede bu değil gibi sanki.

Çözüm olarak şunları yaptım ama olmadı.

1. Sürücüm güncel
    2. cFOS speed diye bi program kullanmaya başladım olmadı.
    3. U torrent'i felan kapattım.
    4. NİS 2010 kullanıyorum.bununda sorun olacağını sanmıyorum.
    5. Windowsun kendi güwenlik duwarınıda kapattım.
    6. Başka bi ağda kurulu değil
    7. Kabloyu değiştirdim ondada sorun yok.
    8. Modemi resetledim. Bağlantıyı defalarca kesip bağladım.
    9. Ewdeki diğer bilgiisayarlar sorunsuzu bağlanabiliyolar. sorun sadece bende.

Bu arada ethernet kartından şüphelenmemin nedenide Bağlantı gittiğinde Sadece AĞ - İNTERNET arasındaki bağın değil BİLGİSAYAR - AĞ - İNTERNET arasının 2sinde de hata olması.

BİLGİSAYAR - AĞ arasında ( ! ) ÜNLEM işareti war.

AĞ - İNTERNET arasında ( X ) işareti war.

Anakart : Asus P5KPL SE (ethernet kartı anakart üstü) Gigabyte

İŞLETİM SİSTEMİM : WİNDOWS 7 Enterprise 7600

modemden direkt bağlantı war. ip çakışması diye düşünüyorum ama bu ewdeki 5 bilgisayardan 2 senedir sadece banamı denk geliyor hep :S

Gerçekten buna bi çözüm bulalım bıktım artık. 2yıla yakın zamandır bunun çözümünü bulabilmiş değilim. gogıl amcaya sorduğunuzda çıkan yerlerde genelde benim açtığım konulardır we çözümlenemedi.

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

• Bazı Çözüm Önerileri we söylediklerimde bunlar.

Alıntı:
    Gerçek Mesajı Gönderen fb95
    Bugün, 01:57

Konuyu gece açmışsın çogu bilgili arkadaşlarımız yarı uykusunda

Buraya göz atın tamamını uygulayın olmazsa yazın.
    Combofix ve Spyboot kullanımı

combofix yapmıştım zaten ama bu SpyBoot'u deniyorum şimdi çokda uzun sürüyormuş hani (:
    bitsin yazayım.
    Pop-up lardan felan kesiliyodur diyosun yani. ilginç ama manıklı geldi. bu arada kurduktan bi süre sonra yapıyo. Acaba ethernet kartı ısnınca yapıo olabilirmiki (nasıl ısınıyosa artık)

Alıntı:
    Gerçek Mesajı Gönderen spiky2122003
    İlk aşamada Yerel Ağ Bağlantısı 'na ait IP değerlerini manuel olarak yani el ile girip deneyiniz

Olmazsa ethernet kartı sürücüsünü sistemden kaldırıp yeniden kurunuz

Ethernet'in sürücüsünü kaldırıp tekrar yükledim geçen. Win7 kendiyüklüyor zaten. sonra güncelle dedim zaten güncel diyor.ip işine bi el atacağım ama ne yazacağım ip'ye
    ewde 3 bilg. war modemin ip'si 192.168.1.1

• kimsede bişi dememiş :S

tüm çözüm yollarını tıkadığımdanmı ki acaba
  • internet sağlayıcıdan kaynaklanamaz mı? sadece windows 7 ye geçince mi bu sorunu yaşamaya başladınız? yani önceden yok muydu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Football Mania

internet sağlayıcıdan kaynaklanamaz mı? sadece windows 7 ye geçince mi bu sorunu yaşamaya başladınız? yani önceden yok muydu?

Aynı sorun XP'de aynen yaşanmaktaydı. Pek bi değişiklik olduğu söylenemez. Acaba diyorum işlemciye yakın olduğu için ısınmadan yapabilirmi. Benim işlemci % 1 de olsa % 50de olsa hep 65-80 derece arasında.

%50 nin üstünü hiç göremediğim için bilmiyorum dahasını.
  • Selam... Çözüldü mü problem arkadaşım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeydem

Selam... Çözüldü mü problem arkadaşım?

Hayır çözülemedi ne yazık ki. Bu sorunla 2009 dan bu yana karşılaşmaktayım. Şu an da öyle bir sorunum yok. Lakin arada bir olmakta bu sorun.

Şu an olmadığı için sunacağın çözümlerin işe yarayıp yaramayacağını söyleyemem belki ama her sene başıma geldiği için o zaman denerim

Bu arada yıllardır bu ilginç sorunu forumlarda yazarım hiç biryerde çözülemedi ve mantıklı bir çözüm de sunulamadı ne yazık ki.

Hatta bu sorunu gogıl amcaya yazdığında bile 2009dan bu yana yazdıklarım çıkıyo o derece

• quote:

Orijinalden alıntı: chewrokee

quote:

Hayır çözülemedi ne yazık ki. Bu sorunla 2009 dan bu yana karşılaşmaktayım. Şu an da öyle bir sorunum yok. Lakin arada bir olmakta bu sorun.

Şu an olmadığı için sunacağın çözümlerin işe yarayıp yaramayacağını söyleyemem belki ama her sene başıma geldiği için o zaman denerim

Bu arada yıllardır bu ilginç sorunu forumlarda yazarım hiç biryerde çözülemedi ve mantıklı bir çözüm de sunulamadı ne yazık ki.

Hatta bu sorunu gogıl amcaya yazdığında bile 2009dan bu yana yazdıklarım çıkıyo o derece

şu anda windows kullanmadığım için kesin birşey demeyeceğim ama sorun mac adresi filtrelemeden kaynaklanabilir diye düşünüyorum.

sorun muhtemelen şunladan kaynaklanır:

1. ethernet kartı

2. modem / modem ayarları

3. internet servis sağlayıcı

4. güvenlik duvarı

5. Anti Virüs programı

bunlar içinde şu an için en olabilir olan durum mac adresi filtrelemenin açık ve senin mac adresinin modemin arayüzünde izin verilmiş olarak gözükmemesi diye düşünüyorum. bi kontrol et istersen, ve evet bu konu çok uzun zaman açık kalmış. böyle olmaması ve çözümü önceden bulmamız gerekiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Football Mania

quote:

Orijinalden alıntı: chewrokee

quote:

şu anda windows kullanmadığım için kesin birşey demeyeceğim ama sorun mac adresi filtrelemeden kaynaklanabilir diye düşünüyorum.

sorun muhtemelen şunladan kaynaklanır:

1. ethernet kartı

2. modem / modem ayarları

3. internet servis sağlayıcı

4. güvenlik duvarı

5. Anti Virüs programı

bunlar içinde şu an için en olabilir olan durum mac adresi filtrelemenin açık ve senin mac adresinin modemin arayüzünde izin verilmiş olarak gözükmemesi diye düşünüyorum. bi kontrol et istersen, ve evet bu konu çok uzun zaman açık kalmış. böyle olmaması ve çözümü önceden bulmamız gerekiyordu.

Dediğim gibi şu an sorun yok lakin o sorun baş gösterdiğinde ilk bakacağım yer burası. ona göre devam ederiz.

Umarım o anda buralarda olursunuz

Saygılar.

• ben söyliyim cevabı yakın bir zaman önce bir firmadan bilgisayar toplamıştım.bilgisayarda online oyun oynarken yada gece indirmeye bırakırken kopma sorunu yaşıyordum.ağ bağdaştırıcınızı sıfırlayın hatası alıyordum ve sürekli bu sorunu yaşıyordum.ve sıfırlamayı denesemde defalarca sıfırlamıyordu sonra pcyı tekrardan götürdüm servise şu cevap geldi : pc'niz anakartı hasarlı yani: uyku modundan çıkaramadığı için bağlantıda kopma oluyor dediler ve haklıymışlar artık sorunum düzeldi çünkü yeni bir anakar aldım

• ben söyliyim cevabı yakın bir zaman önce bir firmadan bilgisayar toplamıştım.bilgisayarda online oyun oynarken yada gece indirmeye bırakırken kopma sorunu yaşıyordum.ağ bağdaştırıcınızı sıfırlayın hatası alıyordum ve sürekli bu sorunu yaşıyordum.ve sıfırlamayı denesemde defalarca sıfırlamıyordu sonra pcyı tekrardan götürdüm servise şu cevap geldi : pc'niz anakartı hasarlı yani: uyku modundan çıkaramadığı için bağlantıda kopma oluyor dediler ve haklıymışlar artık sorunum düzeldi çünkü yeni bir anakar aldım
  • Bende şöyle bi sorun var aynı hatayı alıyorum ama format atmadan önce 1 kere bile karşılaşmadım. Genelde internete abandığımda bu sorun oluşuyor nedeni çözümü nedir?
  • varsayılan ağ geçici sınırını nasıl kaldırabilirim 3-5 tane ekledikten sonra eklenmiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.