Şimdi Ara

Varlık Fonunun Yeni Başkanı Erdoğan (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
7.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: senneanlarsindumbelek

Varlık fonunu, bir ülkenin şirketi gibi düşünün.Tabi tek bir alanla uğraşmıyor,mahiyetinden de anlaşılabileceği gibi bir fon.Pek çok yerden gelir toplanıyor.

Varlık fonunun amacı "devletin" ekonomik olarak kalkınmasını sağlamaktır.Devlet bunu şirket aracılığıyla kolay prosedürlerle sağlar.Atiyorum normalde devlete çöp alsan ihaleye çıkman,teklif alman kazırken varlık fonu bir sözleşmeye bakar.

Yetki kimdeyse sorumluljk da ondadır.Bence yerinde bir değişim, devletin parasini devlet icin ucuncu kisiler yerine devlet harcamali.Elestirenler bence varlık fonunu bilmediği için ,hazine tayyipte toplandı falan anliyorlardir
    Varlık fonunun amacı ihale alıp ihale vermek değil. KİK te zaten özel durumlar için doğrudan temin, uzmanlık isteyen konular için davetiye usulü gibi bir çok yöntem var. Öyle dediğiniz gibi her şey için normal prosedür uygulanmıyor. Normal durumlar için ihale yapılması, şartnamelerin konulması kadar normal bir şeyde yok zaten, şirketler hortumunu uzatmış bekliyor çünkü...

Varlık fonu özellikle yurtdışından alınacak krediler için kefil olmak yani ipoteklik görevi yapıyor sanırım. Çünkü şirketlere yüklü kredilerde yurtdışı bankalar sağlam kefil olmazsa kredi vermiyor. Varlık fonu bünyesindeki kamu şirketleri ile (THY, Ziraat Bankası vb..) kefil oluyor. Kredi alanlar ödemezse ne oluyor, böyle bir durum gerçekleşirse göreceğiz artık.

Birde şirketlere kredi vermek. Yanlışım varsa düzeltin Demiören gruba Doğan Medya Grubu alması için 2 yıl geri ödemesiz 675 milyon dolar kredi verilmişti Ziraat Bankasından (kendi sermayesinden mi yoksa yurt dışından kefil olarak mı bu parayı getirdi banka, bilgim yok).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 13 Eylül 2018; 8:13:58 >

• webbie kullanıcısına yanıt
    Uzun sürmeyecek ama bu..okyanuslar gitti..kalan gollerle son dereler de kuruyunca bakalim ne halt edecekler..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • coolman06 C kullanıcısına yanıt
    Fon bir nevi temlik gibi olacak. Ama 2019 da o temligi kim kabul eder göreceğiz. Çok sıkı tutunun

• Tek kuruşu kalmayana denk yiyecekler ülkeyi. Allah belanızı versin, yönetenin de, oy atanın da, hakkım haram olsun hepinize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 13 Eylül 2018; 11:14:39 >
  • Kendi kendini bir yere atamak valla ilk defa buna şahit oluyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ziraat thy falan varlık fonuna devredilmemiş miydi yahu

https://www.ntv.com.tr/galeri/ekonomi/varlik-fonuna-devredilen-sirketler,qPeYG7endkWbk4dmq6fAXA/MItwHOC6u0WKrZu6LKrwUQ

parayı hemen çekeyim, yoksa çökeceklermiş gibi bir pisikoza kapıldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dumura Uğrayamayan Adam -- 13 Eylül 2018; 12:11:57 >
  • Padişahım çok yaşa....

• quote:

Orijinalden alıntı: OggyOgg

Ülke batmadan önce son vurguları yapacak anlaşılan. Akpliler mutlu musunuz
    Gayet mutluyum yarın seçim olsa yine Erdoğana vercem

• quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Tek kuruşu kalmayana denk yiyecekler ülkeyi. Allah belanızı versin, yönetenin de, oy atanın da, hakkım haram olsun hepinize...
    Hakkını helal etmedi ya ne yapsam ki püh welcome to hell

• quote:

Orijinalden alıntı: -dead

akp li arkadaşlardan yorum yok çünkü olayı anlamaya çalışıyolar daha
    Hayır gayet durumdan memnunum yarın seçim olsa kime atacagimi biliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hekim Bey -- 13 Eylül 2018; 14:6:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Final Fantasy XII

akp'li arkadaşlardan yorum bekleniyor...
    REİS ne derse o Welcome to hell

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Muhalifim ve demokrasinin gereği olarak fikrimi belirtiyorum. Bu uygulama da dahil olmak üzere; beğenmediğim, şikayetçi olduğum, kızdığım, utandığım, üzüldüğüm, nefret ettiğim birçok uygulama var.
    Ancak...
    - Oto sanayideki ustanın bu haber ve uygulama ile ilgili hiçbir şikayeti olmaz.
    - Evdeki Ayşe teyzenin de umrunda olacak bir uygulama değil.
    - Plastik eşya fabrikasında, vardiyasını doldurmayı bekleyen Ahmet'in kredi kartlarının borçları gibi dertleri daha önemli.
    - Eğitim fakültesinden bu sene mezun olacak Fatma'nın derdi KPSS...
    Biz burada yırtınıp duruyoruz ama adam karşımıza geçip, AKP'den önce bir hiç olduğunu ama bugün onun sayesinde emlakçılık yaparak, vasıfsızlığına rağmen para kazandığını söylüyor. Bu adama, ülkenin battığını, satıldığını, soyulduğunu, bitirildiğini ispat etseniz bile, onun umrunda olmayacak.
    Ben de tıp fakültesi 6.sinif intörnum durumun da gayet farkındayım ama RTE ye veriyorum çünkü ben cahil bidon kafalı göbeğini kaşıyan hamsi beyinliyim napayım yaşasın cahillik

• Varlık fonu başkanı başka birisi olsa birşey fark edecek miydi?O adam yine Erdoğana bağlı olacaktı ve emirlerini uygulayacaktı.Yeni sistemde bütün bürokrasi,bakanlıkların başında Erdoğan var diğer şahıslar sadece onun memuru.Tek adamlık bunu gerektirir.

• Başbakan oldu, cumhurbaşkanı yetkilerini kullanmak istedi. Cumhurbaşkanı oldu, başbakanın yetkilerini istedi. Bir sistem uydurdu, ikisinin de yetkisini aldı. Tarafsızlık ilkesini hiçe sayıp, aynı zamanda parti başkanı da oldu. Devletin bütün mal varlığını "Varlık Fonu" adı altında bir kurumda toplayıp, kendisini de o kuruma atadı. Yardımcı olarak damadını atadı.

He, tüm bunlar olurken ara ara çıkıp diyor ki:

"Türkiye bir kabile devleti değil, ha."

• Adam reis istediğini istediği yere atar .hadi şimdi dağılın .beğenmeyende başka ülkeye gidebilir tutan yoq

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat8361 -- 13 Eylül 2018; 23:6:1 >
  • Yorum yok!!!

Varlık Fonunun Yeni Başkanı Erdoğan

• Beyin katıksız..

• Varlık Fonunun Yeni Başkanı Erdoğan

quote:

14.09.2018 11:09 Karakter boyutu :

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri ile Genel Müdürü'nün atanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olurken, başkan vekilliğine ise Berat Albayrak atanmıştı.

Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut’a ise yeni yönetimde yer verilmeyerek tasfiye edilmişti.

Yiğit Bulut, Hükümete yakın Star gazetesindeki "Ekonomik vesayet peşinde koşan hayalperestler" başlıklı yazısında konuya ilişkin açıklamada bulundu.

“SPEKÜLASYON YAPMAYA ÇALIŞANLARA DUYURULUR”

Bulut, yazısında "Varlık Fonu için çok doğru bir modelleme ortaya çıktı. Zaman ve tecrübe ile model daha da gelişecektir" ifadesine yer verdi.

"Konu hakkında birçok yalan yanlış haber yapılıyor. Başbakan'a bağlı ilk yönetim kurulu yeni döneme geçilmesiyle ortadan kalkmıştı" diyen Bulut, şöyle devam etti:

"Yeni sistem ile ortaya çıkan yeni modelleme ve yeni Yönetim Kurulu ile çok hızlı adımlar atılacak. Her zaman 'maaş' spekülasyonu yapıldı. İlk yönetim kurulu tarafından alınan 'maaş almama' kararının yenilenmesi çok önemli ve kamuoyu tarafından çok iyi bilinmeli. İlk ayrılan YK Başkanı Bostan dahil olmak üzere Varlık Fonu bünyesinde görev yapan yönetim kurulu üyeleri ilk günden bugüne ve yarınlara tek kuruş maaş almadı ve yeni YK kararı ile yine almayacak. Bu milli bir görev ve çok önemli adımlar atılacak. Spekülasyon yapmaya çalışanlara duyurulur."

https://odatv.com/erdogan-kovmadi-ben-zaten-gitmistim-14091812.html

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.