Şimdi Ara

Varikosel Hastalığı Yaşayanlar Yardımcı Olabilirler mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hayırlı günler arkadaşlar. Okuların kapanması ile geçen gün üst üste 2 öğrenci evimizi taşıdık ve taşımdan sonra bir haftadır Kasık bölgemde yanma ve ara ara ani ağrılar oluşuyordu. Geçen doktora gittim Ultrasyon sonuçlarına bakıp pek birşey yok fazla ağırlık felan taşıma, ayakta bekleme dedi. Bugünde farklı bir ilde hastaneye gittim oradaki doktora diğer ilin ultrasyon sonuçlarını gösterip yeniden ultrasyon almak istemedim, oda pek birşey yok, ek olarak Spermiogram sonuçlarınıda al dedi. Ramazanın yaklaşması ile Spermiogram sonuçlarını ramazandan sonra vermeyi düşünüyorum(Bu sorun olur mu?).. Ultrasyon Sonucu Şöyle;

Solda Venös yapılarda valsalva manevrası esnasında 2.7 çapa ulaşan venöz yapı izlendi.(Grade 1-2) Sol epidimin başında büyüğü 5 mm lik çapa ulaşa birkaç adet kist izlendi.

İnternetten biraz araştırdığım kadarıyla Varikosel denilen hastalık olduğunu saptadım..

Yaşadığım sorunlar:
    -Sol Kasıklarda Yanma ve Ara Ara Ani Ağrılar
    -Sol Testiste Bazen Sanki Ağırlık Taşıyormuş Gibi Bir Rahatsızlık Oluşuyor
    -Bazen aniden penis ucunda ağrı oluşması
    -Ayrıca Normalde Günde en fazla 1 bardak su içer ve 24 Saat bile lavaboya gitmezdim ama son günlerde çabuk susayıp lavabo ihtiyacımı karşılıyorum

Bu hastalığı yaşayan arkadaşlarda bu durumlar oluşuyor muydu? Ayrıca 22 Yaşında Bekar'ım Sizce ne yapayım, ameliyat olayım mı? Birde ameliyat ile ağrılar geçiyor mu? Daha önce başına gelen arkadaşlar yazarlarsa sevinirim, en azından ona göre bizde hareket ederiz.. Şimdiden Tşkler.

Edit: Bol su içmek, sık sık lavaboya gitmek, elbise seçimi, ağrı kesici alma, boşalma(Rüya)..vs. Gibi konularda tavsiyeleriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serfıraz -- 24 Mayıs 2017; 19:19:35 >

• Kimse yok mu? :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel

• Koca forumda hiç kimse yok mu :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serfıraz -- 25 Mayıs 2017; 15:18:30 >
  • Serfıraz S kullanıcısına yanıt
    Kardeşim naptın ameliyatı bilmiyorum ama ben yine de 2 kere varikosel ameliyatı olmuş birisi olarak tecrübelerimi paylaşabilirim istersen hala?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.