Şimdi Ara

Vantilatör Fırsatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.185
Cevap
118
Favori
315.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 1145
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 21
  • Ortalama Mesaj Aralığı 23 saat 39 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8
  • Favoriye Eklediklerim 117
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • THEATTRE35 (65 mesaj) BigMuffin (43 mesaj) ali222 (38 mesaj) kadirt (32 mesaj) Demsar (27 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (987 mesaj) Mobil (1023 mesaj) Tablet (69 mesaj) Mini (160 mesaj) Uygulama (192 mesaj)
  • @
8 oy
Öne Çıkar
Giriş
    434 Mesaj

Bende sadece bir kez oldu dediğiniz ses olayı (6. kademedeydi). Şimdi hangi kademede olursa olsun ses yok. Ekstra herhangi bir şey yapmadım.
    |
    |
    ray2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1751 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ray2

Arkadaşlar, ufak bir sorunum var. Belki sizlerin başına da gelmiştir ve çözüm bulunmuştur diye buraya da yazıyorum. Flavel 1690'dan aldım iki tane. Cihazdan gerçekten memnunum. Fakat ufak bir sorunum var.
    Cihazı sağa sola dönme moduna alınca, dönerken en yan (uç) noktalara geldiğinde sesler çıkıyor. Bir tanesinde tık tık tık diye ses çıkıyor, berikinde ise ona benzer ama biraz daha farklı bir ses var.
    Benzer bir sesi daha önce Raks ORX'te de yaşamıştım. Yukarı aşağı harekette içerideki bir kablonun gerilip sürtünmesi sese sebep oluyordu ve dıştan çok az bir yağ sürünce sesten kurtuldum fakat flavelde şimdilik bir çözüm bulamadım. İki cihaz da farklı zamanlarda alındı ve montaj yapıldı. Belirgin bir montaj hatası yaptığımı sanmıyorum ama ses sorunu bunun ihtimal dahilinde olduğunu gösteriyor. İki cihazdaki ses de az birşey farklı olduğu için fabrikasyon bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Öte yandan bu ses, fanın dönüş sesi değil, ünitenin sağa sola dönüşünde sınır noktalarda karşılaşılan bir ses, onu tekrar belirteyim. Yoksa fan dönüşü gerçekten sessiz.
    Karşılaştığım bu sorunla karşılaşan veya çözümünü bilen var mı aramızda? Gece uyurken o ses biraz rahatsız ediyor çünkü :(
    Hocam cihazın kafasını sağa yada sola bükmeyi denesene tık diye bir ses duyacaksın. Biraz azaldı sanki bende.

• Çavuş
    46 Mesaj

Bir gelişme var; bende ses azaldı. Yaptığım iki şey var, paylaşayım. Aynı durumda olan arkadaşlar da en azından ilkini denesinler bence.

1. Öncelikle gelen sesin kablo gerilerek sürtünmesi olduğu kesinleşti. Daha önce hallettiğim gibi bu sefer de o kalın kabloyu (kafanın hemen altında açık gri, göreceksiniz) yağladım. Yağlamak için traş makinesi yanında gelen sanayi tipi ince yağı kabloya bir kulak kürdanı yardımıyla azar azar ve dikkatlice sürdüm. Farklı yağlarla denemedim, wd40 vardı onu hiç denemedim çünkü o pas sökücü kimyasal. Makinenin başına bir iş gelsin istemedim. Ardından 5 dakika kadar en yüksek hızla, sağa sola dalgalanacak şekilde çalıştırdım. Şimdi ses yok.

2. Bu maddeyi ise ben ilk sırada denedim, çözümü bu mu yaptı bilmiyorum ama daha riskli bir yöntem. Dolayısıyla önce ilkini deneyin, olmazsa bunu deneyin. Kablo sürtünme sesinden bahsetmiştim. İşte o kabloyu gerileceği kadar dönmeyecek şekilde bir acaip ayar keşfettim. Aslında ayar değil bir zorlama. Kafayı (cihaz kapalıyken) sağa sola elle döndürmeye çalışınca, bir noktada ğğğğ diye bir ses çıkıyor. Hani şu çek bırak küçük arabalar var ya, onun çekerken olan kurma sesi gibi. Oradan bir iki deneme ile sağa sola dönüş açılarını değiştirdim. Dolayısıyla eskisi kadar germiyor kabloyu ve ses de çıkmıyor. Fakat bu legal bir yöntem gibi durmuyor. Bildiğin dişlileri zorluyoruz yani. O yüzden ilk yöntemi öneriyorum, ondan çözüm çıkıyor. Çıkmazsa bu denenebilir eğer kişi riski alıyorsa.

Umarım sizlere de yardımcı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    emurat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3003 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Hocam cihazın kafasını sağa yada sola bükmeyi denesene tık diye bir ses duyacaksın. Biraz azaldı sanki bende.

Alıntıları Göster
    aruzma arızalı diyenler nerde şimdi

• Yarbay
    3584 Mesaj
    Flavel 1690'a alternatif nedir?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    603 Mesaj
    Flavel 1690 da kafa arızası yok sadece bir kere ortalamanız yeterli ondan sonra kumandadan ve tuştan salınım hareketinde ses çıkarmayacaktır.
  • Yüzbaşı
    878 Mesaj
    yok mu ucuz bişeyler ?

adam 20 yıllık vantilatörüne 100 lira istiyo
  • Yüzbaşı
    434 Mesaj

Sanırım sizin arıza anlayışınız değişik, standartların dışında algı sorunu ya da fanboyluk sorununuz var. İnsan kullandığı mala bu kadar bağlanmamalı bence, sonra kendisi arıza veriyor farkına varmadan.
    |
    |
    musty578 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • DH Yönetici
    3986 Mesaj
    FLV 1690 bir tane daha almak gerekti de fiyatlar uçmuş. Fırsatçılığa bayılıyorlar gerçekten.
    |
    |
  • Binbaşı
    1096 Mesaj
    |
    |

• Yarbay
    2403 Mesaj
    haziran gibi flavel 1690 alacaktım biraz geç kaldım şimdi fiyatları uçmuş evde klimada var güzel serinleten bi alet lazım gece uyurken kullanmicam akşamları 1-2 saat çalışacak sadece fiyat performans olarak bi alet arıyorum var mı önerisi olan
    |
    |
  • Yüzbaşı
    875 Mesaj
    Flv 1690 aldım bu kadar kişi önerince :)
    289a geldi üstüne %3,60 avantajix iade +100/40 kupon + %5 bonus

250 TL ortalama maliyetle aldık bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANTI- -- 30 Temmuz 2020; 16:39:15 >
    |
    |
  • Yarbay
    2000 Mesaj
    Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın. Neden aldığınızı da paylaşma şansınız var mı? Dediğiniz fiyata satan yer bulmak imkansız gibi

• Yarbay
    3202 Mesaj
    Bu ne ya herşeye firsatcilik.

|
    |
  • Yüzbaşı
    875 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın. Neden aldığınızı da paylaşma şansınız var mı? Dediğiniz fiyata satan yer bulmak imkansız gibi
    Teşekür ederim, ben aldıktan sonra stok bitmişti şmdi tekrar gelmiş.
    https://www.trendyol.com/flavel/flv-1690-av-dijital-gostergeli-vantilator-p-2900625?boutiqueId=316716&merchantId=116470
    339 tl

100/50 kupon var halen onla alınırsa 289 tlye geliyor üstüne avantajix,kart kampanyası derken 250 tl civarına alabilirsiniz
    |
    |

• Yarbay
    2000 Mesaj
    Kupon yok, en ucuz 339 olarak bende bunu görmüştüm.

|
    |
  • Teğmen
    180 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mag13

3 yıl önce 300 TL'ye aldığım Rowenta VU5670 Turbo Silence vantilatör 900 TL olmuş. Klima parası
    Nihayet forumda flavelden başka birşey almış birini buldum. Pek çok sitede gerek yazılı gerek videolu ebaktım. Yere göğe sığdıramamışlar Rowenta VU5670 Turbo Silence

Siz ne dersiniz. O kadar iyi mi? Ben okadar iyiyse alıp sizin gibi senelerce kullanırım. 800-900 neyse o sorun değil. Zengin değilim ama bütün ailemin konforu yazın buna bağlı ise fark etmez taksitle alırım.
  • DH Yönetici
    7645 Mesaj
    uzaktan kumandalı 3 kanatlı tavan vantilatörü önerecek var mı?

15m2 lik yatak odası için
    |
    |
  • Onbaşı
    37 Mesaj

Benzer cihazlara göre kaliteli bir cihaz. Benim evin yalıtımı iyi olduğu için bunaltıcı bir sıcaklıkta kullanmadım ama ortalama 30 derecede gayet güzel serinletiyor. Turbo mod dışında çok sessiz, gece modu çok başarılı. Youtube videolarına da bakın mutlaka. 500-600 arası bir fiyata yakalarsanız alın ederi bu
    |
    |
    1905sss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1534 Mesaj
    Arkadaşlar bilgisayarın önüne koyabileceğim küçük, sessiz en kaliteli ve güçlü vantilatör hangisi ya da hangileridir? Usb çıkışlı olabilir ya da fişe takabilirim. Yardımcı olursanız memnun olurum.
    |
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Sohbet
anzer balı
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.