Şimdi Ara

Van Aracı Hususiye Çevirme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
96
Cevap
3
Favori
369.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Kasto_37

quote:

Orijinalden alıntı: kenan yıldız 75

slmlar bu konu ile ilgili benimde sorum olacak cevaplarsanız çok sevinecem. ben 2.el doblo gibi bir araç almayı istiyorum ailemin rahatça oturacağı gibi fakat bunların kimileri ticari kimileri hususi geçiyor ruhsatta. ticari geçen 2.el doblo tarzı aracı nasıl hususiye çevirtebilirim,çevirilirse bunu için k belgesi v.b gibi belge almam gerekiyormu?
    NOT: benim tarımlada uğraşım var meyva bahçem hususi geçtiği zaman bagajda gübre,ilaç.mazot gibi şeyleri taşırken dentimlerde denk gelirse ceza yermiyim. hususi geçtiği zaman 2006 model doblonun vergisi ne kadar olur 2 sende 1 mi muayene olur!

Doblo, kangoo, caddy tarzı araç alırken ruhatta ticari yazıyorsa k belgesine ihtiyaç var. Ama hususi camlı panelvan yazıyorsa gerek yoktur ve hız sınırı otomobilden 1 kademe aşağıdadır.
    Ticari mal taşırken belki sorun olabilir, çeviren kişinin titizliğine bağlıdır bence. Bir kaç kişiden bu tarz araçların tonaj kontrolüne bile girdiğini duydum.
    Doblo almak isterseniz 1.6 olan yeni kasını alın derim bence. Babamda bundan vardı, neredeyse otomobil kıvamındaydı. Doblo hakkinda bi şey sormak istersenız yardımcı olmaya çalışırım.

ruhsatta ticari olan araç(2.el) hususiye çevrilebiliyormu, kaça mal olur, hususide k belgesi olması şart mı? k belgem yok. nasıl alınır kaça mal olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenan yıldız 75 -- 15 Ocak 2015; 18:03:02 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kasto_37

quote:

slmlar bu konu ile ilgili benimde sorum olacak cevaplarsanız çok sevinecem. ben 2.el doblo gibi bir araç almayı istiyorum ailemin rahatça oturacağı gibi fakat bunların kimileri ticari kimileri hususi geçiyor ruhsatta. ticari geçen 2.el doblo tarzı aracı nasıl hususiye çevirtebilirim,çevirilirse bunu için k belgesi v.b gibi belge almam gerekiyormu?
    NOT: benim tarımlada uğraşım var meyva bahçem hususi geçtiği zaman bagajda gübre,ilaç.mazot gibi şeyleri taşırken dentimlerde denk gelirse ceza yermiyim. hususi geçtiği zaman 2006 model doblonun vergisi ne kadar olur 2 sende 1 mi muayene olur!

Doblo, kangoo, caddy tarzı araç alırken ruhatta ticari yazıyorsa k belgesine ihtiyaç var. Ama hususi camlı panelvan yazıyorsa gerek yoktur ve hız sınırı otomobilden 1 kademe aşağıdadır.
    Ticari mal taşırken belki sorun olabilir, çeviren kişinin titizliğine bağlıdır bence. Bir kaç kişiden bu tarz araçların tonaj kontrolüne bile girdiğini duydum.
    Doblo almak isterseniz 1.6 olan yeni kasını alın derim bence. Babamda bundan vardı, neredeyse otomobil kıvamındaydı. Doblo hakkinda bi şey sormak istersenız yardımcı olmaya çalışırım.

ruhsatta ticari olan araç(2.el) hususiye çevrilebiliyormu, kaça mal olur, hususide k belgesi olması şart mı? k belgem yok. nasıl alınır kaça mal olur.

Dobloyu hususi olarak ( otomobil olarak değil, sitemde yine camlı panelvan diye geçiyor ama kullanımı hususi) aldığımız için bu işlemleri nasıl oluyor bilmiyorum.
    K belgesi için bu site yardımcı olur.http://www.k-belgesi.com/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizde peugeot partner tepee var otomobile cevirebiliyor muyuz

• ticari - hususi konusu ile van/panelvan/minibus - otomobil konuları birbirinden ayrılıyor. sonradan hususi olarak değiştirilen ve ruhsata işletilen araçlar remiyette otomobil olamıyor.
    Aynı model 2 aracın cinsinin otomobil veya minibüs geçmesi konusu fabrika çıkışta belirlenir ve piyasada bu şekilde kullanılmaya sonsuza kadar devam eder. Sonradan ücreti ödense bile değiştirebilinecek bir şey değildir.

Ticari aracın da hususi kullanıma uygun olarak güncellenebilmesi söz mümkündür. Bu sizi sadece K belgesi zorunluluğundan kurtarır. Vergici cartı curtu, 1. köprüden geçememesi falan hepsi ticari araçlar gibidir.
  • bu aracı (tourneo-courier) kullananlardan bir şey sormak istiyorum.

araçlarınız ruhsatta kamyonet olarak mı geçiyor ödediğiniz vergi ne kadar.
    hususi olarak yani otomobil niyetine kullanmak için alacağım, src belgesi k belgesi buna benzer bir şeyler isteniyor mu.

kamyonet olarak mı vergi ödüyorsunuz, yoksa van olarak mı ödüyorsunuz
     Van Aracı Hususiye Çevirme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 7 Ocak 2016; 23:02:29 >

• bir şey daha sorayım, bugün bir aracın ruhsatına baktığımda kamyonet yazıyordu. ama vergisini bilmiyorlar (şirket aracı)
    eğer panel van olarak 997 tl ödeniyorsa bu işte bir yanlışlık var diye düşünüyorum ruhsatta kamyonet yazıyor çünkü.
  • 2012 model Berlingo aracı ( yük nakli - ticari ) hususi otomobil'e geçirebilir miyim ? Çok maliyetli mi? Değer mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam cevap veren olmamış ama kangoo ile benzer araçlar olduğu için ben cevaplandırayım . Courier de şöyle bir olay var ya ötv yi yüksek ödeyip otomobil ruhsatlı olarak journey versiyonunu alacaksın (+10 bin lira) yada az ödeyip panelvan olarak alacaksın .
    Eğer çok ödeler de otomobil olarak alırlarsa vergisi muayenesi falan otomobil ile aynı . Ama az ödenirse maalesef senede 1 muayane vergi de panelvanlar ile aynı vergiye sahip hatta yenilerde kamyonet değilde bbvan yazıyor . Bizim araçlar da 2005 kangoo kamyonet olarak geçiyor .
    K belgesinin şart olması için kapalı kasa(transit) alıp ticari işlerle uğraşıyor olmanız lazım eğer arka camları olanlar (tourneo) da ruhsat ve ehliyet dışında hiçbir belgeye gerek yok .

@capo di capi hocam önceden mühendisler odasında araç için yeniden proje çizdirilip otomobil olarak kaydettirebiliyordun ama 2010 dan kalktı diye biliyorum yine google amca bu konuyu daha iyi cevaplandırır. Birde sizinki ticari araç olduğu biraz pahalıya patlayabilir ticari olduğunda büyük ihtimal arka koltuklar yok ve arka camlar kapalı onların açılmasını şart koyabilirler . Kısaca illa bir kulp bulunur bence elden çıkarıp biraz daha eski kasalarda otomobil ruhsatlılarına bakmak .

• ouzqan kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Bu arada alacağım araç camlı koltuklu ama ticari geçiyor ruhsatta.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • capo di capi kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu hocam. Bende de 2005 Kangoo var camlı hususi kullanıyorum ama kullanım amacı bizimkinde hususi yazıyor ama sizdekin de ticari kullanım yazıyorsa k belgesi gerekebilir . Araç uygun olsa da pek tavsiye de bulunmam . Her sene muayene bile belli bir zamandan sonra insanın canını sıkıyor vergide otomobillere göre biraz yüksek .
  • Merhaba Opel Corsa araçlarınıza ruhsata cam işleme koltuk işleme otomobile dönüşüm işlemlerini TSE onaylı yapıyoruz yapılması gereken işlemleri aşağıda belirtiyorum.

1- Aracın ruhsatını Whatsapp yolu ile gönderilmesi gerekiyor ( Kontrol edebilmemiz için İsterseniz Kişisel bilgilerinizin olduğu yeri kapatabilirsiniz )

2-Kontrol edildikten sonra Aracınızın Projesini çiziyoruz.

3-Araç TUVTÜRK muayeneye giriyor.

4-Notere gidip Yeni otomobil Ruhsatınızı Alıyorsunuz

Fiyatlarımız;

Cam Açma Koltuk işleme Proje fiyatı : 850 TL

Otomobile dönüşüm,cam acma ve koltuk işleme proje fiyatı :1750 TL

Projeleri TSE onaylı çiziyoruz.

Fiyatlarımızın uygun olmasının sebebi ARACILAR ile iş yapıyor OLMAMIZDAN kaynaklıdır.

CENTER ARAÇ PROJE MERKEZİ 

İLETİŞİM : 0507 837 16 93 

İyi günler.

• Size bir tavsiye vereyim,

Bu işlemi yapan çok iyi bir firma tanıyorum internetten buldum zamanında kendi aracımın projesini de yaptırmıştım(Kendimden biliyorum) hatta motokaravanımın ve sayısız arkadaşımın projelerini yaptılar. Sorunsuz başım ağrımasın diyorsanız burayı arayın arkadaşlar :

0535 256 44 73

Tanımam etmem reklam da yapmıyorum işini iyi yapan adamın referansı olurum. TSE onaylı ve projen onaylandıktan sonra paranı gönderiyorsun.

• Gerçekten basit bir anlatım olmuş.

• Merhaba Opel Combo araçlarınızı 4+1 den 4+1 proje ile otomobile dönüştürebiliriz

İl farketmez projeyi yollarız

İşlemler tüv nezdinde ve noter huzurunda yapılmaktadır.

Proje ücreti : 4600 tl

Tüv ve notere 2200 tl masrafınız olur

📞03842138444 📞05384701188

Uğur kaya - Kaya sigorta Nevşehir

• peugeot 2004 ruhsatta kamyonet yazıyor, hususi otomobile çevirmek istiyorum. oluyor mu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.