Şimdi Ara

VAN 6. HUDUT ALAY KOMUTANLIĞI ÇIKANLAR !!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
106
Cevap
1
Favori
169.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    van özalp örenburç kapıköy karakolu
  • arkadaşlar kısaca anlatmak istiyorum ben askerliğimi van çaldırana yakın ağrı doğubeyazıtın köyü olan çaldırana çok yakın hudut karakolunda yaptım anlatacaklarım tamamen erler için geçerlidir kardeşimde pazartesi günü gidecek van çaldırana içim çok rahat anlatacaklarım tamamen karakola gidenler içindir telefon var isteediğiniz zaman arayabiliyorsunuz görev saatleri dışında karakola düşen erler araziye göreve çıkarlar akşam saat 16:00 da çıkarlar sabah saat 7:00 de karakola geri dönülür arazi derken açıkta değiller mevziler var ve tüm mevzilerde sobalar var 6 kişilik timler şeklinde giderler bir kişi mevzinin kapısında nöbet tutar tabi nöbetler sırayla ve saatte 1 devirye atılır terör HİÇ yoktur karakollarda kaçakçılıkda yok ben 14 ay kaldım hiç görmedim mülteci geçisi daha ağırdır onunda tehlikesi sıfırdır tabi alt devreyken biraz zorluk oluyor göreve gidip geldikten sonra sabahları karakol temizliği yapıldıktan sonra uyunur öğlen 13:00 kalkılır öğlen yemeği yenir ve tekrar araziye çıkılır hava şartları hariç zorluğu yoktur tabi unutmamak lazım ki orası ANAKUCAĞI DEĞİL ASKER OCAĞI dediğim gibi kardeşim gidiyor pazartesi içim rahat batıdan daha rahat diyebilirim en azından kep yok palaska yok eğitim yok komutan deseniz karakol astsubayı var bir tane birde karakol komutanı var asteğmen ve en fazla 4 tane uzman çavuş :) her gördüğün yerde selam verecek binbaşıları albaylar yok anlayacağınız şartlar zor ama kafa rahat arkadaşlar askerlikte en önemli şey kafanın rahat olması tam bi laylay lom geçer oraya giden tüm kardeşlerimin allah yar ve yardımcısı olsun son olarak unuttuğum bir husus çarşı iznide ayda bir gelir her insan için çünkü dediğim gibi herkesi çıkaramıyorlar malum herkesi her hafta çıkarırlarsa gece araziye göreve çıkacak ve hudutu koruyacak adam kalmaz bir diğer konu oraya gidecek arkadaşlara bir çift sözüm var lütfen mevzilerde uyumayalım çok şerefli bi askerlik yapıyorsunuz gerçek bir askersiniz hudut kartalları hududu ananınızın bacınızın ve kendi yatak odanız olarak görün hiçbir mülteciyi geçirmemeye çalışın ülkemize girecek her mülteci yatak odamıza sızmış olacak herkese hayırlı görevler ve gitmek gibi gelmekte nasip olsun inşallah iyi teskereler şimdiden dilerim yardımcı olabilmişimdir çok eğlenceli bir askerlik sizi bekliyor İYİ TESKERELER ARKADAŞLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FeLaKeT_BeLa -- 27 Şubat 2013; 0:44:21 >

• Vay be 335. KD olarak alayda m.e.t.i. takımında askerliğimi yapmıştım. Bazen iyi bazen kötü günlerim olmuştu. Şimdi bakıyorum teskere alalı 2 yıl 3 ay olmuş. O yüzden başlamak bitirmektir arkadaşlar. Şu anda asker olan herkese hayırlı teskereler.
  • 7.KOR.6.HD.A.KH.TK askeri itfaiye ekibi VAN

buraya giden warmi??

CeyJeyTR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar55 -- 10 Nisan 2013; 12:53:03 >
  • kral5 K kullanıcısına yanıt
    Kardeşim van başkale albayrak 7.kol ordu 6.hudut bu yer nasil bilgin var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.