Şimdi Ara

Vampyr (2018) [PC ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
3
Favori
8.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • atmosferi gayet iyi duruyor , hikayesi önemli bakalım nasıl olacak.
  • Meraklısı için güzel görünüyor atmosferi.
  • Dishonored + Thief esintileri sezen bir tek ben miyim?
  • Oyun 300 liradan çıkar almaya ümitlenmeyin :)
  • 198 TL playstore

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Steamde 162 TL şu an. Oyunu bu halde almalı mıyım, season pass içeren gold versiyon olsaydı alacaktım da şimdi oyun çıktıktan sonra çıkan dlc'leri tek tek almak istemem. Dlc gelmeyecek deniyordu kesinleşti mi o acaba?
    Pazartesi son galiba indirim için, salı yayınlanıyor oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matolimehmet -- 1 Haziran 2018; 15:45:32 >
  • Bu gece mi açılıyor, yarın gece mi ? Bilen var mı ?
  • Geliştirici şu an yayında soruları cevaplayıp oyunu oynuyor.

https://www.twitch.tv/focushomeinteractive
  • Gece 00.00 oyunu oynamaya başlayabileceğiz.

Umarım bekletinlerimin en az %50'sini karşılaşır. Vampire Bloodlines'ın sahip olduğu ortamın %50'sine sahip olsun yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

Gece 00.00 oyunu oynamaya başlayabileceğiz.

Umarım bekletinlerimin en az %50'sini karşılaşır. Vampire Bloodlines'ın sahip olduğu ortamın %50'sine sahip olsun yeter.
    denuvo var mı?
  • hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Performans sıkıntısı olmasın diye denuvo kullanılmayacak denmişti diye hatırlıyorum.

Ön sipariş verdim bakalım bekliyorum.

• Oyun pazara gelmiş 14 gb yumulun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meta puanı 15 inceleme sonucuyla 73
  • Arkadaşlar saçma gelecek ama silah nasıl değişiyor bir türlü olmadı
  • Drima kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Ben oyunu playstore.com'dan ön sipariş vermiştim ancak hala key gelmedi. Key available on release yazıyor hala oyun çıkalı 2 gün olacak. Şaka gibi ön sipariş verdik mağdur olduk. Ne yapmalıyım şu an?

https://forum.donanimhaber.com/playstore-com-on-siparis-sorunu--133230212#133230212

https://forum.donanimhaber.com/playstore-com-on-siparis-sorunu--133230212#133230212

• oyunu 5 saat oynadım yeni bir vtmb mi acaba diyerek, şans vererek devam ettim ama oyun çok kötü.

sanki oyunda bir yerlere sıkışmışız da oradan çıkarsak serbest dünyaya adım atabilecekmişiz gibi bir hava hakim.

- oyun atmosferi tamam karanlık olmalı ama sokaklar çok donuk. içine giremiyorsunuz oyunun.

- hikayesi kötü, ingilizcesi ağır.

- dövüş sistemi çok kötü.

- optimizasyon kötü.

- diyaloglar sırasında sanki kağıttan okunuyormuş gibi bir hava var, karakterlerin yüzleri donuk.

- boss yapmak için yapmışlar hiç uğraşılmamış.

hayal kırıklığı oldu benim için. ne yazık ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quadream -- 6 Haziran 2018; 20:6:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quadream

oyunu 5 saat oynadım yeni bir vtmb mi acaba diyerek, şans vererek devam ettim ama oyun çok kötü.

sanki oyunda bir yerlere sıkışmışız da oradan çıkarsak serbest dünyaya adım atabilecekmişiz gibi bir hava hakim.

- oyun atmosferi tamam karanlık olmalı ama sokaklar çok donuk. içine giremiyorsunuz oyunun.

- hikayesi kötü, ingilizcesi ağır.

- dövüş sistemi çok kötü.

- optimizasyon kötü.

- diyaloglar sırasında sanki kağıttan okunuyormuş gibi bir hava var, karakterlerin yüzleri donuk.

- boss yapmak için yapmışlar hiç uğraşılmamış.

hayal kırıklığı oldu benim için. ne yazık ki...
    ingilizcesi aslinda agir degil de daha cok ingiliz ingilizcesine yakin. secilen kelimeler, hitap sekilleri , aksan, tamamen ingiliz havasini yansitiyor.

• İlk gördüğüm andan itibaren büyük bir beklentim vardı. Vampir temalı rpg oyunu istiyordum ve sonunda kavuştum diye ama maalesef çokta beklediğim gibi olmadı. Oyun kesinlikle kötü değil fakat çok fazla eksiği var.

Zaten son zamanlarda level ve item seçmeli her şey rpg etiketi alır oldu. Diyalog olayı telltale gibi ne söylersen söyle kafasında olmuş. Çok olayını görmedim ama hint mekaniği için bazı karakterlerde gereken cevabı vermeliyiz yoksa hint boşa gidiyor.

Henüz bitirmedim dün 2-3 gibi başlamıştım her diyalogu görüp her deliğe bakmaya çalışıyorum olabildiğince yavaş oynamaya ve keşfetmeye bakıyorum. Her oyun gibi elbet bir yerden sonra tekrar hissi ve sıkıcılık başladı.

Ben ilk oyunumu doktor kafasında oynamayı tercih ettim. Hiçbir şekilde sivilleri öldürmeyeceğim her ne yapmış ne kadar kötü bile olsa etliye sütlüye karışmayacağım. O yüzden herkese ilaç tedarik ediyorum ve bu bir süre sonra bayıyor. Tedavi ediyorsun 2 gece sonra yeni hastalık gitmezsen ilerliyor falan ama 3.aşamaya getirmedim kimseyi en fazla 2 olunca ilacı yetiştirdim. Bu karakterleri ne kadar tanıyıp onlar hakkında bilgi edinirsek hint ediniyoruz bu da karakterin exp seviyesini arttıyor. Kast ettiğim bizimki değil tabii karşının kan seviyesi değer kazanıyor. Eğer öldürmeyi seçersek daha da fazla exp demek oluyor kısaca.

Atmosfer olarak ne iyi ne kötü. O hastalık, savaştan dönmüş/kaçmış vs insanları güzel yansıtmışlar. Fakat çevre için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Çevre tasarımını beğendim diyemem sağ sol aynı geliyor. Bilmiyorum belki dönemini yansıtıyordur fakat cidden her yer çok benzer.

Hikayesini beğendim bunun hakkında yorum yapmayayım spoiler olmasın ama konu vampir olunca hani beklentinin belli olması lazım.

İngilizcesi bence ağır değil aksine hoşuma gitti. Anlaması kolay öyle ah şurayı kaçırdım dediğim bir yer olmadı. Dr. Reid çok hoş ingilizce konuşuyor ama bazen fazla bağırıyor gibi geliyor.

Dövüş sistemi aslında zevkli bir bakıma nier ile aynı hatta dmc de hatırlattı. Ctrl ile kitlenip/focuslanıp space ile dodge. Çok normal olarak her npc kendine özgü saldırı şekli var birkaç kez karşılaşınca çözüyorsunuz.

Optimizasyon konusunda kötü olduğunu düşünmüyorum. Oyunun sunmuş olduğu tüm ayarları en yüksekte oynuyorum ve sorunla karşılaşmadım ta ki nvidianın vampyr için yamasını yükleyene kadar. Dün o olmadan oynadım ve her şey normaldi. Gece yatmadan kurdum ve bugün bu yama ile oynadım. Karakterlerin saçları tuhaflaştı. Sanki kötü bir saç modu indirmişim. İkinci olarak kıyafetler inanılmaz parlamaya başladı. Sanki üstüne yağ dökülmüş gibi geziyor herkes. Son olarak 3-4 saatin sonunda inanılmaz fps dropları almaya başladım. Yamayı yapacaklar için uyarıda bulunmuş olayım.

Söyleyecek son şeylerim oyun bu haliyle 180 tl etmez hatta yarısı bile etmez. Sanmam ama %70 indirim falan olursa ancak alınır. Ortalama bir oyun 73 almış galiba tam o civar zaten.
  • Öncelikle optimizasyon rezalet felaket fps drop oluyor afterburner ile 30 a sabitlemek zorunda kaldım.

Oyun sanki xbox 360 a yapılmışta yeni piyasaya çıkmış gibi grafikler animasyonlar o kalitede. hatta xbox 360 da bundan daha iyi görünen oyunlar mevcut.

Uzun zamandır gördüğüm en berbat kullanışsız menüye sahip.

Karakterin seslendirmesi tonlamalar bir tuhaf sanki betada oyun hala.

Dövüş sistemi bloodborne un kalitesiz bir kopyası vuruş hissiyatı sıfır.

Sokaklar acayip cansız donuk tamam hastalık varda bu şekilde atmosfer olmaz.

Sonuç olarak aslında konsept güzel ama bu yapımcının elinde heba olmuş..
  • oyunda çözemediğim bir kabızlık var ama oyunsuzluktan devam ediyorum sanırım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.