Şimdi Ara

Valorant oynamak için hangisi daha iyi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

(En Son Oy Tarihi: 26.9.2022)
Giriş
  • Çoğunlukla rekabetçi oyunlar oynamak için hangisi daha iyi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 5800x3d en iyisi ama bütçem şu kadar anakartım bu sistemim bu vs dersen ona göre söyleyelim.

• Bütçem 9700

• 5600+b450m+6500xt128bit

yada 6600

• 5000 serısı ıle fps oyunları denemedım fakat;

2600 ve 3600 ıle denedım. 10600k ve 10850k ılede denedım...

başımdan gecenler deneyımlerım :)

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/147587421

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acura07 -- 24 Eylül 2022; 10:42:48 >
  • 12100f bence daha uygun bu oyuna ama 6400 sorunlu bir kart değil mi ya?temiz ikinci el 2060 3050 falan çok mu aşar bütçeni çünkü işlemcinin fiyatını bilmiyorum.hani o kadar tek çekirdeği güzel işlemci alıyorsun kart 6400.amd zaten direkt driver problemli ondan diyorum sonra pişman olma diye.cigolayt'a çok gerek yok 4 yeter dersen 1050 ti r9 380 daha hesaplı olmaz mı verdiğin paraya acımazsın en azından mining falan da olmaz bunlarda.

• Rekabetçi oyunlarda 12100F bi tık daha iyi olabilir. cs go da olduğu gibi mesela Aşağıdaki tablo, gamersnexus dan alıntıdır.

Üstüne üstlük ,bi işin pcı ex 4.0 tarafı var. PCI EX 4.0 isteyen RX 6400 ekran kartı, RYZEN 5500 ile , PCI EX 3.0 hızına düşer ve epey fps kaybı olur.

Yani 12100F.

• Rx 6400 neden sorunlu söyleyebilir misiniz

• KaanBarcin K kullanıcısına yanıt

sistemde pcie4.0 olmazsa düşük performans veriyormuş kullanmadım ama pek ayakları üzerinde duran bir kart değil.derme çatma yapmışlar ucuz olsun diye.

• Sistemde PCI-e 4.0 olucak zaten o yüzden çok sıkıntı olmaz herhalde. zaten daha tam emin değilim rx6500xt de alabilirim belki

6500xt'de yok muymuş o pcie4 olmazsa yamulur mevzusu?o zaman itirazım olmaz 6500 al maksat böyle abidik huyları olmasın yani bir ekran kartında istemediğimiz bir şeydir ekran kartı kütük gibi stabil çalışmalı.falan olursa böyle filan olursa ebesinin yaparsa ben o işi sevmem sorun yaşarsın senin için söylüyorum benlik bir şey yok.

• Aynı olay RX6500XT içinde geçerli. Adamlar gidip şaka gibi 4x PCIe koymuşlar. Server tipi LAN kartlarında bile daha fazla PCIe var.

ryzen sistemde PCI EX 4.0 olmaz.

• Demeye çalıştığım anakart PCI-e 4.0 ı destekliyor

• Bu ekran görüntüsü rtx 3080 ile yapılan testin sonucu yani rx 6400 rx 6500 gibi ekran kartı planlayan konu sahibinin durumu biraz faklı oluyor burada. İşlemci ekran kartı dengesini bütçeye göre yeniden ayarlamak lazım.

İşlemci desteklemiyor. Anakrtın desteği ile iş bitmiyor.

• Rx6400,Rx6500XT bence kart degil alabiliyorsanız RX 6600 ya da RTX 3050 alın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.