Şimdi Ara

VALLAHİ YAZIK OLDU BU MİLLETE SSLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abi şuna bak orta sınıfın ortası plastik telefon samsung a53 olmus 10500 lira (sarj cihazını ayrı alacaksınız en kotusu 200 300)

Yav bu telefonlar avrupada 300 400 euro ve kimse almaya tenezzül etmiyor hindistanda falan tutulan modeller bunlar hint kanallarina bakin paso a serisi m serisi f serisi inceliyorlar

VALLAHİ YAZIK OLDU BU MİLLETE SSLİ

Vah vaaah ulan hale bak elimizdeki telefona bir sey olsa yerine koymak için dededen kalma arsa satmak gerekecek onu da yandas muteahit alacak bizim cikamadigimiz kattan dikecek köşe olacak

Araba fiyatlarına hic girmeyeyim Broadwayden hallice talianta 570.000 isteyen gördüm daha yeni sahibinden de

Cok yazik oldu cok 2010 civarında ozelde calisan ogretmenler bile 2 araba aliyordu bi kimya hocamiz vardı hem corollasi hem tiguani vardi ikisi de guncel kasaydi Kİ hemen hepsi oyleydi ya kredi mredi araba alip duruyordu millet bizim bi ali abi vardı yav adam kredi odeye odeye 2 senede bir araba alirdi 0 ve ben borcsuz duramam surekli araba yenilemem lazim derdi

Yigit muhtac olmus kuru sogana düşünsene 5500e calisan milyonlarca insan var bu insanlar 3 harfli markette gunde 10 saat çalışıyor 2 aylik maasi bir tane plastik kasa 4k 60 kare cekemeyen telefon anca alıyor ARABA MI HAYAL EV Mİ HAYAL BİLE DEĞİL

Ulke cidden gg

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçen sene 4000TL'ye sıfır satılan telefonun bu sene yenilenmişi (tamir görmüş, bir sürü parçası değişmişi) 8000 TL'den başlıyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 14 Eylül 2022; 6:51:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • müstahak bu millete

• say lan vergileri

• o nasıl öğretmen 2 araba alıyormuş sorması ayıp ne öğretiyordu.VALLAHİ YAZIK OLDU BU MİLLETE SSLİ  o aldıysa ben niye alamadım.VALLAHİ YAZIK OLDU BU MİLLETE SSLİ 

• Hint fukarasıymışız biz de.

Geçen sene bu zamanlar almıştım A52'yi. 4350TL gibi bir rakama almıştım. Şimdi 9000TL ve üzeri olmuş.

SS'in dediği gibi baya şahlanmış ekonomimiz.

• fractal design kullanıcısına yanıt
    Abi şöyle ifade edeyim

Bizim nesil mesela ps 1 2 3 4 elden gecirdik oynadik

Suan bizim nesil çalışıyor AMA CALİSTİGİ HALDE PS5 alamiyor

Cocukken bize ailemizin sundugu imkanlar daha çoktu

Arabadan sonra telefon bilgisayar gibi basit teknolojik İHTİYAÇ ürünleri de lüks oldu emeğin değeri 0

• Neyseki zam gelmeden bankaya borçlanarak 34.164 TL' ye Iphone 13 ProMax 256GB Sierra Blue alabildim...

• Eskiden Afrika, Hindistan gibi ülkeler için üretilen 50-100-200$'lık telefonları görür gülerdik, şimdi düştüğümüz hale bak.

• Halikarnas Şakşakçısı kullanıcısına yanıt
    VALLAHİ YAZIK OLDU BU MİLLETE SSLİgeniuskenderyoutube
    biz türkler vergi öderiz. instagram: https://instagram.geniuskender.com/ twitter: https://twitter.geniuskender.com/ discord: https://discord.geniuskender.com/​​​​​​ telif hakları ve iletişim: geniuskender@gmail.com
    https://www.youtube.com/watch?v=d_0Y06-zdjY&feature=youtu.be
  • Eskiden kredi ile ev, araba alınırdı. Artık kredi ile telefon ve yaz tatili alınıyor, durmak yok yola devam VALLAHİ YAZIK OLDU BU MİLLETE SSLİ 

• A70 i çıkar çıkmaz 3100 TL ye almıştım hatta 2800 TL ye kadar inmişti kısa bir zaman içinde.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Valla iki sene kullanınca çöp olacak cihaza 10 bin vermek yerine 23 bine iphone alırım 7-8 sene kafam rahat eder ki, öylede yaptım.

• hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt
    Şimdi onlar bizde 4500 5500 civarında gidiyor

• Sizler daha vitaminsiniz; bu millete acımamak gerektiğini öğrenene kadar daha çoooook yol yürümeniz gerekecek

• dekareme kullanıcısına yanıt
    Olm bize koymasa zaten umrumda olmaz zengin falan olsam

• Hamzacm her millet hak ettiği şekilde yönetilir
    Arada olan biz azınlığada oluyor ama gerçekten yapacak birsey yok
    Tek kurtuluş yurtdisina gitmek

• Redeemertr kullanıcısına yanıt

yaz tatilide alınmıyor oteller ve tatil yerlerindeki marketler vb hepsi dolar üzerinden satış yapıyor geçen antalyaya giden arkadaşım anlattı yiyecekler içecekler otel odaları Türk vatandaşına dahi dolarla satılıyormuş 40-45k yı gözden çıkarmanız lazım 1 hafta için ^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 14 Eylül 2022; 17:39:59 >
  • Millete yazık olduğu fln yok, tam tersi çok iyi oldu. Belki bu vesileyle bilinçlenir insanlar en azından diye umut ediyorum. Lakin hâlâ 1 yıllık tüm maaşını vermeye razı fantastik asgari ücretli insanlarımız var ne yazık ki. Nasıl bir cahiliyet devri geçiriyoruz yarab...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPAWN-TheUndead -- 14 Eylül 2022; 18:5:22 >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt
    Tek care o

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.