Şimdi Ara

Valeroa iki günde kırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Oyunların piyasaya çıktığı ilk günlerinde kırılmasını önlemek oldukça büyük önem taşıyor zira satışlar bu dönemde zirve yapıyor. Ne yazık ki korsanlar da bir anlamda güç gösterisi için ilk gün oyunu kırmak için uğraşıyor ve genelde de kazanıyor.

Kırılmaz denen de kırıldı

Denuvo gibi DRM teknolojileri bazı oyunlarda söz verdiği korumayı yerine getirse de çoğunda daha ilk gün sonunda kırılmış oluyor. Farklı bir teknik ile piyasaya çıkan ve kırılmama garantisi veren Valeroa da ikinci gün kırıldı.

Ayrıca Bkz.Tron yeni bir uygulama geliştirme yarışması duyurdu

Valeroa bir DRM koruması değil ve her koruma işlemi farklı olarak tasarlanmış. Bu bakımdan bir korumayı kırdığınızda başka bir Valeroa oyunu için kullanamıyorsunuz. Korumayı belirli bir süre içerisinde kırmak mümkün değil. Sonrasında ise kırılabiliyor. Geliştiriciler bu açıdan oldukça iddialıydı.

Bu iddiayı dikkate alan hackerlar bir meydan okuma kabul etti ve daha ikinci gün dolmadan City Patrol: Police oyunundaki koruma kırıldı. Bu da geliştiricilerin belirli bir süre tanımını şüpheye soktu. Eğer kırılamayan belirli süre sadece iki günse oyun stüdyolarının işine gelmeyecektir.

Bazı uzmanlar City Patrol: Police oyunu çok beklenen bir yapım olmadığı için saldırganların yoğun bir çaba harcamadığını ve bu nedenle kırmanın iki gün sürdüğünü düşünüyor. Bu durumda Valeroa’nın da diğer korumalardan bir farkı kalmıyor.

• gelecekte hackerların bile kıramayacağı bir yazılım uygulama olabilir mi acaba merak ederim

• valla şaka gibi ya .d.d.d şu adamları işe alsanıza işte, onu da mı ben söyliyim

• Ahahahahahah ulan daha 3 4 gun once soyle guclu boyle kirilamaz diye haber yapiyolardi. Cok uzucu be adamlar icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle kırılmaz böyle kırılmaz diyen kim varsa rezil ettiler. Dalgasına yapıyorlar artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu konuları üst üste görünce güldüm.

Valeroa iki günde kırıldı
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Olamaz bence çünkü onu yazan da insan kiran da insan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şuan bile kırılamayacak veya kırılması belki yıllar alacak bir tasarım yapabilirler ama karşılığında kaybettiğimiz performans sebebiyle o kadar extrem koruma mekanizmaları koyamıyorlar diye biliyorum.

• zaten kıranlarda kendi şirket içinden veya rakip firmalardandır.

• yazılan herkodu görüntüleyebildikden sonra kırılamaz bişey yok aptalca iddida idi zaten

• Aynen. Hatta AC Origins'de çift koruma olduğu için oyun işlemciye çok fazla yükleniyordu.

• Belliydi kırılacağı. Diğer konuya da yorum yapmıştım, oyunların kırılmaması için tek çözüm firmaların cloud tabanlı görüntü akışı olarak hizmet vermeleri.(örn playstation now)
    Bu da internete erişimin tüm dünyada aynı derecede olmadığı günümüzde pek imkan dahilinde değil. Yakın gelecekte clouda yoğun bir şekilde yönelim başlayabilir ama.
    Dosyalar kullanıcının bilgisayarında durduğu sürece üzerinde çalışılıp kırılmaması mümkün değil.
  • Ben olsa bu sistemi kıranları işe alırdım ilk gününde kırılmasıda ayrı bir konu

• GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Belli bir süre demişler o da 2 gün işte :D

Bu devirde kırılamaz iddiasıyla çıkmak da ayrı bir absürdlük bence..

• hayır durduk yere niye tahrik ediyorsun adamları, sesini çıkarma az daha uzun sürsün :P

• Yerli ve milli crack, hazırlayanın eline sağlık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi reklam.

• Ağızlarından salyalar aka aka, ballandıra ballandıra kırılamayan koruma teknolojisinin reklamını yaparak oyunlar çıkaracaklarına, oyun yapımcıları, ülke/bölge bazında para birimlerini de göz önünde bulundurarak, oyuncuların isteklerine kulak veren bir yaklaşım izleseler bu tarz şeylerle uğraşmadan satış rakamlarını katlayacaklarına adım gibi eminim.Elimden geldiğinde sürekli satın alıyorum.4 sene beklediğim oyunu Steam'e ilk eklendiğinde 120 liraya yetişemedim diye alamadım, sonra 220'ye çıkınca şimdi üzerinden +1.5 sene daha geçti hala indirim bekliyorum.Ama işte, bu haberleri gördükçe de ayrı bir çıldırıyorum.Ben tabii ki kendi ülkemin pazarını düşüneceğim, sen gelip bu pazara $60'lık oyunu 90 liraya versen en azından vallahi ben şahsen tavım.Bilmem kürek edition, tarak edition'ı da ver 110-130'a alalım oyununu.Ama gidip de standart versiyonu 180-225 lira yaparsan buradaki insanlarda doğallıkla gözünü belertir orjinale.Ya da benim gibi oyun çıkar, 1.5-2 sene sonra anca alabilir...Ha alamadığımızdan mı? Yine değil, ama niye ona 220 lira verelim ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babblebabble -- 6 Aralık 2018; 10:1:24 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.