Şimdi Ara

Vakıfbank MilPlus & MilPlus Platinum | Ana Konu (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.642
Cevap
135
Favori
188.996
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    MilPlus ve YKB nin Adios'u için bu konuların müdavimleri olarak genel kuralımız şudur; uçak bileti için MilPlus, otel rezervasyonu için Adios kullanacaksın (dönem dönem yapılan özel kampanyalar hariç). Şimdi, uçak bileti için konuşuyorum, fiyat araştırmanızı önce kendiniz yapın internetten, hem fiyat hem de tarih olarak size uyan uçuşu bulduktan sonra arayın MilPlus hattını ve uçuş bilgilerini verin bakın fiyatları aynı mı? Genelde 10-15 TL fark edebilir, o da normaldir (hizmet bedeli gibi bir şey). Ben bugüne kadar hep bu şekilde 5-6 kez çift yön bilet aldım, hiçbirinde farklı bir rakam çıkmadı. Her zaman bilet fiyatının 3 te 1 i kadar puan kullanarak aldım. Şunu da unutmayın, uçuş şirketlerinin (özellikle Pegasus) internet sitelerinde görünen fiyatlar, normal acente fiyatlarından %5 ucuzdur, bazı firmaşarın internet satış politikası bu şekilde.
  • Milplus platinyumu zorda olsa aldık şimdi Adios platinyum alacağız diğer banka limiti düşürdükten sonra ne kadar süre geçmesi gerek limit artırımı için birde Adios premium için 8 bin mi olması gerek limitin ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk sene ucretsizmi bu kart. Kart ücreti iadesi kesin olmuyor mu ??

Bi sene takılıp iptal ederiz olmazsa?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottoserdar

Milplus platinyumu zorda olsa aldık şimdi Adios platinyum alacağız diğer banka limiti düşürdükten sonra ne kadar süre geçmesi gerek limit artırımı için birde Adios premium için 8 bin mi olması gerek limitin ?

Ortalama 45 gun sonra basvuru yapabilirsin.limit 8000 tl olursa musteri hizmetleri otomatikmen premiuma ceviriyor

• En kisa surede limit nasıl arttırılır kart alalı 3 ay oldu her ay ortalama 1 bin 1500 tl peşin islem yapıyorum ve günü gününe kart a ücreti yatiriyorum limit arttırır talepleri red oluyor ama ? Suan limit düşük 2 bin nasıl arttıra bilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkcag

quote:

Orijinalden alıntı: ottoserdar

Milplus platinyumu zorda olsa aldık şimdi Adios platinyum alacağız diğer banka limiti düşürdükten sonra ne kadar süre geçmesi gerek limit artırımı için birde Adios premium için 8 bin mi olması gerek limitin ?

Ortalama 45 gun sonra basvuru yapabilirsin.limit 8000 tl olursa musteri hizmetleri otomatikmen premiuma ceviriyor

Sağol hocam umarım vakıf gibi 2 hafta beni uğraştırnaz

• quote:

Orijinalden alıntı: ASiLKaN88

normal milplus kart için herhangi bir otomatik fatura ödeme talimatı kampanyası var mı arkadaşlar, puan kazanabileceğimiz?

Şuan için yok hocam.
  • İki kartın limitini düşüreli 2,5 ay oldu hala yeni kart alamadım.Limitleri sistemde hala yüksek gözüküyor.Neden yansımıyor anlamış değilim.
  • TatarSüvari T kullanıcısına yanıt
    Limit düşürme hikaye arkadaşım, sadece sallıyorlar.

rakamlar farazi, sadece açıklamak amaçlı,

Senin maaşın 1000TL

Bu kanun ve ya yönetmelik çıkmadan önce Senin tüm kartlarının limitleri toplamı 20.000TL

Kanun çıktı dediki, maaşının en fazla 4 katı olabilir.

Yani senin kanunsal limitin 4000TL, fakat önceden verilen limitler geri alınmıyor,

Senin başka bir karr alman ve ya limit yükseltebilmen için önce diğer kartlarının limitlerini 4000TL nin altına çekmelisin ki banka bunu BKM sisteminde limit dahilinde görsün.

Yani senin diğer kart limitlerini 16000TL indirmen lazım, Sende bu kadar indirmemişindir, o yüzden halen sana limit vermiyorlar.
    Aslında zararda olan yine sen oluyorsun , sebep ise indirdiğin kartlara tekrar limit artırma talebinden bulunsan seni 1 gün önceki limitine dahi yükselmeyecekler.

Uzun lafın kısası eskiden bol limiti olan kişi için limit indirmek her zaman zarar ( tabiki matematiksel anlamda )

Varsayalım Senin limit indirdim dediğin kartlarından 1000TL limit indirdin,

eskiden 20.000TL olan limitin şimdi 18.000TL ye düştü, halen limit üstündesin, aynı zamanda şimdi 2000TL daha az limitin var , ve ek gelir gösteremediğin sürece bu böyle kalacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxlboy -- 21 Temmuz 2015; 10:22:29 >

• Özel sektör çalışanları için maaş hesabını bankalar nasıl yapıyor arkadaşlar, sigorta primine mi bakıyorlar? Bakıyorlarsa da net değil brüt ödemeye bakıyorlardır herhalde. Bordromuz yok herhangi bir ibrazımız yok bankaya, limit artış talebinde farazi bir rakam girebilirim ben sonuçta maaşım olarak:)
  • Dostum bahsettiğiniz şekilde değil,

Size tanımlanan Çatı Limit'e göre banka müsaitliğiniz varsa limit verebiliyor. Ancak bankanın tercihinde, sistem olarak buna müsaitler. Boşluk varsa verebilirler, tarafıma verdilerde.
  • quote:

Özel sektör çalışanları için maaş hesabını bankalar nasıl yapıyor arkadaşlar, sigorta primine mi bakıyorlar? Bakıyorlarsa da net değil brüt ödemeye bakıyorlardır herhalde. Bordromuz yok herhangi bir ibrazımız yok bankaya, limit artış talebinde farazi bir rakam girebilirim ben sonuçta maaşım olarak:)

bordroya bakar, çünkü firmaların vergi kaçakçılığı yaptıklarını biliyorlar, 3bin maaş verdiği adama asgari ücretten sigorta yatırabiliyorlar, bunun için bordroyu baz alırlar, ha bazı bankalara maaşım bu kadar diye mail ya da fax da geçebilirsiniz, bazılarına da imzalı kaşeli bordro göndermek durumunda kalırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 21 Temmuz 2015; 13:55:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Özel sektör çalışanları için maaş hesabını bankalar nasıl yapıyor arkadaşlar, sigorta primine mi bakıyorlar? Bakıyorlarsa da net değil brüt ödemeye bakıyorlardır herhalde. Bordromuz yok herhangi bir ibrazımız yok bankaya, limit artış talebinde farazi bir rakam girebilirim ben sonuçta maaşım olarak:)

bordroya bakar, çünkü firmaların vergi kaçakçılığı yaptıklarını biliyorlar, 3bin maaş verdiği adama asgari ücretten sigorta yatırabiliyorlar, bunun için bordroyu baz alırlar, ha bazı bankalara maaşım bu kadar diye mail ya da fax da geçebilirsiniz, bazılarına da imzalı kaşeli bordro göndermek durumunda kalırsınız

İnternetten kredi kartı başvurusu yaptık diyelim hocam, herhangi bir bordro vs göndermeden. Kart açıldı, ardından limit artış talebi verdik ve limit yükseltildi, ya da yükseltilmedi örneğin.. Bu aşamada bizim maaşımızı nasıl tespit edebiliyorlar peki? Bu güne kadar hiçbir bankaya bordro vermedim çünkü, ama limit artışı da yaptırabiliyorum.

• Mil plus için bankaya mı gittiniz yoksa internetten mi başvurdunuz? Mil plus platinium başvuru linki yok nette.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

İnternetten kredi kartı başvurusu yaptık diyelim hocam, herhangi bir bordro vs göndermeden. Kart açıldı, ardından limit artış talebi verdik ve limit yükseltildi, ya da yükseltilmedi örneğin.. Bu aşamada bizim maaşımızı nasıl tespit edebiliyorlar peki? Bu güne kadar hiçbir bankaya bordro vermedim çünkü, ama limit artışı da yaptırabiliyorum.

maaşını tespit edemiyor tabiki, sonuçta banka bu , herşeyi elekten geçirseydi çoğu kimseye kart çıkmazdı, ama çarkın dönmesi lazım , bu yüzden fazla kontrol etmeden veren de var ama devlet bankaları gibi herşeyi didik didik eden de var , halkbankası ve vakıfbank bu yüzden kaşeli bordro istiyor ama yapıkrediye maaşım şu kadar diye elle yazılmış fax gönderseniz de oluyor ya da hiçbirşey istemeyen teb ,finansbank gibi bankalar 3-5bin limitli kart verebiliyor direk

• quote:

Orijinalden alıntı: datox

Dostum bahsettiğiniz şekilde değil,

Size tanımlanan Çatı Limit'e göre banka müsaitliğiniz varsa limit verebiliyor. Ancak bankanın tercihinde, sistem olarak buna müsaitler. Boşluk varsa verebilirler, tarafıma verdilerde.

Şahsi görüşümü söylemek isterim,

elbette bankalar istedikleri Ana limite bakmaksızın limit yükseltebilir, fakat risk bankanın üzerine kalır.

Ne demek;

Kanun çıktıktan sonra sizin limitiniz izin vermediği halde banka keyfinde limitinizi 5000TL (toplam limitiniz 15000TL oldu) yükseltti, ve sonra yükseltilen limit dahilinde risk oluştu ( 12000TL borçu ödeyememe ), bu tür durumda banka bu borcun 2000TL sinden sorumlu tutulacaktır, görüşündeyim.

Sizin durumunuzda banka , belki mevduatınızdan belki kişisel ilişkinizden riski çok düşük görmüş ise , yapmış olabilir.

Her banka keyfi limit yükseltmeye kalksa o zaman kanun , yönetmelik neden çıkıyor ?

farklı bir örnekte şu olabilir , bankada mevduat hesabınız vardır, bir kısmına bloke koyarakta , gelirinize bakmadan banka size limit verebilir

• Öncelikle, şunu belirtmek isterimki, "risk bankalar üzerine kalıyor" cümlesi çok doğru değil,

Gerçek şu ki, risk zaten her zaman bankalar üzerinde :) Ama onlarında alacak peşine düşme yetkileri/haciz ıvır zıvır olayları var.

Yani buradaki limit kanununda, banka sizin dediginiz örnekteki gibi "cepten extra limit" verirse, sonra kalkıp BDDK ona, "vay efendim bütçeden fazla verdin, bu risk senindir, borç hak değildir, bu borçtan sen sorumlusun" gibi bir şey demiyor.

Yani Bankalar zaten o parayı söke söke alır, orası tartışılmaz, burada verilen eskiye göre (1 Şubat öncesine) ekstra bir "risk" yok,

İkinci olarak, hayır bankalar istedikleri an yükseltemezler kanunen,(işte burası yasak bddk'ya göre) gelirin 4 katına yükseltebilirler, veya "Çatı Limit'inize göre" verebiliriler, bu ne demek? Şöyleki;

1 Şubat 2014 tarihinde kimin o güne kadar kaç para kredi kartı limiti varsa, o rakam Çatı Limit kabul edildi, eğer sizin belgelenibilir gelirinizin 4 katı bu rakamı geçiyorsa, limitiniz o günki rakamdan üstede çıkabilir. Eğer geçmiyorsa (ki TR'deki %95) insanın belgelenebilir geliri geçmiyor, o zaman ya Çatı Limit'ten alıcaksınız, eğer o tarihte kartlarınız yoksa, sabit geliriniz Asgari maaş hesaplanıyor. Oda zaten 4000TL'yi geçememeniz lazım.

Özet olarak, Çatı Limitteki rakamınız kadar başka karta başvurabilirsiniz, eğer başka kartı düşürdüyseniz. Ancak;

Bankaların tabiiki bunu reddetme hakkı var, istediği bahaneyi söyleme hakkı var.

Bu arada bankada mevduatım yok, belgelenebilir gelirim yok. Ailemle birlikte iş yapıyorum, özel sağlık sigortam var, gerek duymadım, sgk'ya.

Buna rağmen, 6 ay evvel kapanan bir kartımın yerine başka kart aldım başka bankadan.

• milplus platinyum için eşim başvuru yapsa daha mantıklı olur gibi.

hem kızlık soyadını hemde benim soyadımı kullanmakta bu sayede

hem ben ve 1.ci derece akrabalar hem eşim ve onun 1. derece akrabaları yararlanabilir.

bu tezim doğrumudur acaba.
  • stroke23 S kullanıcısına yanıt
    Çok mantıklı

• limit olayı bankaya kalmış arkadaşlar

vakıfbank kartımın limiti 3 yıldır 5600 tl idi ve artırmıyorlardı, dün karta ödeme yaptım limit +10 bin tl oldu, sonra 9600 yaptılar limitimi
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.