Şimdi Ara

Vakıf üniversitesini %100 burslu kazanıp %100 ücretli eğitim gibi yemek ücreti ödemek.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Blitz. Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Benim bir sebepten dolayı ilkokula geç başlamış olmam mezuna kalmış olmamdan dolayı ve kardeşimle aramızdaki yaş farkının 21 ay olması sebebiyle aynı anda üniversiteyi kazandık.
    Kardeşim Gebze Teknik Üniversitesi inşaat mühendisliği kazandı. Yemekhanede 4 kap yemek 2,5 ₺
    Ben Maltepe üniversitesi %100 burslu bilgisayar mühendisliği kazandım. Tam olarak yemekhane olgusu yok. Okul içine dağılmış çeşitli cafeler var. Ortalama yemek parası 17 ₺. Kardeşimin yemeğinden yaklaşık 6 kat daha pahalı. Yılda 9 ay, ayda 22 gün okula gidilse:

Devlet: Ayda 22x2,5=55 ₺ yemek ücreti
    Özel: Ayda 22x17=374 ₺ yemek ücreti

Devlet: Yılda 55x9=495 ₺ yemek ücreti
    Özel: Yılda 374x9=3366 ₺ yemek ücreti

Başlığı abartarak yazdığım doğru ama arada ciddi bir fark var. Yıllık 2871 ₺ fark oluyor. Yayalıktan kurtulmak için yeterli bir meblağ:https://www.sahibinden.com/motosiklet?price_max=2874#/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bro o değil de kendinden 2 yaş küçük kardeşinle aynı dönemde üniversiteye girmeyi nasıl başardın lan ben kahrımdan ölürdüm
  • Gereksiz aşırı infial yarattığım için özür dilerim. 8-10 ₺'ye de yemek varmış ama devlet okulundan yine pahalı. Bir tanıdığım yanlış bilgi verdi. Adminler konuyu silebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yinemimezunakaldim

bro o değil de kendinden 2 yaş küçük kardeşinle aynı dönemde üniversiteye girmeyi nasıl başardın lan ben kahrımdan ölürdüm
    entry-nick uyumsuzluğu...
  • Kardeşim. Okula maks 5 gün gidiyorsun ama 2-3 günden fazla tam yemek yemezsin. Arada aç olmazsın tek yemek alırsın 3-4 TL'dir heralde. Yani haftada 3 gün 6 lira say iki çeşit. Eder sana 18.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.