Şimdi Ara

Vakaların 30 bine yaklaştığı dönemde kitlesel göç intihardır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten iyi günler bizi beklemiyo bakın biliyosunuz zaten troll biri değilim zaten hastanelerimiz kaldırmıyo artık doktor desen yeterince yok aşı desen bi b.ka yaramıyo bu artık net bariz bi an önce bence online kararı alınmalı vallahi durum iyi değil bizim burda gençler ölüyo çok korkuyorum bu yeni döneme alışılmalı artık bu virüs biteceğe benzemiyo aşıya olan inancımı zaten kaybettim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Birileri Erzurum tıpa gitmeye üşenmiş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yok valla hocam öyle değil tıp zaten hayalimdi benim bu durumdan korkuyorum açıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kro60 -- 14 Eylül 2021; 19:49:28 >
  • ağlayanmezun A kullanıcısına yanıt

Ben onlinecı değilim realistim ben böyle giderse genç

ölümlerinin çok daha fazla olacağını düşünüyorum

• ağlayanmezun A kullanıcısına yanıt
    Kendinde insanlara beyin yoksunu deme hakkını nasıl buluyorsun acaba ya? Sen kendini geliştiren taşlarının eski adı değil miydin? Banlanınca yeni hesabına bu adı mı seçtin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dünyadünya -- 14 Eylül 2021; 20:29:35 >
  • herkes maskesini düzgün takarsa sorun olmaz

maske takmanın nedeni enfekte kişilerin başka kişilere virüs yaymamasını sağlamak

mesela karşıdaki kişi enfekte ve maskeli siz de maskelisiniz %99 oranında koruyuculuk sağlıyor

ama karşıdaki enfekte kişi maskeli değil siz maskelisiniz bu sefer (n95 ya da ffp maske takmıyorsanız eğer size büyük ihtimalle bulaşabilir)

ama enfekte kişi maskeli siz değilsiniz koruyuculuk %90

---------------

ama sokakta caddede falan maske takmayan çok fazla kişi var tabii ki virüs yayılır her tarafaVakaların 30 bine yaklaştığı dönemde kitlesel göç intihardır Vakaların 30 bine yaklaştığı dönemde kitlesel göç intihardır 

• aşı da mrna daha etkili, bir araştırmada yayımlanan istatistikler bizim hastanede de nerdeyse buna benzer bir tablo var

Vakaların 30 bine yaklaştığı dönemde kitlesel göç intihardır
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt
    Tüm gün maskeyle gezemiyor insan,hadi dışarıda taktın okulda taktın da yurttada da mı maskeyle gezelim.

• kro60 K kullanıcısına yanıt

Google'a realist yaz benim adım çıkar. Üniversiteler açılınca mevsimsel etkilerin de büyük etkisiyle vakalar artacak bunu görmek için alim olmaya gerek yok ama vaka artışının kitlesel göçle bir alakası yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C9F4BCB80

Tüm gün maskeyle gezemiyor insan,hadi dışarıda taktın okulda taktın da yurttada da mı maskeyle gezelim.

toplu ortamlarda taksın maskeyi yolda spor yapıyor kendi başına maskeyle dolaşır ama toplu ortamlarda maskeyi çıkarır

çok fazla var bu şekilde, halen anlamış değilim niye böyle davrandıklarınıVakaların 30 bine yaklaştığı dönemde kitlesel göç intihardır 

ya da aşısını olsunlarVakaların 30 bine yaklaştığı dönemde kitlesel göç intihardır 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 14 Eylül 2021; 20:34:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ankaratıplı

herkes maskesini düzgün takarsa sorun olmaz

maske takmanın nedeni enfekte kişilerin başka kişilere virüs yaymamasını sağlamak

mesela karşıdaki kişi enfekte ve maskeli siz de maskelisiniz %99 oranında koruyuculuk sağlıyor

ama karşıdaki enfekte kişi maskeli değil siz maskelisiniz bu sefer (n95 ya da ffp maske takmıyorsanız eğer size büyük ihtimalle bulaşabilir)

ama enfekte kişi maskeli siz değilsiniz koruyuculuk %90

---------------

ama sokakta caddede falan maske takmayan çok fazla kişi var tabii ki virüs yayılır her tarafa  

maske değil maske artı iki buçuk metre

• quote:

Orijinalden alıntı: izayoi

maske değil maske artı iki buçuk metre

Alıntıları Göster

maske + aşı olursa en iyi etkinlik o olur

daha 10milyondan fazla kişi hiçbir aşıyı olmamış Vakaların 30 bine yaklaştığı dönemde kitlesel göç intihardır 

Aynen böyle aptal çok var akşama kadar kafede maskesiz oturuyor eleman sonra açık havada boş yolda maske duyarı kasıyor

İşte üniversitede toplu olmayan bir ortam yok,bir sınıfta 200 kişi ders görüyor, yurtta yemekhane ana baba günü koridolar kalabalık, aşı yaptırsan da sürekli maskeyle gezmen gerekiyor ki insanın nefesi kesiliyor belli bir süre sonra

• quote:

İşte üniversitede toplu olmayan bir ortam yok,bir sınıfta 200 kişi ders görüyor, yurtta yemekhane ana baba günü koridolar kalabalık, aşı yaptırsan da sürekli maskeyle gezmen gerekiyor ki insanın nefesi kesiliyor belli bir süre sonra

eğitim de şart 2 yıldır nerdeyse çoğu doğru düzgün eğitim alamadı :(:(

adamlar üniversiteye gitmeden mezun olacaklar ve diploma alacaklarVakaların 30 bine yaklaştığı dönemde kitlesel göç intihardır 

Çoğu ders online olarak halledilebiliyor,çok az bir bölümün çok az dersi pratik zaten,en azından isteğe bağlı olsa yurt ve okuldaki kalabalık bir nebze hafifler,300 kişilik özel yurtta yer bulamıyorum ben

• quote:

Çoğu ders online olarak halledilebiliyor,çok az bir bölümün çok az dersi pratik zaten,en azından isteğe bağlı olsa yurt ve okuldaki kalabalık bir nebze hafifler,300 kişilik özel yurtta yer bulamıyorum ben

teorik derslerin online olması bence de çok mantıklı pratikler yüz yüze en iyisi bence de

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.