Şimdi Ara

Vakaa sayıları gizleniyor iddiası (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
3
Favori
19.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rize ve Trabzonda hastaneler full çekiyor. Diğer illerde yaşayanlar da aynı şeyi diyor ama bakan her gün 950 diyor... Türkiye geneli
  • Diyarbakırın 100 bin den fazla nüfuslu bir ilçesindeyim.
    Çarşıya gidince 100 kişiden 10 tanesinde maske yok. Çarşıda kimseyi uyaran polis falan da yok.
    Düğün salonları eskisi gibi. Bazıları taziye bile kuruyor.

Durum böyle yanı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vaka sayıları gizleniyor mu gizlenmiyormu bilemeyiz. Ama şu bir gerçek. Hergün en az 900 vaka çıkıyor diyelim. Aynı şekilde bu testleri haftalık yapsalar ve verileri haftalık paylaşsalar,1 haftalık vaka sayısı en az 6300 olur, yani bu 6300 kişide en az farkında olmadan 4 kişiye bulaştırsa 25.000 yapar. Yani gün aşırı günyüzüne çıkıyor ama şu an bekide 200binden daha fazla hastalığı taşıyan birey var... Haberlerde görüyorum düne göre 10 düşüş var, düne göre 5 düşüş var iyiye gidiyoruz diyorlar alay eder gibi. Ne zaman vaka sayısı 10'u geçmezse o zaman düzeliyor demektir. İnsanlara baksana herkes unuttu, Bayramda yollar kilitlendi otellerde yer kalmadı heryer doldu taştı, dünyada zaten ciddi bir durum söz konusu. Başka ülkelerle kendi ülkenizi kıyaslamayın, 80 milyonda 1000 vaka oluyor 600 milyonda 200000 vaka oluyor, biz yine diğer ülkelere göre iyiyiz diyenler oluyor, nasıl bir düşünce sistemiyle kıyas yapıyorlar anlamıyorum.

• 83 milyonluk ülkede 900 sayısı size mantıklı geliyorsa bir şey demiyorum.
  • Ankara Tabibler Odası açıklaması sonrası artık iddia olmaktan çıkmıştır. Ankara'da günlük 1000 civarı vaka çıkıyor deniyor ama ülke geneli hergün 1000 altında. Kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde 100 vaka çıkıyor. Şuan açıklanan rakamlar sondan bir sıfır atılmış rakamlar. Ekonomi için vatandaştan vazgeçildiğinin göstergesi aynı zamanda.
  • Ankara için durum vahimleşmiş durumda. Bugün düzgün bir açıklama gelir artık. Mızrak çuvala sığmıyor artık.

Diyarbakır, Urfa, Antep, Mardin çok fena.

Doğru rakamlar il il, ilçe ilçe, yerleşim yerleşim tek tek açıklanmalı. Sağlık Bakanlığı STK'lar ile birlikte yandaş, candaş, muhalif demeden birlikte olmalı.

Eğer yapamazsak ekonomisini düzeltecek ülke kalmayacak bu gidişle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: galaxyg

Ben normalde rakamların gizlendiğine çok inanmıyorudm taa ki malatya valisi bu açıklamayı yapasıya kadar

Memleketin suyu temız havası temis insanı saftır. Suyunu içen böyle doğru söylüyor, elde değil naparsin.

• hasanmerto kullanıcısına yanıt
    Umudumuz Ayasofya artık.

• Rakamların vatanını reisini seven, yerli ve milli ümmet için açıklandığını düşünüyorum. Yani yaklaşık olarak %30-40'ı açıklanıyor. 950 kişinin enfekte olduğu bir günde, fetöcü, terörist, gerici, yahudi uşağı, israil tohumlarını da sayarsak 950/0.35= 2700 civarı çıkıyor.

• gizelense ne olur gizelnmese ne olur sen kendini her halukarda korumalısın. birkaç vaka varken bile daha dikkatliydik.
  • Liny L kullanıcısına yanıt
    başınız sağolsun hocam.

• AlfaAdam kullanıcısına yanıt
    Tanesi 20 dolar yada euro (fiyatını net bilmiyorum ama pahalı) olunca ilk testi yaptırabildiğinize şükredin
    ##Tasarruf edilmeye çalışıyormuş gibi ama sağlıktan Tasarruf olmazzz!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FF49CD023 -- 4 Ağustos 2020; 18:5:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Filyasyon tamamen bırakıldı. Sadece hasta olup hastaneye gidenlere test yapılıyor. Yakın zamanda babamda covid belirtileri görülünce hastaneye gittik. Test pozitif çıktı ama aynı evde kaldığımız halde bizi arayıp soran bile olmadı. Yalandan bizde de belirtiler var diyerek hastaneye gittik, öyle test yaptılar. Belirti olmamasına rağmen kardeşimde de pozitif çıktı. Tedavi bile etmediler, direkt yurda yerleştirdiler. Kimlerle temas kurdun falan soran olmadı.

Kısacası vaka sayısı gizleniyor mu bilmiyorum ama hasta olduğu bilinen kişilerin ev halkına bile test yapılmadığı için açıklanan verilerin gerçeği yansıtması mümkün değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • karaelf7 kullanıcısına yanıt
    Kardeşini yurda yerleştirmişler ne yapacaklar başka dalgamı geçiyorsun troll falan mısın ?
    Tedavi bile etmediler, direkt yurda yerleştirdiler. bu ifade sana ait değil mi ? Yurt da izole edilip tedavi veriliyor ne sanıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Pozitif hasta Test'de negatif çıkıyor, bütün belirtiler covid ile uyuşuyor pozitif vaka ile teması var bu durumda ne yapacaksınız ?
    BT çekilmeden tanı koyulmadan tedavi yapılamaz kâr zarar hesabı yani ayrıca her hasta'ya bt çekilmiyor Akciğer filmi ile de tanı koyulabliyor.
    Sayılar ne durumda hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: mechatengu

inşallah başka kimseye bulaştırmadan annen baban falan ya da hayatta olan hangi yakının varsa ölür.

Mezarına da o kadar güçlü değildi doğa eledi geberdi gitti yazdırırsın artık.

Alıntıları Göster
    5 yaşında çocuk mesajı gibi bu nedir ya?

Benim babam senin babanı döver eksik kalmış onu da ekle

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Bakanlık ne diyorsa o aksini hiç birimiz söyleyemeyiz elimizde resmi evrak yok ama tek diyebbileceğim o rakamlar sadece TEST rakamları BT vs dahil değil bu gün 1000 gelirse haftaya 3-5 k gelmesi lazım. Şu videoyu izleyin artmama imkanı yok ben önlemimi alıyorum başka elimizden gelen bir şey yok Ankara alarm olmuş hastanelerdeki servislerin yarısı Covid'e ayrılacakmış
    https://www.mynet.com/istanbul-da-akilalmaz-goruntu-bir-anda-kostular-110106563149
  • Ben eskiden verilerde bir sıkıntı olmadığını düşünüyordum ama artık dikkatimi çeken bir takım detaylar var.

Şöyle diyim bana sorarsanız tam bir ay öncesine kadar verilerdeki hiç bir şey benim dikkatimi çekmemiştir... ama 1 Temmuz'dan sonra aklımda bir çok soru işareti bırakan şeyler fark ettim.

Şöyle anlatıyım:

Arkadaşlar, alttaki grafiğe bakınız, özellikle 1 Temmuz'dan öncesi ve sonrası.
    1 Temmuz'dan önce COVID vakaları daha büyük volatilite gösterirdi ve COVID vakaların böyle oynaması doğal olan gibi gözüküyor. Yani bir gün vaka 1000 olabilir, ertesi gün 1400 olabilir, bir önceki gün 750 olabilir. Onlarca ülkelere baktım ve hepsi böyle oynaklık gösterir, isterse yüksek vakalı ülke olsun (Amerika, Brezilya, vs.), ortalama vakalı ülke olsun (İsrail, Yunanistan, vs) ya da düşük vakalı ülke olsun (Güney Kore, Tayvan, vs.) Hepsi günlük vakalarda yüzde 10-50 oynaklık gösteriyor, bizde ise son bir ayda günden güne en büyük değişim yüzde 4.5 olmuştur ve genellikle günlük değişim yüzde 2'nin çok ve çok altındadır. İstatistiksel olarak bu benim için çok düşündürücüdür, 80 milyonluk ülkede ortalama günlük vaka sayısı 980lerde dolaşırken, her gün günlük vaka sayısının sadece 10-20 değişmesi çok ama çok dikkatimi çekiyor.

Vakaa sayıları gizleniyor iddiası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IG -- 4 Ağustos 2020; 19:25:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: IG

Ben eskiden verilerde bir sıkıntı olmadığını düşünüyordum ama artık dikkatimi çeken bir takım detaylar var.

Şöyle diyim bana sorarsanız tam bir ay öncesine kadar verilerdeki hiç bir şey benim dikkatimi çekmemiştir... ama 1 Temmuz'dan sonra aklımda bir çok soru işareti bırakan şeyler fark ettim.

Şöyle anlatıyım:

Arkadaşlar, alttaki grafiğe bakınız, özellikle 1 Temmuz'dan öncesi ve sonrası.
    1 Temmuz'dan önce COVID vakaları daha büyük volatilite gösterirdi ve COVID vakaların böyle oynaması doğal olan gibi gözüküyor. Yani bir gün vaka 1000 olabilir, ertesi gün 1400 olabilir, bir önceki gün 750 olabilir. Onlarca ülkelere baktım ve hepsi böyle oynaklık gösterir, isterse yüksek vakalı ülke olsun (Amerika, Brezilya, vs.), ortalama vakalı ülke olsun (İsrail, Yunanistan, vs) ya da düşük vakalı ülke olsun (Güney Kore, Tayvan, vs.) Hepsi günlük vakalarda yüzde 10-50 oynaklık gösteriyor, bizde ise son bir ayda günden güne en büyük değişim yüzde 4.5 olmuştur ve genellikle günlük değişim yüzde 2'nin çok ve çok altındadır. İstatistiksel olarak bu benim için çok düşündürücüdür, 80 milyonluk ülkede ortalama günlük vaka sayısı 980lerde dolaşırken, her gün günlük vaka sayısının sadece 10-20 değişmesi çok ama çok dikkatimi çekiyor.

Ya kardeşim kibar kibar yazmayın şunu ne dikkatini çekiyor rakamlar doğru değil işte bu kadar basit.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.