Şimdi Ara

Vaka sayısında yüksek artış (24 Haziran) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
6.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maske takın diye uyaran Polise silah çeken bir toplumdan be beklersin ki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iwasmadeforthis

Korku falan yaratmıyorum. Korona ana konusunda gereksiz panik yapanlara yazdıklarımı bilen bilir.

Edit

@DelNaja

Pardon az önce yaratıyorum yazmışım. Yaratmıyorum diye editledim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kıyamet Senfonisi kullanıcısına yanıt

O ingiltere'de günlerdir protesto gösterileri var. Aaa vakalar bir anda 1000 altı oldu.

Fransa'ya bakın 30 k vaka sildi.

İspanya 200 civarı giden günlük ölümlerde önce ölümleri sildi sonra günlük inanılmaz düşük rakamlar açıklamaya başladı. Hatta 4-5 gün üst üste "Kimse ölmedi" dedi.

Yani ülkeler kısaca ekonomi ve toplumsal psikoloji göz önüne almaya ve bu virüs ile öyle ya da böyle yaşamaya alışmaya başladı.

• iwasmadeforthis kullanıcısına yanıt

Covid 19 ana konusu felaket senaryoları ile bir o yana bir bu yada gidip geliyor. Gık deseniz tekme tokat girişiyorlar.

• Toplu taşımada %50 kalktı herkes kıç kıça!

Avm ler açıldı içerde insanlar maskesiz ve kıç kıça!

Camiler açıldı haliyle insanlar dip dibe(edepli olayım)!

Restoranlar açıldı insanlar kıç kıça!

Kahvehaneler açıldı insanlar kıç kıça!

Sınav oldu insanlar kıç kıça!

Adliyelerde insanlar kıç kıça!

Bu artışın ve can kayıplarının tek sorumlusu tüm bunlara göz yumarak sözde "sosyal mesafe" nidaları atan akp iktidarıdır!!!

• astegon kullanıcısına yanıt

Alışmak ayrı şey, yalan söylemek ayrı şey

• yKsyE çaLIşsyaDInız MoRuQ

• @astegon

Hocam vaka sayılarının düşürüldüğüne inanıyor olabilirsiniz. Ama o ülkede yaşamadıkça bilemezsiniz nasıl gizleyecekler, İspanya,italya almanya 1.dalgayı atlattı sayılırlar.

Üstte bir arkadaş mesajında Kıçkıça olduğumuz yerleri yazmış ona katılmakla beraber bu kadar salmış bir türk toplumunu dışardan süzecek biride vaka sayıları ile oynandığını rahatça düşünebilir ona bakarsanız.

• Sınavın patlamaları daha tam olmadı bu hafta sonundaki sınavdan sonra vaka dahada yükselebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: emreyy0034

Bu mesaj silindi.

insanlara maske taktırarak kontrollü sürü bağışıklığı umulan bir ülkede ne beklersin

• O zaman ne diyoruz, Coronao Now.

• Kıyamet Senfonisi kullanıcısına yanıt

Bütün ülkeler bunu yapıyorlar diyorum ben. Ama'ları sebepleri çok. Toplumsal psikolojiler çok kötü durumda. Ama bir yandan da "Sefaletten ölmeyelim" mode'una geçildi.

• Yalan söyleme meselesi ciddi bir iddia. İddia edenler bu forumda oldu kibarca "sizin elinizde veri varsa açıklayın" diyorum troll ilan ediliyorum.

Bilimde de böyledir. tez'in karşısına antitez koyarsınız. "Hayır o iş öyle değil böyle" der ispatı ile gelirsiniz.

Bütün ülkeler o zaman yalan söylemekte.

Avrupa'da inanılmaz protestolar yaşandı. Amerika da protesto yaşanan eyaletlerde covid vakaları alıp başını giderken Avrupa'da düşmesi bana mantıklı gelmiyor.

• 1.5 x ekleyin unutmayın

• vaka sayıları artınca kısıtlamalar gelecek azalınca gevşetilecek ve bu böyle sürüp gidecek taki aşı bulunana kadar.

önemli olan sayı aktif vaka sayısı

sağlık sisteminin çevirebileceği rakamlarda olduğu sürece ve iyileşen & hastalanan sayısı dengeli gittiği sürece sorun yok.

• lazer__ kullanıcısına yanıt

Dostum bu argümanı ben de çok kullanırdım, geçtiğimiz dönem bi' sunum için araştırma yaptım ama olay o değilmiş. Özetle halk okumadığı için matbaa geç gelmiş, suç varsa bu yine bizde yani. Merak edersen daha ayrıntılı yazabilirim müsait bir zamanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kril -- 25 Haziran 2020; 10:18:39 >
  • ikiy İ kullanıcısına yanıt

Hocam geçen gün polis ceza yazdı yanımda birine, adam uzaklaşınca tekrar çıkarttı maskeyi söverek gitti.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt

Internetini kes sen onun, ona yaramamış. [sm=evillol.gif]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kril -- 25 Haziran 2020; 10:19:2 >
  • şu siyah naylondan yıkanabilir maskeler var onlar acilen yasaklanmalı. kimde gördüysem burnunun altında duruyor ne faydası var hem kendine hem bize

• Bence devlet salmış hemde kontrolsüz salmış vaka sayıları falan hikaye.. Herkes kapacak ölen ölür kalan sağlar bizimdir mantığı.. İşe gitmek zorunda olman onları ve çocuklarını ilgilendirmez canımız ceheneme dostum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.