Şimdi Ara

VAIO FW Serisi Fan Club-'Seri sahipleri kulübü' (228. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.749
Cevap
10
Favori
307.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar vaio 5mtf kullanıyorum, nedendir bilmiyorum ama sadece bazı oyunlarda(mesela batman arkham asylum,blacksite area51, tomy clancy hawx, x men origins wolverine) bir anda ekran kararıyor, ses takılıyor ve ne yaparsam yapayım bilgisayarı güç düğmesinden resetlemeden tekrar kullanamıyorum. bu konuda herhangi bilgisi olan veya benzer sorun yaşayan varsa benimle temasa geçsin lütfen. teşekkürler , vaiolu günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasonic666

arkadaşlar vaio 5mtf kullanıyorum, nedendir bilmiyorum ama sadece bazı oyunlarda(mesela batman arkham asylum,blacksite area51, tomy clancy hawx, x men origins wolverine) bir anda ekran kararıyor, ses takılıyor ve ne yaparsam yapayım bilgisayarı güç düğmesinden resetlemeden tekrar kullanamıyorum. bu konuda herhangi bilgisi olan veya benzer sorun yaşayan varsa benimle temasa geçsin lütfen. teşekkürler , vaiolu günler.

ekran kartının orjinal driverini mı kullanıyorsun. Modlama veya saat hızını yükseltmek için overlock falan yaptınmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mybo37

quote:

arkadaşlar vaio 5mtf kullanıyorum, nedendir bilmiyorum ama sadece bazı oyunlarda(mesela batman arkham asylum,blacksite area51, tomy clancy hawx, x men origins wolverine) bir anda ekran kararıyor, ses takılıyor ve ne yaparsam yapayım bilgisayarı güç düğmesinden resetlemeden tekrar kullanamıyorum. bu konuda herhangi bilgisi olan veya benzer sorun yaşayan varsa benimle temasa geçsin lütfen. teşekkürler , vaiolu günler.

ekran kartının orjinal driverini mı kullanıyorsun. Modlama veya saat hızını yükseltmek için overlock falan yaptınmı?

hiç bir ayar yapmadım, win 7 için driver ati nin sitesinden indirdim catalyst center yüklüyor ama driverı yüklemeye gelince "bu vista driver kuramazsın" diyor
  • 10.3 driverını yükleyebildim sonunda ama hala aynı sorun devam ediyor. Sanırım driverdan çok bir ayar yapmam gerekiyo :S
  • selamlar vgn-cs11s/p ye windows 7 kurdum fakat dokunmatik tuşları yüklüyemedim yardımcı olabilirmisiniz
  • quote:

10.3 driverını yükleyebildim sonunda ama hala aynı sorun devam ediyor. Sanırım driverdan çok bir ayar yapmam gerekiyo :S

64 bit Vista'lı makineme 64 bit windows 7 ultimate kurdum,bahsettiğin sorun beni de deli etmişti,şöyle çözdüm:

1-Kullandığım FW-486J/H için Ati'nin şu sayfasından windows 7 64 bite uygun 9.9 versiyon driver'ı indirdim.(Sony'nin vaio destek sayfasında hala eski yazılım var,sistem değişiminden sonra ati'den kurmayı tercih ettim) http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx
    2-kurdum
    3-programı açtım,control center çıktı
    4-ayarlarımı istedi,şunları sıraladım:temel kurulum,sonraki sayfadan hızlı ayarlar,soldaki bloktan Dizüstü bilgisayar panel özellikleri-sağ kutudan görüntü paneline uyması için masaüstünü yeniden boyutlandırın'a bir tık-sağ altta git'e tık,alttaki 3 seçeneğin ikincisi olan Görüntü paneline uyması için yeniden boyutlandır'a tık-sağ altta tamamlaya tık.
    5-Ekranın hangi çözünürlüğünü seçersen seç bu ayar sonrası kenarlarda daralan siyah alanlar düzelir.
    6-Son olarak masaüstü simgelerinin boyutunuda kendine uygun hale getirmek için:masaüstüne sağ tık-görünüm-küçük,orta ya da büyük simgeler tık.
  • Bu arada FW makinesine 64bit'lik 7 kurup da FN tuşlarını sıfır sorunsuz kullanabilen var mı?Biraz uğraşıp(S1'deki bir sorun hariç) sonunda hepsini çalıştırdım fakat halen görüntü arabirimi çalışmıyor;yani ekran parlaklığı,lcd,zoom,uyku tuşlarına bastığımda işlem yapılıyor ama bunları ekranda görselle vermiyor.Aynı sistemde bu sorunla karşılaşan ya da halledebileniniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan_gir

Bu arada FW makinesine 64bit'lik 7 kurup da FN tuşlarını sıfır sorunsuz kullanabilen var mı?Biraz uğraşıp(S1'deki bir sorun hariç) sonunda hepsini çalıştırdım fakat halen görüntü arabirimi çalışmıyor;yani ekran parlaklığı,lcd,zoom,uyku tuşlarına bastığımda işlem yapılıyor ama bunları ekranda görselle vermiyor.Aynı sistemde bu sorunla karşılaşan ya da halledebileniniz var mı?

Windows 7 64 bit ultimate ile Fw'daki son ve tek sorunum olan 'Fn' Tuşlar da halloldu ve mutluluğum tavan yaptı şu an.

Fn tuşlar için biraz önce şunu yaptım:

Daha önce defalarca yüklediğim bu dosyaları bu kez bir daha 'ŞU SIRAYLA' yükledim:
    1-Shared Library
    2-Event Service
    3-Setting Utilities(iki dosya)

Hiç bir değişiklik olmayacağını bilerek pc'yi yeniden başlattım,açılınca fonksiyonlara bir bastım hepsi çalışıyor

SONY VAİO FW+WİNDOWS 7(MÜKEMMEL UYUMUN İLAN EDİLDİĞİ ANDIR!..)
  • Arkadaşlar merhaba;

FW31J kullanıyorum 3-4 aydır windows 7 kullanıyorum, driverları yada sony nin tool larını daha önce kurmamıştım, geçen hafta sony nin toolarını indirmeye başladım sırayla kurdum, bilgisayar restart attım, karşıma bataryanın düzgün takılmadığıyla ilgili bir hata geldi bende bataryayı çıkarıp tekrar taktım, hata düzelmedi, indirdiğim tüm tooları sildim, yine düzelmedi. Yabancı forumlarda olayı biraz araştırdığımda sahte batarya kullananlarda bu sorun olduğunu öğrendim, ama benim bataryam orjinal bilgisayarla verilen batarya. Bu olayla ilgili bir bilgisi olan varsa, yardımcı olursa çok sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar. Para iadesi alırsam sony vaio düşünüyorum :) Acaba p8700 ve 4650 modelinde ısınma ne düzeydedir ve fan sesi ne durumdadır. Flash yoğunluklu sitelerde gezerken falan fan çaşınca ses yapıyor mu?

Hp dende memnundumda full hd ve bluray bulunan bir laptop düşündüğümden piyasada bir tek sony var biraz araştırayım sizlerin yorumunu alayım dedim. Bimekste baktığımda boştayken klavye kısmı sıcak gibi glemişti bana. Sanırım kasa metal , kasayı soğutmaya yardımcı olarak mı kullanıyor merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Merhaba arkadaşlar. Para iadesi alırsam sony vaio düşünüyorum :) Acaba p8700 ve 4650 modelinde ısınma ne düzeydedir ve fan sesi ne durumdadır. Flash yoğunluklu sitelerde gezerken falan fan çaşınca ses yapıyor mu?

Hp dende memnundumda full hd ve bluray bulunan bir laptop düşündüğümden piyasada bir tek sony var biraz araştırayım sizlerin yorumunu alayım dedim. Bimekste baktığımda boştayken klavye kısmı sıcak gibi glemişti bana. Sanırım kasa metal , kasayı soğutmaya yardımcı olarak mı kullanıyor merak ettim.

hangi modelden bahsediyorsun bilmiyorum ama ben fw kasa kullanıyorum magnezyum kasa ısınma konusunda bence iyi çok fazla ısınmıyor hele hp kullandıysan onun yanında baya bir soğuk kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Merhaba arkadaşlar. Para iadesi alırsam sony vaio düşünüyorum :) Acaba p8700 ve 4650 modelinde ısınma ne düzeydedir ve fan sesi ne durumdadır. Flash yoğunluklu sitelerde gezerken falan fan çaşınca ses yapıyor mu?

Yaklaşık 1 aydır sony kullanıyorum fw5jtf-h.....
    Mercedesle renault kıyaslanmaz bunu herkez bilir.
    Sony nin ürün politikası belli zaten. "kendim kullanmayacağım ürünü satmam diyor"
    makina fazlasıyla sessiz. fan 2 saatte bir 15 sn çalışıyor. nette gezinirken tabi... kasası da magnezyum kasa sağlam ve hafif ayrıca sağlıklıdır... en az ısınan, en uzun şarjı giden, en kaliteli malzemeyi kullanan ve en iyi görüntüsü olan sonydir. Biraz pahalı ama parayı fazlasıyla hakediyor.
    Bütçeye uygunsa herşeyi ile düşünmeden sony al diyorum. saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan_gir

quote:

10.3 driverını yükleyebildim sonunda ama hala aynı sorun devam ediyor. Sanırım driverdan çok bir ayar yapmam gerekiyo :S

64 bit Vista'lı makineme 64 bit windows 7 ultimate kurdum,bahsettiğin sorun beni de deli etmişti,şöyle çözdüm:

1-Kullandığım FW-486J/H için Ati'nin şu sayfasından windows 7 64 bite uygun 9.9 versiyon driver'ı indirdim.(Sony'nin vaio destek sayfasında hala eski yazılım var,sistem değişiminden sonra ati'den kurmayı tercih ettim) http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx
    2-kurdum
    3-programı açtım,control center çıktı
    4-ayarlarımı istedi,şunları sıraladım:temel kurulum,sonraki sayfadan hızlı ayarlar,soldaki bloktan Dizüstü bilgisayar panel özellikleri-sağ kutudan görüntü paneline uyması için masaüstünü yeniden boyutlandırın'a bir tık-sağ altta git'e tık,alttaki 3 seçeneğin ikincisi olan Görüntü paneline uyması için yeniden boyutlandır'a tık-sağ altta tamamlaya tık.
    5-Ekranın hangi çözünürlüğünü seçersen seç bu ayar sonrası kenarlarda daralan siyah alanlar düzelir.
    6-Son olarak masaüstü simgelerinin boyutunuda kendine uygun hale getirmek için:masaüstüne sağ tık-görünüm-küçük,orta ya da büyük simgeler tık.

Dediklerini yaptım ama masaüstünü yeniden boyutlandırın adımında git e tıklayamıyorum, tıklamak için gelişmiş ayarları kullan diyor, gelişmiş ayarlarda da bu ayarları bulamadım :S
  • makkas , Scehellex Teşekkürler cevaplarınız için.

Hp nin yeni serisi var zaten bende 2 adet birini servise verdim tiz bir sesten dolayı sata controllerde arıza varmış parça bekliyoruz son 1 haftaya girdik bakalım.

Ama ısınma konusunda sorunum olmadı HP de çok şükür. Saatlerce oyun oynadığım bile olmuştu yazın 38 derece sıcaklıkta. Şu anda da yatakta kullanıyorum ısınma yok. Hp ısınır düşüncesini silelim önce bi eskidendi o

Sony düşünmemin asıl nedeniz görünüm olarak değişiklik ve full HD ekran. Photoshop falan kullanırken 1366X768 hd ekran düşük geliyor bana o yüzden sony düşününüyorum. Daha para aidesi falan kesin değil tabi 30 iş günü bitmedi o yüzden net bir araştırmaya girmedim ama para iadesi kesinleşirse ilk araştıracağım marka sony

Tekrar teşekkürler
  • merhaba,

bende 2008'de hp almıştım ve 2009 yazına kadar kullandım. servise verdim ve bana para iadesi yaptılar. biraz uzun bir süreçti ama beklemek dışında öyle çok büyük bir mağdurluk durumu yaşamadım. hp'den sonra sony fw serisi edindim. görünüm dışında ekranı bu tercihi yapmamda oldukça etkili oldu diyebilirim. gerçekten parlaklık ve kontrast bakımından inanılmaz kaliteli görüntüler sunuyor. donanımsal olarakta çok güçlü makinalar. bence hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz, hp'den sonra oldukça memnun edecektir. belki hoparlörleri biraz daha tiz gelebilir ama dolby soundroom'u açtığınız zaman altec lansing'ler kadar başarılı.
  • ve sony fw nin ekranına baktıktan sonra tekrar hp ekranına baktıgında ekranda pixeller arası boşlukları göreceksin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scehellex -- 4 Mart 2010; 18:31:44 >
  • arkadaslar bu saatten sonra win7 kurulabılırmı internetten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoppus

Arkadaşlar merhaba;

FW31J kullanıyorum 3-4 aydır windows 7 kullanıyorum, driverları yada sony nin tool larını daha önce kurmamıştım, geçen hafta sony nin toolarını indirmeye başladım sırayla kurdum, bilgisayar restart attım, karşıma bataryanın düzgün takılmadığıyla ilgili bir hata geldi bende bataryayı çıkarıp tekrar taktım, hata düzelmedi, indirdiğim tüm tooları sildim, yine düzelmedi. Yabancı forumlarda olayı biraz araştırdığımda sahte batarya kullananlarda bu sorun olduğunu öğrendim, ama benim bataryam orjinal bilgisayarla verilen batarya. Bu olayla ilgili bir bilgisi olan varsa, yardımcı olursa çok sevinirim.

aynı şey bende de oldu.
    şuan piliyle makinamı kullanamıyorum.

bi bilgisi olan varmı?
  • sorunu çözdüm;

windows/calıştır/msconfig/
    başlatma sekmesinden, ISB Utility' nin cekini kaldırıp tekrar başlatıyorsunuz...

umarım birinin işine yarar...
  • Merhaba arkadaşlar,
    1 haftalık Vaio FW550/F kullanıcısıyım. Bilgisayarımda Win 7 yüklü.Çalıştırdığım bazı programlar eski versiyon olduğu için win 7 ile bazı uyumsuzluklar gösteriyor. Bu nedenle Win XP ye geri dönmek istiyorum. Nasıl yaparım yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...
    Not: Kurtarma DVD lerini oluşturdum.
  • 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.