Şimdi Ara

///\\\ VAIO F SERİSİ FAN CLUB- 2010 ///\\\ (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.265
Cevap
13
Favori
226.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SONY F serisi alcak arkadaslar.Suan yapmaniz gereken beklemek.gerekirse bir sene bekleyin 3. 4. partide muhakkak bunlar duzelir.Ne yapalim benim sansizligim böleymis.Icimde ister istemez sony e karsi bir antipati olustu.Cünkü hic paramla böle rezil olmamistim.Umarim xfacts ve samwise sizinkilerdeki sorun halolur yada para iadesi alabilirsiniz.Allahtan almanyadayim para iadesi alabillcem.Tr de olupta böle sorunlardan sora kafayi yerdim herhalde.
  • hey bişe sorcam aldıım f11s1e ayın 16 sında girmiş türkiyeye nasıl öğrencem hangi parti olduğunu?(bu arada şans dileyin cıkmaz inşallah vızırtı cızırtı felan
  • kardeş mesele cızırtı değil, mesele, o kadar parayı veripte bu fan sesiyle cızırtıyla uğraşmak kardeş,
  • bende senın gıbı bu hafta alıcaktım bu f serisini ama vazgeçtım ses sorunu sebebıyle hemde ekranının led olmaması sebebıyle.bu ürünü gördüm geçenlerde ekranı full adobe rgb led manyak bı parlaklığı vardı 20 metre öteden bıle benım dıyo bende şaşırdım kaldım hangısı alsam diye sony'nin f serilerinde ilerde led olacakmı acaba z de var f de yok bu nasıl iştir anlamadım gıttı.....

al bide buna bak derim dostummm

http://www1.euro.dell.com/tr/tr/ev/Dizüstü/laptop-studio-xps-16/pd.aspx?refid=laptop-studio-xps-16&s=dhs&cs=trdhs1&~ck=anavml

Arkadaşlar F Sersisine Led Ekran gelecekmı ilerde ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daniel Craig -- 17 Mart 2010; 17:44:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: samwise42

kardeş mesele cızırtı değil, mesele, o kadar parayı veripte bu fan sesiyle cızırtıyla uğraşmak kardeş,

Ramiz dayı
  • http://www.youtube.com/watch?v=6qdRkRBU6kQ

f serisi ve xps 16 karşılaştırma
  • Benimki hala serviste .. Mikrofon la alakali gozuken yuksek frekansli sesi sorun olarak tespit edilmistir. Fan daki sorunu farkedememisler. Fanda cikan sesler normalmış...

Bir çözüm için kafa yoruyorlar gibi. Cıhazima ilgilen Teknikseyene de sorunun dunya çapında oldugunu ifade ettim Sorunu kesin teşhis edebilmek için ortalikta yayilan 2. Parti çıkışı varmı yok mu diye Yetkılılere danişmasını tavsiye ettim.

Kisacasi F serisi alanlar bahsedilen sorunlarla karşılaşıyorsa tereddütsüz hemen servise yollayın. Servise boşuna gitmiş olmayacaksınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: foxyfox
    bende senın gıbı bu hafta alıcaktım bu f serisini ama vazgeçtım ses sorunu sebebıyle hemde ekranının led olmaması sebebıyle.bu ürünü gördüm geçenlerde ekranı full adobe rgb led manyak bı parlaklığı vardı 20 metre öteden bıle benım dıyo bende şaşırdım kaldım hangısı alsam diye sony'nin f serilerinde ilerde led olacakmı acaba z de var f de yok bu nasıl iştir anlamadım gıttı.....

al bide buna bak derim dostummm

http://www1.euro.dell.com/tr/tr/ev/Dizüstü/laptop-studio-xps-16/pd.aspx?refid=laptop-studio-xps-16&s=dhs&cs=trdhs1&~ck=anavml

Arkadaşlar F Sersisine Led Ekran gelecekmı ilerde ???

Rgbled gerçekten guzel ama Türkiye de satılmayacak. Ayrıca rgb led çok yeni daha tam oturmamıştır. Ekran kaplamasi yansımalı olan son çikan Sony FW çift lambali x-blac lcd ekranlar kontrast olarak RGBLED den çok daha kalitelidir....

Dell xps malzeme işçiliği çok kötü ısınma problemi son çikan 1647 lerde bile var. Ondan önce Türkıyede elde kalan eski 1645 ve 1640 lar daha kötü...

Sony F seriside parlak ama otomatik parlaklik ayari aktif olduğundan sizi yaniltabilir. F serisinin parlaklığı yüksek kontrastı ve %100 Adobe RGB yani GAMUT u %100 .

Dell in prototip olan OLED ekranli XPS STUDIO daha çekici ama seri üretim en az 1yıl sonra gibi... Hem de epey pahalı olacak. ..

• f serisini alıpda geri veren kaç kişi ? moral bozukluğu ve sony
  • Ben bugun ikinci defa geri verdim.Ve Sony almaktan vazgectim artik.imac pro 15 aldim.neden önceden buna dönmedimki sony ile ugrastim anlamiyorum.tasarim desen super incelik desen cok daha ince hafifte ekranida kaliteli isinma yok ve ses desen hic yok.mercedesten porsche ye gecis gibi bisi..
  • Hayırlı olsun, zaten bu alemde SONY ve APPLE'ın yeri ayrı Bence bu olayı çok büyütmeye ve genelleştirmeye gerek yok. Sadece alan arkadaşlar tüketiciyi koruma kanunu gereği haklarını kaybetmeden yasal süreyi geçirmeden iade işlemlerini yapsınlar; daha sonra yeni çıkacak F2XX veya F3XX serilerini beklemeye koyulsunlar. Daha önce yazmıştım, bu tür durumlar 1-2 yılda 1 olabiliyor- kısmet meselesi. Toyota da hata yaptı, bu onun kötü bir firma olduğunu göstermez. Bence alanlar vakit geçirmeden iade etmeli, almayı düşünenler ise kesinlikle 1. parti, 2.parti safsatasına inanmayıp model ismi F2XX,F3XX,F4XX... vs. olan modellerin çıkmasını bekleyebiliyorlarsa beklesin
    quote:

Orijinalden alıntı: sanal84

Ben bugun ikinci defa geri verdim.Ve Sony almaktan vazgectim artik.imac pro 15 aldim.neden önceden buna dönmedimki sony ile ugrastim anlamiyorum.tasarim desen super incelik desen cok daha ince hafifte ekranida kaliteli isinma yok ve ses desen hic yok.mercedesten porsche ye gecis gibi bisi..

• quote:

Orijinalden alıntı: sanal84

Ben bugun ikinci defa geri verdim.Ve Sony almaktan vazgectim artik.imac pro 15 aldim.neden önceden buna dönmedimki sony ile ugrastim anlamiyorum.tasarim desen super incelik desen cok daha ince hafifte ekranida kaliteli isinma yok ve ses desen hic yok.mercedesten porsche ye gecis gibi bisi..

kaça aldın ? vede özelliklerini yazarmsın ?
  • Merhaba arkadaşlar,

Sipariş etmiş olduğum s1 bugün elime ulaştı, geçen hafta kapora verdiğimden dolayı vazgeçmem sözkonusu değildi. Şu anda size yeni f11s1 imden yazıyorum :) bu kadar yazılara rağmen... şansımı denemek istedim, satıcıyla da bu konuyu paylaştım üsküdar sony center da açtık kurduk bilgisayarı bir ses gelmiyordu farketmedik (tabi gürültülü bir ortamdı sonuçta mağaza). neyse kendisine belirttim böyle böyle bir problem var diye, kendisinin böyle bir şikayetten haberi olmadığını ama endişe etmememi 1 ay süre içerisinde geri götürdüğümde aynen yenisinin verileceğini bildirdi.

Evdeyim sessiz bir ortam ve Fan inanılmaz derecede SESLİ çalışıyor updatei başlattığımda dedim noluyo vay dedim kısmetime... mikrofonum olmadığından onu deneyemiyorum ama deneyeceğim...

şu an için beklemedeyim bir kaç gün veya hafta geçsin yeni serinin gelmesini bekleyip hemen iade edeceğim tabi bu arada sorunu sony ye şikayet edeceğim... XFACTS senin sonuç hepimiz için çok önemli...

Benim forum yöneticilerinden bir ricam var toplam 9 sayfa oldu, bugüne kadar bu konu ile ilgili kaç kişi (kişi sayısı olarak) mesaj atmış, kaç kişi sorun yaşıyor, kaç kişi sorunsuz vs.. gibi bir liste çıkartılırsa bunun bize ciddi yardımı dokunur...

iletişimi koparmayalım...

@ tEmh@
    bilgin için teşekkür ederim. bende haftasonu 3dsmax deneyeceğim, sonucu sizinle paylaşırım...

• Evet anasilan o ki F serisi satin alanlar da ayni sikayetten bahsetmisler. Yani 2. parti diye tabir edilen donanimsal sorunlarin giderildi koca bir yalan

O zaman bende urun iadesi talep etmeyecegim cunki benzer sorunlar yine cikacak ve ne hikmetse Sony buna cozum bulamiyor.. Ustelik Fan sesindeki anormal sesleri de normal demisler.. Benim icin bu kosullarda F11 almak mantiki degildir. 30 gun suresi doldurmayanlar bence hemen iade edin.

Birkac kaynak en gec Temmuz da F serisinin yenileri cikacak... Sony kaliteli diyoruz ne himetse Sony kendisini kalitesi ve isciligi ortada vasat diger markalari ornek aldiklari anlasiliyor...

Yani 2. parti diye birsey yok. Olsaydi zaten mevcut F serilerin tumu toplatilirdi. En mantiklisi F11 yerine F12 filan beklemek Temmuzda cikacak sanirim Turkiye ye en gec Agustos da gelir... Bence beklemeye deger...

Sony herkeste orak olan sorunlari RESMI olarak kabul edip cozum onerisini kendi ic kanallariyla yetkili servislere paylasmadigi surece magdur olan bizim gibi tuketiciler olacaktir...

F11 de fark ettigim bir diger sorun ise Ekran tazeleme hizinda... LCD ekran donanimsal olarak 60 Hz destegi var. Ama yazilimasl olarak 59 Hz sabitlenmistir ve 60 Hz secilemiyor... Bilindigi gibi Sony ekran karti driveri ni kedisine gore modifiye etmistir. Yani tazeleme hizinda sorumlu Nvidia firmasi degil aksine Sony dir... Bazi tukeciler 59 Hz i NTSC icin uygun oldugu ifade etmekte (yani NTSC nin 2 kati )bunu desteklemek icin de Turkiye dahil kullandigin PAL sistemi icin 50 Hz ( 25 in 2 kati) icinde ornek verilmistir. Ama is oyun filan oldu mu ne hikmetse 59 Hz degisemiyor... Onu da gecelim normal internet kullanimi fotoshop gibi video icermeyen islerde bile niye 59 Hz. sabit olsunki... Sonucta ekran 60 Hz.

Sadece video modunda 59 Hz veya 50 Hz olarak ekran karti surucunu Sony modifiye edebilirdi. Kisacasi ekran karti modifiye edilmesinde de Sony sinifta kalmistir...

• arkadaşlar aynı makine bendede var fan sesinde bir problem yok ama mute de iken bile speakerdan gelen bir ses var. yanlız burada paylaşmaktansa herkez reklama girermi bilmem ama şikayetvar.com da paylaşmak daha mantıklı hem siteye sony reklam veriyor hemde bütün şikayetlere anında cevap veriyor kaç kişi ise toplanıp aynı anda yazalım emin olun burada kendi aramızda paylaşmaktan daha fazla sonuç verecektir. sonuçta sanırım ortak bir sorun var
  • yuh ya, fan sesine sorun yok demek nasıl bir iş. hadi burdaki onca adaamı geçtim, notebookreviewde 600 sayfa sırf bununla dolu. hatta bu ses sorunlarına çözüm için ayrıca bi sayfa açılmış durumda. benimki bu saatlerde ellerine ulaşmış olmalı. arasınlar ben diyeceğimi biliyorum. ayıp yahu. millet ucuz marka alıpta bu kadar sorun yaşamıyor. tmm laptop güzel ama bu fan sesini neden test etmemişler yaparken onu anlayamadım.neyse eğer para iade veya değişim olursa gene sony alacam. diğer bilgisayarlar oyuncak gibi geliyor. ama zannetmiyorum, sorun yok diyip geri yollayacaklar, demedi demeyin.
  • Selam arkadaşlar,

Ben de geçen hafta F11S1E aldım. FAN sesi yok değil, full ayarlarda oyun oynarken ciddi anlamda FAN sesi ve ısınma sorunu var. Cızırtıya gelince çok fazla hissettiğimi söyleyemem ama kulak kesildiğinde ve ortam çok sessiz olduğunda duyuyorum.

Bu konuların çözümü ne aşamada, bileniniz var mı ? 3000 kusur TL verdiğim laptop'umu ilk haftadan servise göndermek istemiyorum. Bu sorunlarda açıkçası beni aman aman rahatsız etmiyor. Diğer olumlu yönlerini görüp kendimi teselli edebiliyorum.

Ama başka bir seride bu sorunlar çözülüyorsa tabii ki, çok geç olmadan gerekli başvuruları yapıp yenisiyle değiştirmek isterim mümkünse.

Önerileriniz nelerdir ?
  • Bencede notebook'u alanlar sikayetvar.com a yazarsa çok daha etkili olur. Ben şimdilik bu ürünü almaktan ve yeni notebook almaktan vazgeçiyorum sorunları okuduktan sonra. Acer 5920G ile takılıcaz biraz daha.
  • arkadaşlar f12 serisi temmuzda filan çıkar demişsiniz bu bılgıyı nereden öğrendınız yada f12 serilerinin f11 den ne farkı var ınceleyebılceğimiz bi site yada adres varmı teşekkürler....
  • Arkadaşlar sikayetvar.com sitesininin SONY VAİO bölümüne baktım bu konu ile alakalı hiç bir şikayet göremedim. Siz hemen sikayetvar.com isimli sikayet sitesinin SONY dizüstü bilgisayar bölümüne şikayetlerinizi hiç beklemeden ayrıntılı şekilde yazın. Diğer yazılı şikayetleri çözmüş gözüküyorlar...
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.