Şimdi Ara

///\\\ VAIO F SERİSİ FAN CLUB- 2010 ///\\\ (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.265
Cevap
13
Favori
226.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: desy
    Anladığım kadarıyla Türkiye'de en düşük model haricinde (VPCF11M1E/H) gri kasa yok. Bu yüzden ve klavye aydınlatma özelliği için ben de amerikan modelini tercih edicem gibi.
    Sony Türkiye sitesinde olan VPCF11Z1E/BI , VPCF11S1E/B ve VPCF11M1E/H isimli 3 model dışında model gelicek mi Türkiye'ye acaba? Amerikan modelinde tek çekincem Türkçe klavye olmaması alışkanlık açısından sorun olur mu acaba? Siz nasıl hallettiniz etiket ile mi yoksa olduğu gibi bıraktınız mı?

Klavye aydinlatmasi, bilgisayari karanlik ortamlarda kullaniyorsaniz gercekten ise yariyor. Ama klavye aydinlatmali model TR garantisinden vazgecmeniz demek cunku Sony Eurasia yurtdisindan alinan modellere garanti dahilinde servis hizmeti vermiyor.
    Diger sorun da Ingilizce klavye. Ben klavyeyi Ingilizce dil duzeninde kullandigim icin kisa surede alistim. Ancak siz Turkce dil duzeninde kullanacaksaniz ve tuslarin yerlerini de ezbere bilmiyorsaniz sanirim alismaniz zaman alacaktir. Bunu da dediginiz gibi etiketle cozebilirsiniz.

• Ekran kalitesi ve diğer donanımsal özelliklere bakılacak olursa F serisinin en düşük modeli olan VPCF11M1E/H her açidan vasat...XFACTS arkadastan alinti..

Benim kullandigim makina f serisinden f11m1e\h.Bence fiatina göre cok uygun makina.Kac gundur kullaniyorum ne bir isinma var nede abartili derecede bir fan sesi.Sadece az bir fan sesi gelmekte makinadan.Kisa süre icinde garantiye gonderecegim.

Ama onun disinda sana katilmiyorum xfacts.Ekran acisindan da gayet iyi bir makina.Digerlerinden tek farki ekran acisindan premium olmasi galiba.Cünkü digerlerinide inceleme firsati buldum ekran acisindan gozle gorulcek bir kalite farki goremedim.Bir tek islemcisis daha hizli digerlerinin bide sanirim blue ray yazicisi var ekstra.Ama ekran konusunda pek bir fark yok.Eger film izlicekler veya hd video kesip duzenleyeceksiniz bu makina fazlasiyla yeter.donma filan yasamazsiniz.HDMI baglantisi ilede lcd tv de goruntuden hicbisi kaybetmeden blueray filmleri izleyebiliyorsunuz.

Bence f serisi düsünen arkadaslar öle cok agir programlar üstüste calistirmicaksa f11m1e\h size yeterde artar bile.

• @desy ben daha laptobu teslim almadım yarın yada salı günü elimde olacak ama klavyeyi stickerla değiştirmeyi düşünmüyorum. amerikan klavyeye bakarsan eğer tuş diziliminde türkçe q klavyeden farkı yok sadece türkçe karakterler yok. yazım dilini türkçe yaptığında klavyedeki türkçe karakterlerin yerini biliyorsan sorum olmaz gerçi 1 hafta kullandıktan sonra bilmesende sorun olmaz gri modeli türkiyeye gelmeyecek çünkü sony avrupa pazarı için 3 model çıkarttı sadece amerikada konfigüre etme seçeneğin var. benim gibi taktıysan griye amerikadan başka seçeneğin yok. klavye aydınlatmasınada youtubedaki videolardan bakabilirisin gerçekten yararlı bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MelodyMaster (notebookreview sitesinden)

It's a CTO but unlike most CTO systems mine was not ordered through SonyStyle since it had to bypass the limitations on obtaining a GT330 and HD screen in Canada, so I never got a printout of the system, anywhere, even on the invoice. (Which surprises me in retrospect, but I DID get what I wanted and paid for)

VPCF119GS, built in China Feb 19, 2010. Rev 2 (first refresh)

Gunmetal black.
    i7-720
    4 Gigs DDR3-1333
    256 Gig Toshiba SSD
    GT330M
    1920 X 1080 US Glossy HD display
    lighted keyboard
    Bluray writer
    Windows 7 Pro
    Fresh Start
    Adobe Premiere CS4 (and all its utilities)
    VGPCCP4/L Backpack (on backorder)

The total was $2114 after tax

I have to say I see NO need to remove any software, everything in there is useful or needed. And since I bought this as a Premiere editor and out-of-town gamer I'm not about to install Linux..

I continue to be overwhelmingly pleased with this system, it's a diversion actually from some rather tough life-altering events I'm going through at home. (I'll say no more about that.)

That fan is utterly silent, you can hear the wind rushing once the fan ramps up, but no buzzing, clicking, morse code, nor whining.

The battery lasted 3 hours 15 minutes yesterday before the system went into forced hibernation, while I was using it on my lap or carrying it from room to room surfing the web, importing Email via OsaSync, watching YouTube, installing a couple of apps (including Mass Effect 1) and reading Kindle. It was in "balanced" power mode. Battery managaemnt was OFF, so that's from a non-recommended 100% charge on a brand new Sanyo battery (the regular version)

The one issue is that awfully noisy and poorly-functioning BDrom. Also Bluetooth is buggy, but it was on my first unit also. Problems with Bluetooth seem to develop only after running Windows Update. (nothing new there!)

• quote:

Orijinalden alıntı: onno92

quote:

Orijinalden alıntı: MelodyMaster (notebookreview sitesinden)

It's a CTO but unlike most CTO systems mine was not ordered through SonyStyle since it had to bypass the limitations on obtaining a GT330 and HD screen in Canada, so I never got a printout of the system, anywhere, even on the invoice. (Which surprises me in retrospect, but I DID get what I wanted and paid for)

VPCF119GS, built in China Feb 19, 2010. Rev 2 (first refresh)

Gunmetal black.
    i7-720
    4 Gigs DDR3-1333
    256 Gig Toshiba SSD
    GT330M
    1920 X 1080 US Glossy HD display
    lighted keyboard
    Bluray writer
    Windows 7 Pro
    Fresh Start
    Adobe Premiere CS4 (and all its utilities)
    VGPCCP4/L Backpack (on backorder)

The total was $2114 after tax

I have to say I see NO need to remove any software, everything in there is useful or needed. And since I bought this as a Premiere editor and out-of-town gamer I'm not about to install Linux..

I continue to be overwhelmingly pleased with this system, it's a diversion actually from some rather tough life-altering events I'm going through at home. (I'll say no more about that.)

That fan is utterly silent, you can hear the wind rushing once the fan ramps up, but no buzzing, clicking, morse code, nor whining.

The battery lasted 3 hours 15 minutes yesterday before the system went into forced hibernation, while I was using it on my lap or carrying it from room to room surfing the web, importing Email via OsaSync, watching YouTube, installing a couple of apps (including Mass Effect 1) and reading Kindle. It was in "balanced" power mode. Battery managaemnt was OFF, so that's from a non-recommended 100% charge on a brand new Sanyo battery (the regular version)

The one issue is that awfully noisy and poorly-functioning BDrom. Also Bluetooth is buggy, but it was on my first unit also. Problems with Bluetooth seem to develop only after running Windows Update. (nothing new there!)

Şimdi bilgisayarı servise versek acaba fan sesindeki düzensizlik ve diğer sesler de giderilmiş parçası da var mıdır?...

Sony bence resmi olarak açıklama yaapmalı...

Mikrofon mu artık nerden se Yüksek frekans problemi son realtek driver ı ile de çözülmedi... BIOS ile fan devir hızına ayar çekilmesi tehlikeli... Düşürülmüş devirdeki fan ile işlemci zarar bile görebilir... Sony fanları kesin değiştirmeli...

@sanal84,
    F serisinin en düşük modeli renk doğruluğu yani gamut %100 değil... Kontrast ı da düşük... Onun dışında işlemcisi ve ram hızı biraz daha düşük ... Bu fark bariz değil... Ama bir gerçek var Ekranı da "Vaio Premium Display" değil...

Burda kimse kimseyi yanıltmasın... İşlemci ve RAM ytartışmasız kolay kıyaslanır performansları da ortada.. EKRAN kartı 512 MB ! olması filan herşey tartışmasız ortada... Ama ekran kalitesinin aynı olduğunu söylemek yanıltıcıdır... Tabiki kişiye kalmış kaliteli ekran çok ta farketmeyen kullanıcalar olabilir veya önemsemeyebilir... Tabiki 512 MB ekran kartı FULL HD için alt sınırında ve kıl payı ile sorunsuz FULL HD destekler...

Herkesi kendi tercihini beğeniyor zaten... Ama objektif açıdan ele alırsak yansımalı ekran da pek hoş değil...

Sonuçta f11m1e\h modeli ekran kartı düşük, ram düşük, ram hızı daha düşük, işlemcisi zaten düşük ekran kalitesi daha da düşük.. Tabiki bu şartlar altında fiyatı uygun olacaktır... Ama bir gerçek te vardır... Sony'i Sony yapan özellikler de f11m1e\h de pek yok...

Bence düşük donanım ve kalitede fiyatın düşük olması KALİTE/FİYAT açısından da düşük olmuştur... Önemli olan düşük fiyata kaliteli ve yüksek model olmasıdır... f11m1e\h bu açıdan pek uygun olmadığını düşünmekteyim... Bence F serisinin tamamı ekran kalitesi aynı olmalıydı... Ekranı kaliteli olsaydı belli düşük RAM düşük ekran kartı ve düşük işlemci pek göze batmayabilirdi.. Ortalama uygulamalar için çok iyi diyebiliridi. Ama malesef ekran da kaybediyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 8 Mart 2010; 2:31:55 >

• Sana da hak veriyorum bircok konuda yani senin tarafindan bakcak olursam.Mesela senin pc bilgilerin oldukca iyi sanirim.Ama benim gibi orta duzeyler icin bence sony f11m1e\h ideal.Mesela bak diyorsun gamut filan kontrast yada ben bunlara bakmiyorum bir pcde.Yani ikisini yanyana koydum belki bilgisizlikdir bilmem ama bir fark goremedim =)tabi isin uzmanlari farkli bakar oraya o ayri.Ama senin gibi bakanlar cok azdir.Bizim gibi orta kullanici sinifina bence yeter.Para konusundada kastetmiyorum pc anlayisi konusunda orta sinif.Yoksa digerinide alabilcek gücüm vardi ama sahsen ilk bakista fark goremedim(dedigim gibi anlamiyorum belki pek fazlar).bu yuzden benim gibi pc de cok fazla bir detay istemeyen yani acikca fazla anlamayan sadece internet word ve de film izlemek istiyen icin yeterli bir makia diye düsünmekteyim.
  • sonunda bende f serisi bir sony'ye sahip oldum az once teslim aldım yarım saat kadar karıştırdım şimdi şarja bıraktım. ilk dikkat ettiğim şey fan sesi ve mikrofon sesi gibi bir sorunun olmamasıydı. resimlerini eklemeye çalışacağım. daha detaylı bir bilgiyi yarın vereceğim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHF34

sonunda bende f serisi bir sony'ye sahip oldum az once teslim aldım yarım saat kadar karıştırdım şimdi şarja bıraktım. ilk dikkat ettiğim şey fan sesi ve mikrofon sesi gibi bir sorunun olmamasıydı. resimlerini eklemeye çalışacağım. daha detaylı bir bilgiyi yarın vereceğim...

Iyi gunlerde kullanin. Kutusundaki etikette ya da laptopin altinda rev.2 gibi bir ibare var mi?
  • teşekkür ederim... rev.2 gibi bişi göremedim üstünde. aklıma takılan bişi oldu ekranın üst kısmında programların sıralandığı bir şey vardı vaiolarda onu nasıl aktif hale getiriyoruz.
  • Vaio gate diyorsun. Bizimkilerde yuklu gelmiyor. Rapide yukleyip linkini pmden yolluyorum.
  • quote:

sonunda bende f serisi bir sony'ye sahip oldum az once teslim aldım yarım saat kadar karıştırdım şimdi şarja bıraktım. ilk dikkat ettiğim şey fan sesi ve mikrofon sesi gibi bir sorunun olmamasıydı. resimlerini eklemeye çalışacağım. daha detaylı bir bilgiyi yarın vereceğim...

hayırlı olsun.
    netten mi aldın? fiyat söyleme imkanın varsa iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netizmir -- 8 Mart 2010; 20:36:42 >
  • quote:

Hayırlı olsun... Hangi model mümkünse fotoğrafını çekip forumda paylaşabilirmisiniz...

Service tag ve Serial number (S/N) ı karalarsanız iyi olur ... Gerçi beni merak ettiğm siyah kutusunda yan tarafındaki CEU yazılı kısmın resmi...

• xfacts kardeş sen sonye soracaktın fan gelmişmi diye merak ettim. gerçi olsada ben gönderip göndermeme arasında kaldım. bence öle acayip bi sorun yok, bide içini açacaklar, değiştirecekler düzgün kapatacaklarmı oda var, laptopu gönderip daha kötü haliyle alan arkadaşlar çok sayıda. korkuyorum açıkçası
  • Arkadaşlar bu konu artık iyice olgunlaştı. İsterseniz konu başlığını "VAIO F SERİSİ KULUBÜ" olarak değiştirip ilk mesaja da seri sahipleri ve modellerini ekleyelim
  • iyi fikir musti ekle beni o zaman simdi . sony f serisi VPCF11M1E/H
  • VPCF1190X Custom
  • çok teşekkür ederim arkadaşlar. ax6 vaio gate için ayrıca teşekkür ederim

@netizmir evet netten aldım amerikadan geldi. 3.100tlye mal oldu bana.

@musti2004s benide kaydet model f1190x custom

arkadaşlar şimdi resimleri çekip paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHF34 -- 8 Mart 2010; 23:35:14 >
  • f1190x custom dediğiniz özel olarak topladığınız bir notebook mu? Yoksahttp://urun.gittigidiyor.com/Sony-VAIO-F1190X-16-4-inch-Core-i7-Blu-ray_W0QQidZZ24102022 şu ürün mü? Eğer özel olarak toplayabiliyorsak tam link paylaşabilir misiniz?

Düzeltme :http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/SYCTOProcess?catalogId=100051&storeId=20153&langId=-1&LBomId=8198552921666067651&IRTrack=HomepageSpot3 şuradan toplanabiliyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OfisSoft -- 8 Mart 2010; 23:58:50 >

• Cihan Elektroniğe 1-2 gün sonra gitmeyi düşünüyorum... Sonuçta fan sesi aşırı yüksek mikrofonla alakalı olan yüksek frekanslı vızıltı en son sürücülerin (realtek in) yüklü olmasına rağmen yine devam etmekte... Fan sesi çok çok yüksek başlarda normal diyordum ama fan sesi birçok markaya göre aşırı yüksek.. Özellikle yük altında iken diğer markaların yük altıdaki fan sesi daha sesiz!.. En önemli olan yeni fabrikadan çıkanlarda ne fan sesi ne de mikrofonla alakalı vızıltı lı sorun yok..

Bende ayrıca fan ister düşük devirde olsun ister yüksek devirde rahatsız edici vızıltı var...

Cihan elektronik cihazdaki arızayı tespit edip gerekli parçaların yoksa ithalatını bekleyerek halledilebilmekte... Sonuçta bilgisayar düzgün yedek parçası geldiğinde açılacak... Yedek parçası gelmeden bilgisayarı açtırmam ne de servise bırakırım...

Vaio F serisi Club başlığı faydalı olacaktır.. Yeni başlıkta faydalı ve grekli birçok dosyanın paylaşılması dileğiyle... Beni de eklersiniz artık Modeli de Sony Vaio VPCF11Z1E/BI

• fotoğraf makinesi uzun süredir kullanmıyordum tarih yanlış olmuş sonradan farkına vardım resimlerde bulanık ama şimdilik bunları ekliyorum.

///\\\ VAIO F SERİSİ FAN CLUB- 2010 ///\\\

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHF34 -- 9 Mart 2010; 0:30:26 >

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.