Şimdi Ara

///\\\ VAIO F SERİSİ FAN CLUB- 2010 ///\\\ (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.265
Cevap
13
Favori
226.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fan sesinin düzensiz çalışması BIOS ile giderilir ama sonuçta FANIN daha düşük devirde çalışılması iyi soğutmayı engeller hatta işlemci aşırı ısınıp performans darboğazı oluşabilir... Bence Sony daha az gürültü çıkartan fanlarla değiştirmeli... Fan çalışsın ama mümkümse daha az sesiz olsun....

Vemiş olduğum mp3 ses formatlı dosyayı mümkünse gürültülü ortamda dinlemeyin fark edilmez...

Mikrofon sesinden gelen vızılıtı sorunu SADECE Sony nin yeni çıkardığı ses driver ile mi giderildi... Bende vızıltı azaldı ama tam gitmedi.. Zaten birçok yabancı forum sitelerinde de sorunun tam giderilmediği ama vızıltının azaltıldığından bahsedilmektedir... En kesin çözüm mikrofona yapılan ince ayar hilesi.. Ama bu yöntem sorunu çözmez sadece üstünü örter! Buna razı olan tabiki servise göndermez de... Sonuçta donanımsal bir hata var ve söylentiler doğru is SOny Amerika daki F serisinin yeni üretimlilerinde donanımsal hata giderilmiş!...
    Ayrıca bendeki sorun fan sesi ister yüksek ister düşük olsun metallik bir uğultu gelmekte... Vermiş olduğum mediafire linkinde mp3 ses kaydında tespit edilmiştir...

Gerçekten de bana has bir sorun ise Sony'im servislik gibi... Önce Amerika'daki 2. parti meselesi bir hafta içinde netleştirilmeli... Bu çok önemli sonuçta tüketiciyi bilinçlendirmeliyiz özellikle F serisi sahipleri dikkat etmeli diye düşünmekteyim...

1 hafta sonra kesin netleşir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 3 Mart 2010; 23:58:13 >

• kardeş bu verdiğin ses kaydındaki inceden bi motor hızlanma sesi geliyor bendede ama 2-3 sn sürüyor sonra gelmiyor daha, ister oyun oynayım ister video oynatayım. sana büyük ihtimalle bu normal diye geri gönderirler servise göndersende. ama sen bilirsin genede
  • Bende ses sürekli... dalgalı ama çok sık aralıklarla fan sesi le uğultu gelmekte... Sorun bence fanda... Fan sesi düşük te olsa yüksek te olsa bu uğultu sürekli var...
  • merabalar,
    bu vaio sayfasındaki bütün yazdıklarınızı okudum.Benim sony nin tr deposundan laptop alma şansım var.ben 11ze yi beenmiştim ama şu an lık 11s1e olanı varmış.arasında bariz fark varmı?11s1e yi 2.680 tl ye alabilirim garantisi cartu curtu dahil.notebook oyun için deil demişsiniz.bu alacaımı 4 sene(üniversite hayatım) kullanacaım.ve 2 bin 680 lira bana göre gercekten büyük bi para.hazır bu kadar ucuza alma şansım varken kacırmakda istemiyorum ama bayaı kötülemişsiniz oyun konusunda.bi oturdummu 4 -5 saat oyun basından kalkmayan biriyim ve sizin acıklamalarınz karşısında bayaı gerildim.sırf sony diyede pc ye para vermem şu ucuza getirme şansı olmasa.lütfen durumumu göz önüne getirmenizi ve sony fanatikliği yapmadan değerlendirmenizi umarım.eğer diyorsanız sony estetik insan işi seni 2 milyarlık oyun kaldıracak bi bilgisayar paklar sözünüzü dinleyeceğim!cevabınızı bekliyorum

not:pc yi cumartesi spariş vereceim!!

• Oyun hastaları dizüstü alacaklarsa en iyi ekran kartlısını bile alsa en fazla 1-2 yıl sonra birçok güncel oyunları iyi oynatamayacak .

Sony F serisi oyun amaçlı düşünülmüş bir seri değildir...
    Oyun performansı Crysis üzerinden değerlendirmiştim ve vasat bulmuştuım zaten Sony F searisinde 330M li ekran kartından daha iyi olduğunu iddia edilen diğer marka veya model ekran kartları da Crysis de vasat performans göstermektedir.. Ayrıca birçok oyunu da iyi oynatıldığı bu başlıkta belirtilmiştir. Zaten oyunları sevmeyen biri olarak Sony F serisi bana en uygunu..

Sony fanatikliğini yaptığımı düşünüğyorsanız yanılıyorsunuz ... Bazı üyeler Sony F serisine sahip olmadan yok ısınma problemi vbar vs.. demesi çileden çıkarmakta... Kaynak olarak test sitesinde ısınma problemini tam anlamaması üstelik kendimce doğru olanları vurgulamama rağmen anlamayanlar var.. Fan sesi zaten ifade etmekteyim. Mikrofon vızıltısı ince ayarla gideriliyor ama Sony bu sorunu parça değişimi ile giderildiği söylenmekte eğer doğru ise (1 hafta içinde netleşecek) Sony'e şikayet edilecek... Olay sadece Türkiye'ye mi has diğer Avrupa ülkeleindekiler de düzeltilmiş mi veya sadece yazılım ile mi birşeyler yapılmış netleşene kadar KESİN bir yargıya varmak doğru değil.... 1 hafta sonra netleşecek...

Oyun amaçlı ise bence siz başka marka alın...

• headbanger üstte hangi oyunları full ayarda oynattığını belirttim, ben bunlarla tatmin olmam diyorsan, monster felan al. gerçi oda çok hantal ve çok pahalı ama zevk meselesi.
  • birisi resim istemişti

///\\\ VAIO F SERİSİ FAN CLUB- 2010 ///\\\
  • a

• as

• b

• ya asıl demek istediğim şu vaio aynı fiyattaki başka bi marka ile (benim alacağım fiyat 2680) aynı ısınma ve yanmayı gösteiosa zaten ekran kalitesi olarak daha iyi olduu için vaio alacağım.ya zaten oyun dediğimde cod modern warfare 2 ve pes başkada bişe oynamam.4 senede çekecekse beni o fiyata uçarım vaioya..

bide xfacts inki ile samvise bilgisayarı arasında ne fark var onu sormuştum.ben xfacts inkinden istedim depoda yokmus samwiseninki varmiş 1 ay daha beklemeye değecek bi fark yoksa 11s1e alacağım
  • f11z bluray hem okuyor hem yazıyor, ekran kartı paylaşım hafızası az miktar daha yüksek. windows 7 ekran kartı puanlamasında benimki 6.4 alırken f11z 6.5 alıyor. ram benimkinde 6gb f11zde 8 gb. ben alırken arada 500 tl fark vardı. ben bunu aldım. başkada bi farkı yok bildiğim kadarıyla. ama o dediğin tarzda oyunları 4 sene illaki oynarsın kafanı yorma. ama tercih senin tabi. bu arada benim vaio ısınmıyoda yanmıyoda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samwise42 -- 4 Mart 2010; 13:01:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_headbanger

ya asıl demek istediğim şu vaio aynı fiyattaki başka bi marka ile (benim alacağım fiyat 2680) aynı ısınma ve yanmayı gösteiosa zaten ekran kalitesi olarak daha iyi olduu için vaio alacağım.ya zaten oyun dediğimde cod modern warfare 2 ve pes başkada bişe oynamam.4 senede çekecekse beni o fiyata uçarım vaioya..

bide xfacts inki ile samvise bilgisayarı arasında ne fark var onu sormuştum.ben xfacts inkinden istedim depoda yokmus samwiseninki varmiş 1 ay daha beklemeye değecek bi fark yoksa 11s1e alacağım

Amaç oyun oynamaksa daha uygun fiyata daha iyi oyun performansı verecek laptoplar var. Full HD şart değilse Sony E serisine yönelebilirsin.
    Şu konuyu bir incelemeni tavsiye ederim. NFS Shift'ten ekran görüntüsü de ekledim son mesajda.

http://forum.donanimhaber.com/m_37941767/mpage_1/f_/key_//tm.htm#37941767

• he bide şeyi sorcaktım ben laptopu depodan alıyorum yani türkiyeye gelen ilk yerden mağazalara dağıtan yerden. f11s1e yi 2 milyar 680 milyona iniyorlar ama istanbul bilişimde 2.200 lerde gösteriolar bunun mmkünatı olabilirmi?
  • Arkadaslar,

Sony VPCF11S1E

ile

Sony VPCF11Z1E

arasindaki fark sadece RAM farki midir ? Z1E, yaklasik 600 TL daha pahali, gorunum ve donanim olarak baska farklar var mi ?
    Acil yardimci olursaniz cok sevinirim...
  • ya bide cift lamba olayı ne oluyo bende cok film izlerim cok güzel görüntüsü varsa onu alayım eğer 11z1e ile s1e nin görüntü olarak farkı yoksa 11s1e alabilirm
  • Bu f serilerin fanları gerçekten çok gürültülümü...
    Yada i7 işlemcili laptopların hepsi gürültülü olabilirmi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekremskoda -- 5 Mart 2010; 9:47:55 >
  • xfacts 'in koyduğu ses kaydına göre( eğer tam fanın önüne koymadıysa ses kaydediciyi) inanılmaz fazla bir fan sesi var.

öyleki bir tuşa tıkladığında tuşun sesi fanın sesinin arkasında kalıyor.
  • the_headbanger
    istanbul bilişim paralel ithalat yoluyla aldığı ürünleri türkiye pazarına sokmaktadır.
    yani demek istediğim sattığı ürünlerin garantisini sony eurosia ya da diğer markaların hiçbiri vermez,sadece istanbul bilişim teknik servisleri verir.
    bu yüzden piyasaya göre daha ucuzdur.
    bana sorarsan almanı tavsiye etmem.çünkü klavye dili vs problemler yaşanıyor yurtdışından getirldiği için ve sürekli sorunlu oluyor ürünleri artık nedense,zaten bira araştırırsan istanbul bilişimin ne kadar sorunlu bir firma olduğunu anlarsın.
    ben senin yerinde olsam 2.200 vermişken 2.600 veririm ve sony eurosia garantisi ile içim rahat laptopumu kullanırım.
  • merhaba, bende vpc 11m1e/h aldım sony center dan ama kutu içeriğinde hiç driver cd si cıkmadı acaba bu durum normalmi yani internetttenmi driverları indirmeeliyim yoksa diğer alan arkadaslaarda cıktımı driverlar bilgi verirseniz sevinirim. Eğer sizin kutudan driverları cıktıysa bende gidip isteyeyim sonucta az para saymadık bu alete... cevaplarınızı bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.