Şimdi Ara

Vaillant kombi arızaları cevaplanır (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
402
Cevap
20
Favori
120.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu ECA ERT-176 benim evdeki eski Vaillant kombiye olurmu acaba kartı bu şekilde,

Vaillant kombi arızaları cevaplanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emekkk kullanıcısına yanıt
    Olur dedikya. On/off olan bütün termostatlar olur

• ebu abdillah E kullanıcısına yanıt

•  Vaillant kombi arızaları cevaplanır Vaillant kombi arızaları cevaplanır

Vailant kombinin su basmak için kulllanılan resimdeki platik başlığı yalama oldu,servis bu parça için bile yüksek paralar istiyor servis ücreti almak zorundalarmış, ikinci resimde sağda görülen prinç kısma giren bu plastik başlık için nasıl bir çözüm bulabilirim, yardımcı olabilecek var mı, kalın bir tornovidayla biraz çevireyim dedim ama pirinç kısım hemen aşındı ve çok zor kapatabildim suyu, yardımci olursanız sevinirim.
  • internette çok uygun fiyata bu parçayı bulabilirsin 10 tl civarı olmalı yada tüm vanayı alabilirsin örneğin bu link veya başka yerlerden..https://urun.n11.com/yedek-parca/vaillant-doldurma-muslugu-P325014224?gclid=EAIaIQobChMIjubfndaR5QIVl5IYCh2EFQUHEAQYASABEgLj-fD_BwE&gclsrc=aw.ds
  • Evet başka bir yerden daha teyit almıştım. Bi modül gerekiyormuş. Onu almayı düşünüyorum. Termostat almak daha masraflı, hem de on-off tesmostat alsam bile. Bu termostat gibi özelliği olan termostatlar zaten fiyat olarak uçuk seviyede.
  • vaillant turbotec plus Vuv242/3-3 modeli kullanıcısıyım. Bar basıncı 1.5 iki günde bir düşüyor su takviyesi yapıyorum kombi yaktigimda bar basıncı yükseliyor biraz bakındım genleşme tankı arızası olabilir bilgisi olan varmı dir.

• Walliand bir kombi var resimdeki model koski sokak şebeke borularini değiştirdikten sonra kombi sıcak su açtığımızda şu tazyikli akıp kombi çalışıyor sonra şu yavaş yavaş azalıyor tazyik düşünce kombi duruyor giriş borusundaki filtresi temizledim epey kum çakıl çıktı biraz tazyik hızlandı ama kombi çalıştıracak kadar tazyik yok iç kısımda başka şu giriş filtresı varmı iyi günler cevaparanız sevinirim

• Walliand bir kombi var resimdeki model koski sokak şebeke borularini değiştirdikten sonra kombi sıcak su açtığımızda şu tazyikli akıp kombi çalışıyor sonra şu yavaş yavaş azalıyor tazyik düşünce kombi duruyor giriş borusundaki filtresi temizledim epey kum çakıl çıktı biraz tazyik hızlandı ama kombi çalıştıracak kadar tazyik yok iç kısımda başka şu giriş filtresı varmı iyi günler cevaparanız sevinirim

simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1263747/aa01c349-dbc5-41a3-b9ab-393e8edbc1f6.jpeg[/simage]

•  Vaillant kombi arızaları cevaplanır

• hyg42 H kullanıcısına yanıt
    Kombinin su girişindede filitre var. Sökülmez yerinde temizlenmesi gerekir. Yeşil renkli halkanın olduğu 32mm rakoru sökeceksin. Filitrenin yönü duvara dönük olacak görmesi de temizlemeside zordur
     Vaillant kombi arızaları cevaplanır

• vaillant turbo TEC plus wuw tr 282/3-5 sıcak su kullanılırken kombiden şıkır şıkır su sesi geliyor sebebi ne olabilir@muhammed fatih
  • 5781 5 kullanıcısına yanıt
    Hava vardır

• HAVAYI NEREDEN NASIL ALIRIZ
    Pompanın bağlı olduğu blokta, araç lastik subabına benzer delikli subab kapağı açık olacak hava gelmiyorsa purjör bozuk değişecek

Ses havadan kaynaklı olmayabilir, şıkır şıkır dediğin ses su sesi gibi mi yoksa tıkırtı gibi mi, kombinin gövdesinde sarsıntı varmı. Vaillant kombilerin wilo pompalarda bozulma çok karşılaşılan bi durumdur.

• İyi akşamlar
    Vaillant kombimi bu sene çalıştırmadan önce peteklerdeki suyu boşaltayım dedim Suyu 3Bar bastım Tahliye borusundan 1 .5 lt ancak çıktı 7.5 mt tül den bu kadarcık mı çıkar bi arıza veya kaçak mı var

su tankında arıza olabilir mi? Bu miktar çok az değil mi ?

• suzi dilara kullanıcısına yanıt
    1,5 litre yine iyi çıkmış. boşaltmayı açınca peteklerdeki su çıkmaz. genleşme tankının havası yok/az yada delik
  • ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim 👍
    Kullanıcı olarak yapabileceğim bişey var mı peki? 🙂
    Servis bakım için haftaya gelecek (16 Ksm o kadar dolular ki ).

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.