Şimdi Ara

Vaillant kombi arızaları cevaplanır (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
402
Cevap
20
Favori
120.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 tane yeter. İşin ustaları olarak yeter diyoruz, başkasını sözüne bakıpta başkası 3 petek diyor diye tekrar tekrar sorma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MUTLU TEKNİK - KOMBİ SERVİSİ > ÜMRANİYE

Selam arkadaşlar,

Vaillant marka kombi kullanıyorum internet üzerinden Vaillant servislerine göz atarken Vaillant Yetkili Servisi adı altında Mutlu Teknik ile görüşme sağladım ve servis talep ettim. 180m2 evim mevcut musluk suyunu ısıtmıyor ve petekleri ısıtmıyordu temel şikayetim bu yöndeydi. Kontroller sonucu 2500 TL masraf çıkarttılar ve bu sorunu gidereceklerini beyan ettiler. 2500 TL ödememi yaptıktan sonra parçaları değiştirdiler birde petek temizliği yaparsanız sorununuz tamamen giderilir dedikten sonra ayrıca birde farklı bir servis yoluyla kombi temizliği yaptırdım. Fakat sorunum düzelmedi. 3 farklı servis gönderdiler 3'üde farklı bir şey söyledi. 3 gelen serviste farklı parça arızası tespit etti. İlk gelen arkadaş içerisindeki kartları değiştirdi 2. gelen arkadaş kombinin su musluğunu değiştirdi ve içerisindeki hava tankını değiştirdi. 3. gelen ekip de tekrar musluk arızası var dedi değişimini Servis sahibi ile görüşme yaparak fabrika hatası olduğunu değişmesi gerek diyerek çıkarttı ama yenisini takmak yerine aynısını taktı tamam düzelir bu diyerek adresten ayrıldı.

İlgili servisten sorunumuz hakkında destek istedik ve karşılığında 2500 TL gibi bir rakam ödedik. Fakat hiçbir sonuç üretemediler ve 2500 TL verdiğimle kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan DEMİR -- 4 Şubat 2020; 21:12:8 >

• Okan DEMİR kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.Verdiğin link anca müşterisini arttırır. Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Kombinizde bi arıza kodu falan varmıydı

• ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam hata kodu yoktu 3. Gelen servis gitti şuanda aynı firmadan başka servis var 4. Oldu uğraşıyoruz bakalım bu gece çözülecek mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Allah yardım etsin, sanki hortumcu bi belaya bulaşmışsın
    Arabaya indi 2 parça değiştirdi şimdi başka parça değiştirecek tekrar arabaya indi sorma hocam ya düştüğümüz duruma bak  Vaillant kombi arızaları cevaplanır

bu kombinin çözülmeyecek bi tarafı yok. en sade basit ve en az arıza veren kombilerden
    Sorun tespiti yapamıyorlar ki hocam deneme yanıma şuanda her parçayı değiştiriyor anladığımız birşey de değil

sizin gözlemlediğiniz sorun nedir. ne gibi bi şikayetiniz vardı. ledli olan model ise ledler arıza gösterir veya dereceli ise derecelerde arıza göstergesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebu abdillah -- 4 Şubat 2020; 21:23:26 >
    Ledli olan model değil temel şikayetimiz su ısınmıyor petekler ısınmıyordu

Hocam ne zaman geldilerse sorunu anlık çözdüler geliyorlar düzeltiyorlar göya gidiyorlar 1 saat sonra yine aynı akşamda geldiler kafalarına göre deneme yanılma 3 4 parçayı değiştirdiler sıcaksu geldi petekler ısındı birde bu akşam kontrol edicem. Adam önce geldi su musluğunu değiştirdi tamam düzeldi 30 dk sonra çalışır dedi sorun ney dedik cevap vermedi çıktı gitti tekrar fırmayı aradık sorunun düzelmediğini ilettik 21:00 gibi tekrar geldi tekrar musluğu değiştirdi bu sefer gitmesine engel olduk 3 4 parçayı daha değiştirdi sorun düzeldi gibi dediğim gibi akşam tekrar bakıcam ama bir daha özel servis mi tövbe.

• quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

1 tane yeter. İşin ustaları olarak yeter diyoruz, başkasını sözüne bakıpta başkası 3 petek diyor diye tekrar tekrar sorma
    Teşekkür ederim.

• İyigünler Vaillant protech pro kombim dün düşük bar yüz0nden hata verdi ekledim düzeldi fakat akşam üzeri bu defa sıcak su vermemeye başladı bir kaç saat sonrada kalorifere giden sıcak suda gitti şuan kombi hiçbir hata kodu vermiyor fakat çalışır gibi yapıp 10 saniye kapatıyor tekrar aynı şekilde çalışır gibi ses yapıyor. Neden kaynaklı olabilir ve bana maliyeti nekadar olur tahmini şimdiden teşekkürler

• xmen3 kullanıcısına yanıt
    Bişey demek zor ben daha önce böyle bişeye denkgelmedim denkgelen varsa yazar, ama kart arızası veya gevşeklik vb soruna benziyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

Bişey demek zor ben daha önce böyle bişeye denkgelmedim denkgelen varsa yazar, ama kart arızası veya gevşeklik vb soruna benziyor
    Cevap için teşekkürler, servis geldi baca tıkanmış olabilir kombide sorun yok dedi ve gitti.Tesisatçı hermatik kombi bacasını söktü temizledi ve tekrar taktı bacada sorun yok dedi. Fakat yine düzelmedi alev alıp 10-15 saniye çalışıyor sonra kapanıyor, tekrar aynı şekilde 10-15 saniye yanıp kapanıyor, Fakat kombi hiç bir şekilde arıza kodu vermiyor. Servisi tekrar çağıracağım bakalım bu sefer ne yapacak.
    1,kombinin yanma odası kabini açıkken deneme yapıldımı
    2,kombi söndükten sonra hemenmi denemeye başlıyor yoksa 3-5 dakika sonramı(normal çalışma süresindemi tekrar devreye giriyor)
    3,alev yanınca ayarladığın dereceye yükseliyormu yükselmedenmi devreden çıkıyor
    4,alev yanınca alevin şeklinde dalgalanma veya sesinde harlama gibi dalgalı ses varmı
    Teşekkürler
    1-evet yanma odası açıkken denendi aynı şekilde 10-15 saniye yanıp kapandı
    2-1-1,5 dakika sonra tekrar başlıyor aynı şekilde 10-15 saniye sonra kapanıyor
    3- ayarlanan dereceye gelmeden kapanıyor
    4-kapanmadan önce alev boyu yükseliyordu

Başka bir arkadaşın tavsiyesi ile prosestat ı değiştirdim şuan yaklaşık 30 dakikadır çalışıyor kapanma falan olmadı.

gevşeklik dediğim şeylerden biride budur. prosestat kapattığı halde yüke gelince kaçırabilir. geçmiş olsun
    Bütün gece sorunsuz çalıştı fakat sabah yine aynı şekilde sorun vermeye başladı. 10 15 saniye çalışıyor kapanmadan önce alevler yükseliyor ve kapanıyor aynı şekilde devam ediyor

Isı sensörlerinin gövdesi şasedir. Eğer vidalaması gevşekse bundanda yapabilir veya ısı yükseldiğinde sensör devre kesiyor olabilir.(vaillant sensörlerin bozulduğuna rastlamadım ama olabilir.). İyon çubuğuna bakılmalı, birde anakartın elektrik bağlantı vidalarına bakılmalı, sigorta varsa sigorta iptal edilip direk bağlanmalı, bunlardada düzelmezse kart arızası veya gaz valfide olabilir

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.