Şimdi Ara

Vaillant kombi arızaları cevaplanır (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
402
Cevap
20
Favori
120.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    10 gün bekleyecen öylemi. yarın gelelim diyoruz hemen başkasını çağırıyorlar, iyi sabırlı müşterisi varmış vaillant'ın

• YOUTUBEda Fatihbank var Tanka hava basma vs. Bişeyler yaptı ...yapıyor ...aklıma yatmadı değil ama en iyisi Servis gelsin baksın. Yıllık bakım da olacak aynı zamanda.

Yabancı el değmedi hiç
    🧿🙏 12 yıl bitti ilk defa böyle bir şikayetim oldu.
    1 kez de su doldurma vanası değiştik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suzi dilara -- 7 Kasım 2019; 23:48:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eco fit start 246 model kombi de şöyle bir durum var diyelim ki 40 dereceye ayarladım kombiyi değeri buldu ve kesti gazı. Geri çalışmak İçin su sıcaklığının 29 a düşmesini bekliyor bu değeri basım düşürebilir -11 çok yüksek değil mi daha önce kullandığım kombide bu değer -5 dereceydi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mc_delta_te kullanıcısına yanıt
    Bunun için servis ayar menüsü kullanılıyor
    Yetkili birinin yapması gerek

misal benim kombim Vaillant bu aralığı 10 birim kullanıyor, Buderus 5 kullanıyor .

Bana göre bu aralık 5 olunca (evde 7.5 mt.lik PETEK uzunluğunda) gaz Sarfiyatı günlük 2.5-3 metretül farkeder
    Aylık toplamda en az 75-90 metretül eder👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suzi dilara -- 15 Kasım 2019; 8:6:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • suzi dilara kullanıcısına yanıt
    Bu ayarı nasıl yapabileceğimizi bilen varsa tarif ederse sevinirim..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  •  Vaillant kombi arızaları cevaplanır

Fotografta sağda görülen 2 plastik boru arasındaki şeffaf hazne ne işe yarıyor, içinde bir miktar su var ve su yosunlaşmış gibi temizlemek gerekiyor mu acaba?
  • Merhabalar. Değişik bir problem yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim. .

Turbotec Plus var.Musluk suyunu sicak tutmak için saatte 2 kere filan ateşleme yapıp 10 saniye yanıyor.Önceleri termostat yapıyor zannettim ama Netatmo termostat var ışığı yanmıyor ,kendisi zaten yaz konumunda.

10 yıldır böyle bişey olmuyordu bu sefer ekim ayında herkese 30-40 tl gelen fatura bana 75 tl geldi.Kombinin su sıcaklık ayarını sıfıra çektiğimde ise ateşleme olmuyor.

Bu neden kaynaklanır bilgisi olan var mı acaba?

• bde B kullanıcısına yanıt
    konfor modu açık.
    kullanım suyu düğmesini sıfıra getir sonra normal ayarlamak istediğin konuma getir.
    tekrar aktif etmek için kullanım suyu düğmesini en sona getir sonra normal ayarlamak istediğin konuma getir tekrar aktif olur.
  • ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Kardeşim yazan ellerin dert görmesin insallah, dediğiniz gibi yaptim düzeldi.

Konfor modunun amacı nedir acaba?

• bde B kullanıcısına yanıt
    konfor modu; kullanım suyunun ilk açtığında geç gelmesini engellemek için kombi sürekli içerisinde sıcak su hazırlar. kombinin biraz bacasından birazda dış yalıtımından kaynaklı soğumalar oldukça kombi çalışıp sürekli sıcak tutar ve kullanım suyunun daha erken gelmesini sağlar. biraz masraflıdır ama o kadar yakacağını sanmam.(hermatik olan kombilerde değilde bacalı kombilerde bacadan kaynaklı çok ısı kaybı olur o yüzden bacalı kombilerde daha fazla tüketim olur)
  • mc_delta_te kullanıcısına yanıt
    Yıllık Kombi bakımım yapılınca bu başlığı unuttum kusura bakmayın

Servis 204 TL aldı tüm bakımını yaptı Genleşme tankına hava bastı, fan motoru- devir daim pompası vs tüm parçaları temizledi - gerekli kontrolleri yaptı Oda termostatını devreye aldı
    Sıcak su KONFOR modunu hiç kullanmamıştım onu kapalı tutmuş , Ben denedim ama olmadı
    bi dahaki sefere aktif olsun ,2. kez gelişi 80 tl ye olacakmış .

İnternete güvenip yaparsanız bildiğim bi Youtube videosu var. Onu ekliyorum buraya
    Kullanma kılavuzu ile anlatımını yapıyor .

https://www.youtube.com/watch?v=l3xcVEvC7Ms&feature=youtu.be

Bu da 2. videosu doğruluk testi gibi değerler ve karşılaştırmalar var
    https://www.youtube.com/watch?v=yc4pVOxJ6lE&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suzi dilara -- 27 Kasım 2019; 17:40:57 >

• Merhaba arkadaşlar. Benim de şöyle bir sorun var.
    Kombi vaillant ecotec pro 286 modelini kullanıyorum. Geçen sene takıldı. Sorunsuz kullandım.
    Bu arada kombiyi akıllı termostat ile kullanıyorum.
    Sorun şu: Termostat derecesi 23 dereceye ayarlı. Kombinin üzerindeki sıcaklık ise 55 derecede. (Geçen sene hep 65 de idi son bir ayında 55 de kullandım)
    Buna rağmen kombi 41 dereceye gelene kadar (yaklaşık 10 dk) çalışıyor sonra kum saati yanıp sönmeye başlıyor. 15 dk da o sürüyor. Kombi üzerindeki derece 30 a düşüyor. Sonra tekrar çalışyor hep böyle devam ediyor. Termostat sıcaklığı (Oda sıcaklığı) ise böyle olunca bir türlü 23 dereceye ulaşmıyor.

Geçen sene aynı şekilde kullanıyordum oda sıcaklığını 23 dereceye ulaştırmak için kombi hep 65 de çalışıyordu. 55 e aldığmda yine 55 de çalışarak görevini yapıyordu. Şimdi böyle bir sorun çıktı.

Arada elektrik kesilip gidiyor ayarları falan bozulmuş olabilir mi? Bilgisi olan arkadaşlar bir ayarı falan var mı? Yoksa servisi mi çağırmalıyım? (Gerçi servis de 2 saatte termostatı kuramamıştı.)

• scientist8 kullanıcısına yanıt
    Servis menusunu kurcalayıp ayarını değiştirmiş olabilirmisin

• scientist8 kullanıcısına yanıt
    Benim kombide de aynı sıkıntı oldu. Kombinin devir daim moturu bozulmuş. Kuru yanma yapıyormuş. Masraf yani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • K_TT kullanıcısına yanıt
    Tamam teşekkürler. Bir senede bozuluyorsa işimiz var bu kombiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

Servis menusunu kurcalayıp ayarını değiştirmiş olabilirmisin
    Yok. Akıllı termostat olunca geçen sene bir defa programladım tamam. Kombinin açma kapama tuşuna bile basmıyorum.

Bugün servisi aradım salı günü gelip bakacaklarmış.
  • Merhabalar, ufak bir yardım isteyecektim ama umarım hala forumdasınızdır size zahmet şu konuya bir göz atabilir misiniZ?
    https://forum.donanimhaber.com/kombi-tesisat-suyu-isisi--141055828
  • K_TT kullanıcısına yanıt
    Servis gelmeden sorunu çözdüm. Akıllı termostatın (e-relax) programında ısıtma eğrisi var. O otomatikteymiş. 0 olarak görünüyordu. Dış hava tahminine göre kendisi bir şeyler yapıyormuş. O yüzden kombi üzerinden 41 dereceye gelince otomatik kum saatine dönüyordu. Şimdi ben onu manuel olarak 2.5 (0-5 arası bir değer giriliyor.) yaptım. Sorun yok şimdilik. Kombi üzerinden 55 i ayarladım. 55 de ısıtıyor. Yani oda sıcaklığı 23 dereceye ulaşana kadar kombi 55 derecede çalıyor.

Bu programı kullanan arkadaşlar böyle bir sorun varsa ısıtma eğrisini elle ayarlayın.
  • kombiyi 35e ayarlıyorum arada gözüm çarpıyor suyu 39 dereceye çıkarmış acaba bu normalmi

• quote:

Orijinalden alıntı: scientist8

Servis gelmeden sorunu çözdüm. Akıllı termostatın (e-relax) programında ısıtma eğrisi var. O otomatikteymiş. 0 olarak görünüyordu. Dış hava tahminine göre kendisi bir şeyler yapıyormuş. O yüzden kombi üzerinden 41 dereceye gelince otomatik kum saatine dönüyordu. Şimdi ben onu manuel olarak 2.5 (0-5 arası bir değer giriliyor.) yaptım. Sorun yok şimdilik. Kombi üzerinden 55 i ayarladım. 55 de ısıtıyor. Yani oda sıcaklığı 23 dereceye ulaşana kadar kombi 55 derecede çalıyor.

Bu programı kullanan arkadaşlar böyle bir sorun varsa ısıtma eğrisini elle ayarlayın.
    ben de de buna benzer bir sorun var. ama akıllı termostadın ne oldugunu anlayamdım. bende kablolu programlı f 240 vaillant termostad var..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.