Şimdi Ara

Vaillant eRelax Akıllı Oda Termostatı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
12
Favori
28.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam kablo sorun degil ise vrt50 oneririm. Buyuk ihtimal bahsettiginiz termostatlarda bunun perensibinde calisiyordur. Vrt50 nin iki modu var bir modulosyonlu diyeri on off mod. On off mod bildiginiz on off degil. Evinizin yalitimi iyi ise +-0.1 farktan fazla olusmayacaktir.
    Ben on of modunda kullaniyorum 24 saatlik 10 dak periyotlardaki cizelge asagidaki gibidir. Eviniz yalitimi iyi ise bu cizelgeden cok daha guzel performans sergileyecektir.
    Modulosyonlu modda ise daha kisa periyotlarda +-0.1 yapar ve pompa devamli calisir.

Dosyanın bağlantısı burada:

https://s.docworkspace.com/d/AGXsyxHw1Lck4OCO8qadFA
  • e-relax akıllı termostat gördüğüm kadarıyla süperonline'ın verdiği zte modemin güvenlik duvarını geçemiyor. ( güvenlik ayarları kapatılamıyor, normal yerine düşük yapıldığında daha az kopmalar yaşanıyor ama o kopmalarla bu iş yürümüyor )

Bu sebeple modem değişikliği talep ettim ve eski modemim hg255s takıldı. Ama ne takılma. Tamam termostatım hiç kopmuyor ama bu modem de durduk yere wifi kapatıyor ve wifi çekim kalitesi o kadar düşük ki 100mbit vereceği hızı 4 metre uzağına 8-10 mbit veriyor. Daha önce de bu modemden kullandığım için biliyorum normalde daha iyi değerler verebiliyor.

Özetle erelax kullanacaksanız süperonline kullanmayın. Yada benim gibi interneti modemin ethernet girişinden alıp, elektrik tesisatı ile bir başka odaya taşıyıp oradan tekrar sinyal yayın. Modemi tam evimin ortasından girdiğim çelik kapının üzerine yerleştirdim ve 7-8 metre uzaklıktaki salonuma bu şekilde taşıdım. 5-6 metre diğer yöndeki yatak odamda şu anki modemle büyük sorunlar yaşıyorum.

• Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt

Merhabalar hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Ancak kablosuz almak niyetindeyim hem duvarları delmek istemiyorum hem de ihtiyaç halinde yeri değişebilsin istiyorum. Yoksa eklediğiniz dosyadaki dalgalanma değerleri çok iyi benim istediğim değerler de böyle. Ayarladığım değerin ne çok üstüne çıksın ne çok altına düşsün.

• General_Zeng kullanıcısına yanıt
    Hocam ozaman thenoone afkadasin tecrubelerine gore yön ciz derim. Vsmartpro aklindan cikar. O bahsettigin termostatlarda cok ucuz degil. Netatmo da dusunebilirsin sabit isi verme konusunda en basarilisi diyebilirim. Eralax icin benim dusuncem sabit olmakla birlikte thenoone arkadasin izlenimleri dogrultusunda karar ver derim. Kendisi bilincli bir kullanici arkadasimiz erelaxi suan gozlemliyor ona göre al veya alma,
    Ama netatmoya sonuna kadar kefilim, modulosyon olayina cok fazla takilma, onemli olan sabit sicaklik.
  • Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt

Dediğiniz gibi VsmartPro'yu elemiştim zaten. Memlekette ithal olan hiç bir şey artık ucuz değil ne yazık ki. Netatmo'nun methini çok okudum ama devam eden bir garanti durumum var başka marka takamıyorum malesef :(. Bu başlıkta yazılmış olan tüm mesajları en başından sonuna kadar okudum :)

Ayrıca bu gün bir ürün daha fark ettim ''Vaillant sensoHOME VRT 380 F Kablosuz Oda Termostatı''. VR 921 ile birlikte cep telefonu ile uzaktan kontrol imkanı diye yazmışlar satıcıya bu VR 921 ürün ile mi geliyor yoksa ayrıca mı alınıyor diye sordum cevabını bekliyorum.Ayrıca satılmıyorsa ya erelax ya da 380f modelini alacağım.

Hocam opsiyonel dedigine gore ayri geliyor. Bence hicam bu cihaza bulasma, komple almaya kalksan oldukca pahaliya gelecek. Grantj biter diye korkuyorsan korkma hicbirsey olmaz. Elin tornavida tutuyorsa kendin bagla netatmoyu. Allah korusun ariza yapti diyelim zaten 1 sene kalmis. Yazin zaten ariza yapmaz. Cikan kopruyu atma tak kendin bagla. Servis hayatta anlamaz. Yok benim elimden gelmez diyorsan ozaman diyecegim yok. Vrt 50 cihaza ben vrc693 taktim. Yani dis hava sensoru. Rezalet otesi calisti. 2 saat sonra soktum. Bu dis hava duyargasi felan hikaye. Duzgun calissa tamam guzel olur ama o ayari tuttjramazsin azbucuk tutturursun kış biter. Ben bunlari zamaninda denedim ordan biliyorum. Maceraya girme, hem paran rezil olur hem kendin sinir olursun. Illa kablosuz dediginiz icin vrt50 sildim, garanti olayina kafa takmayacaksan netatmo. Erelax almak size kalmis.
    Kablo olayini dert eetmesen vrt50 10 numara, delik delmenize gerek yok cift tarafli bant is gorur. Eger tum odalar isinacak ise gunes gormeyen en soguk odaya koyun ic duvara monte edi n,daha da ellemeyin . Diyer odalarda trv var ise her odayi esit sekilde isitirsiniz. Bu vrt50 donus suyu sicakliginida baz aldigindan isinmayn oda olmaz. Diyelim diger idalardan birinin trv si acar ise donus suyu soguyacagindan hemen kazani yukseltir ki trv si acan odayi daha hizli isitmak icin. Paylastigim cizelgedeki anlik +-0.1 inis cikislar trv acip kapamasindan kaynakli.termostat tasinacak bir sey degil. Hele hele erelex alirda zirt pirt yer degistirirseniz vay ki ne vay halinize

• Merhaba arkadaşlar dün en sonunda karar verip Vaillant erelax modelini satın aldım. Umarım pişman olmam Vaillant eRelax Akıllı Oda Termostatı Burada deneyimlerini, fikirlerini paylaşarak bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Ürünü deneyimlediğimde ben de umarım birilerine yardımcı olabilirim. Tekrar hepinize çok teşekkür ederim. Ayrıca herkesin yeni yılının hastalıklardan, maddi-manevi tüm olumsuzluklardan uzak güzel ve huzurlu geçirdiği mutlu bir yıl dilerim.

Hayirlisi olsun diyelim hocam. Erelaxta yapmaman gereken 3 sey.
    1. Cok iyi dusun ve birkere de karar ver yerini degistirme bir daha.bu cihaz odadan odaya gezmez. Gecel yatarken Cocuk odasina koyayim,gunduz salona alayim derseniz bu is olmaz
    2. Otomatik egriye al dahada ve birdaha egri ile oynama, yaptiginiz programlada oynamayin. Tahmin acik olsun
    3.Sabirsiz olmayin, cihaz 15 gundebir duzene giriyor veya cikiyor

Cihaz sifirlanmadigi icin bu sefer olmadi bastan deneyelim gibi ihtimaliniz yok.

Bunlara uyarsaniz sizi tatmin edebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 1 Ocak 2021; 17:3:39 >
  • Merhabalar servis pazartesi gelip ürünün kurulumunu yapacak. Bir sorum olacak ürünün içinden bir kablo çıkmadı kombiye bağlantı için servis bu kabloyu beraber mi getiriyor yoksa ben mi temin etmeliyim? Daha önce ürünü kurdurmuş arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim.

Kablo çıkmaz 0.75 lik kablo gerekir servis personeli yanında getirirse takar yok ise siz temin edersiniz .Genelde getiriyorlar
  • Merhabalar bir kaç şey sormak istiyorum.İçeri soğumaya başlayınca fark ettim ki ileri seçeneği aktif olmuş Dün Çıktı daha 4 gün olmuştu normalde iki hafta sürmüyor muydu ileri seçeneğinin açılması? İleri seçeneğinin altında yazan en düşük ısıtma süresi 2 yazan yer ne ifade ediyor? Ayrıca ısıtma eğrisi önceden 2.6 iken kendiliğinden 0 olmuştu otomatik yapınca 2.1 oldu. Vaillant eRelax Akıllı Oda Termostatı Vaillant eRelax Akıllı Oda Termostatı

• Dün geceden beri bu sekilde.giremiyorum.internet var sikinti yok ama udp baglanti hatasi dio ve ag gecit sunucuya baglanamadi diyor.sizdede bu hata varmi suan
    Vaillant eRelax Akıllı Oda Termostatı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cikiyor ve girmiyor uygualamaya.geceden beri

• Arkadaslar termostat 2 gundur ekran gidiyor boylece aliciyla iletisim kuramiyor.pilini cikarip takiorum yeniden kuruorum ekran bi sekilde geliyor ondada kombi yanmaya basliyor ama grafikden bastigimizda ısıtma islemini goremiyorum.kombi yandigi halde isitma islemi.gozukmuyor.yardimci olabilirmisiniz

• Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta eRelax aldım bugün bağlantısını yaptım. Sizlere danışmak istediğim termostatın arkaplan ışığı normalde var diye yazmakta ancak böyle bir aydınlatma veya özellik bende çalışmıyor. Durum sizde nasıl sormak istedim. Bu termostatın arka plan ışığı var mıdır ?

• idefix İ kullanıcısına yanıt
    Merhabalar termostatda ekranı aydınlatan bir ışık yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General_Zeng -- 21 Ocak 2021; 21:58:48 >

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

• İki senedir erelax kullanıyorum. Termostatın herşeyini otomatik yapıp unutursanız memnun kalırsınız. Ben memnunum. Oturma odasına koydum. kullanılmayan bir odaya koysam oturma odasında kalabalık otururken termostatın bulunduğu yer soğuk olacağından kombiyi yakmaya devam edip bizi terletecek. Oturma odası kalabalık olduğunda sıcaklık artışı olur olmaz kombiyi kapatıyor. Bence böyle daha mantıklı. Bu şekilde ısı dalgalanmaları çok oluyor ama en çok kullanılan odayı diğer odalara daha stabil tutmuş oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki senedir erelax kullanıyorum. Termostatın herşeyini otomatik yapıp unutursanız memnun kalırsınız. Ben memnunum. Oturma odasına koydum. kullanılmayan bir odaya koysam oturma odasında kalabalık otururken termostatın bulunduğu yer soğuk olacağından kombiyi yakmaya devam edip bizi terletecek. Oturma odası kalabalık olduğunda sıcaklık artışı olur olmaz kombiyi kapatıyor. Bence böyle daha mantıklı. Bu şekilde ısı dalgalanmaları çok oluyor ama en çok kullanılan odayı diğer odalara daha stabil tutmuş oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba e relax modülünü 4 yıldır kullanıyorum.
    Bu sene ekranda böyle lekelenmeler oluştu.
    Neden olmuştur. Çözümü nedir acaba?
    Servis tamirinin olmadığını söyledi.
    Çalışmasında herhangi bir problem yok.
    Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.