Şimdi Ara

Vahşi kapitalizm gözünü LPG'ye mi dikti ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Rekabetçi istasyonlar hariç neredeyse tüm istasyonlarda LPG fiyatı 2.70in üzerinde çoğu yerde 3.00-3.20 arası.
    Halkımız zaten uçurumdan aşağı atılmışken kayaların arasından tutunduğu LPG dalı vardı onuda kesmeye başladılar.
    Aşağı düşelim ve bitsin bu çile

• Bundan 120-125 sene önce Elektrikli araçlar popülerdi. Sonra birileri zengin olmak için Birinci Dünya Savaşı'nı başlattı. 1914 itibariyle elektrikli araçlar bir anda bitti. 1920'li yıllarda yapılan oto şovlarda neredeyse 1 tane elektrikli araç kalmadı. Bu arada İlk oto şovda 10 araç sergilendi ve 5 tanesi elektrikliydi.

Şimdi yine Elektrikli araçları gözümüze sokuyorlar aslında bir şeyin çözüldüğü yok Tesla'yı şişiriyorlar.

Ben büyük oyunu gören ve bunu söylemeyi seven biri değilim ancak bu sefer gerçekten bir oyun var.

Bu adamlar benzinden ne kadar kazanıyorsa elektriğe de yatırım yapıyor çünkü bir gün elektriğe geçersek o şansı da kaçırmayacaklar yine para basacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 21 Eylül 2017; 23:4:17 >
  • benzine eşitlensinde kurtulalım şu beladan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes dikti gözünü lpgye... Çok dikkat çekiyor... En fazla lpgli araç var ülkede... Ciddi bir talep var. Bunun da kaymağını yemek lazım...

Dizele yöneliş artınca ibre mazota geçiyor inşallah gene öyle olur... Zaten motoru öldürüyor, güvensiz ve de 26. Sınıf insan muamelesi görmeye sebep oluyor tüm halkımızı dizel araç almaya davet ediyorum... Lpgyi keşke eskisi gibi 80, 90 kuruşa alabilsek

• elektrikli aracı kim yapıyorsa yapsa da birde güzel fiyata verseler çok güzel olacak.

• ankarada lpgciler zam yapıyormuş diye duydum gören var mı
  • Bence tamamen istasyon kaynaklı bir istasyonda lpg 2.99 diğerinde 2.70 diğerinde 3.15 böyle saçmalık mı olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doların hiç mi suçu yok ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Doların hiç mi suçu yok ?

Olmazmı var tabi!! Geçen sene 1.79 dan Lpg aldığım zamanları hatırlıyorum. Dolar 1 senede %60 arttı değilmi?

Şakamısınız kardeşim. Bilmiyorsanız araştırın. 2 kere arka arkaya Lpg ye vergi zammı yapıldı....

• ozbayram kullanıcısına yanıt
    Yanlışınız var likit petrol gazının kdv'si %18 den %8 e düşürüldü. Maliyet azalacakken ne hikmetse Ankara Güvenal'dan 2,12 den aldığım gaz 45 günde 2,54 oldu.... Ben bir muhasebeci olarak 6 tl ye öğlen döner ekmek yiyip şükredip hükümeti savunanlara acıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bediboy

Yanlışınız var likit petrol gazının kdv'si %18 den %8 e düşürüldü. Maliyet azalacakken ne hikmetse Ankara Güvenal'dan 2,12 den aldığım gaz 45 günde 2,54 oldu.... Ben bir muhasebeci olarak 6 tl ye öğlen döner ekmek yiyip şükredip hükümeti savunanlara acıyorum..

Kurban bayramında 800kg boğayı 7 ortak kesip 1 sene et yiyorlar bir kere tamamm mı? 20 sene önce kurban kesemiyordu kimse tamamm mı??

Almanya'da benzin 1.4 Euro çarp 4,10'la, bizden pahalıya alıyorlar tamammm mı???
  • quote:

Orijinalden alıntı: pipoti

quote:

Orijinalden alıntı: bediboy

Kurban bayramında 800kg boğayı 7 ortak kesip 1 sene et yiyorlar bir kere tamamm mı? 20 sene önce kurban kesemiyordu kimse tamamm mı??

Almanya'da benzin 1.4 Euro çarp 4,10'la, bizden pahalıya alıyorlar tamammm mı???

sorma gitsin sebze meyve çok pahalıymış orada öyle diyorlar. bende herserinde sizde en pahalı ürün sebze meyve ise sizde ülkemizden tatil dönüşünde bolluk zamanı en ucuzundan meyve sebze neden götürmüyorsunuz diye hepsi ileri derecede gerizekalı gibi bakıyor. bu böyle gider durur. ama lpg patlar tehlikelidir avmye almıyorlar sakın kimse kullanmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Doların hiç mi suçu yok ?

Olmazmı var tabi!! Geçen sene 1.79 dan Lpg aldığım zamanları hatırlıyorum. Dolar 1 senede %60 arttı değilmi?

Şakamısınız kardeşim. Bilmiyorsanız araştırın. 2 kere arka arkaya Lpg ye vergi zammı yapıldı....

Bütün suç yükselirken artan ama düşerken fiyatlara yansımayan dolar

• Yakıtın üzerindeki vergi asıl sorun, gidin o istasyon sahiplerine sorun inanın onlar da ağlıyor. Buradaki temel sorun ekonomi, ekonomi üretimle tarımla yükselir, ihracat artar, yurda sıcak döviz girer, insanların alım gücü yükselir, hazine borçla, vergiyle değil üretimle canlanır.
    Şimdi ekonomiyi ayakta tutabilmek için ne yapıyorlar bol bol inşaat. İnşaat ne işe yarıyor peki, halka bol bol konut kredisi kullandırarak piyasaya canlı para ihraç etmeye, böylece bir yandan eli kolu bağlı yığınlar yaratırken diğer yandan piyasada para dönüyor.
    Sonra LPG alırken verginin vergisini ödüyorsun. Hazinenin, bankaların ve kapitalist sistemin itiraz edemeyen oyuncaklarına dönüşüyorsun.
  • Valla bu sefer hökümat haklı gibin.

Baktım sudi aramco 2 kat zam yapmış geçen seneye göre.

Kışın 3.50 görülür rahat.
  • vahşi kapitalizm değil artık şunu kafanıza sokun ya, yok kapitalist yok emperyalist yok siyonist, birileri söylüyor herkes de papağan gibi tekrarlıyor

bu ülkede birşeylere göz diken bir yer varsa o da saltanattır, bu toprakların en büyük problemi olan saltanattır, unutmayın biz egeyi saray yaptırmak için para saçıp kaybetmiş bir milletin torunlarıyız, biz saltanat beslemeye devam ettiğimiz sürece de kaybetmeye mahkumuz, bu kadar geniş topraklara ve altı üstü zenginlik fışkırmasına rağmen ne tarımda ne hayvancılıkta ne de sanayide bir gram ilerleyemememizin nedeni budur, insanoğlunun aç gözlülüğünün sınırı yok, bu sınır olmadığından da sürekli eksiye gidicez
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.