Şimdi Ara

Vahdettin'in, ülkemizi işgal eden İngiltere'ye kaçışının 98. yıldönümü - 17 Kasım 1922 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
5
Favori
11.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
283 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerimcem

neyle ayrılcaltı ülke halen ağır ingiliz işgalindeyken? acaba? özel jetini akıl edememiş tüh..

kendini ingilize batıya satan (bknz. fetö, can dündar )elit ve zengin nezih paraya boğulan bir hayat yaşar,italyada dandik bir evde 5 kuruşsuz bakıma muhtaç halde ölmez hadi güle güle..

Yurt dışında ev alan herkesi töhmet altında bırakıyorsun farkındamısın?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

kaçmadı

yıllık iznnin bir bölümünü kullanmak üzere londraya gitti

İngiltere Türkiye Cumhuriyeti ile arasını bozmamak için onu almadı sanıyorum o sıra Cumhuriyet ile arası limoni olan itaya kabul etti haini

• quote:

yok onu görmek istemezler zaten Atatürk mavi gözleri ve yakışıklılığa defetti ingilizleri bir kurşun dahi atmadan çıktılar bu yakışıklılık tahminimizin çok ötesinde diye,Atatürk hiç diplomasi kurmadı muhattap olmadı ingilizlerle hayal dünyaları öyle şekillenmiş okadar ütopik uçuk.

yenilmiş savaşta işgal altındayken diplomasi kurmadan,görüşmeden anlaşmadan savaş zafer kazanıldığı nerde görülmüş acaba tabiki Vahdettinde kurdu Atatürk de..

Yanlış anladın. Dönemin birincil süpergücünün, Hanedan'ı ülkesine kabul etmesi, Türkiye için düşmanlık göstergesi değil dostluk göstergesiydi. İngiltere gibi dönemin süpergücünün güvencesi altında olması yeni kurulan rejim için en önemli güvenceydi zaten. Türkiye, yeni rejimin karşılacağı risklerden en önemlisi olan Osmanlı hanedanının can güvenliğini ve olası Monarji yanlılarının kalkışmasını dönemin süpergücü İngiltere'nin bu hamlesiyle atlaşmış oldu. Döneminde bütün İslam ülkelerinin sömürge veya vassal durumunda olması zamanın konjoktürüne göre Hanedan üyelerini kimse kabul edemezdi, bu durumda Hanedan'ın durumu Rus Çarlık Hanedan'ı gibi de olabilirdi. Bu durum içerde büyük travmaya neden olacaktı. Bu da dönemin ABDsi olan İngiltere için, Türkiye'de Batı tipi yeni rejimin varlığı tehlike altında girebilirdi. İngiltere için bu durum tehlikeliydi. İngiltere zaten Osmalıyı yıkmış ve ondan kurtulmuş, fiili yetkinliği bitmiş Hanedan'ı da kontrol altında tutarak Hanedan'ın Türkiye'deki toplumsal duygusal, psikolojik gücünü yeni kurulan rejimin leyhine döndürdü. Osmanlı Devleti'ni HARD yöntemle yok eden İngiltere, Hanedan'ı da SOFT bir yöntemle yok etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 17 Kasım 2020; 19:27:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• asau kullanıcısına yanıt

Ya da padişah ülkeyi satmış, İngilizler direnişi kıramayınca da İngiliz gemisiyle kaçmıştır. Bu kadar. Ne kadar açık ve net değil mi?

İngilizlerin sömürgeleri de bu olaydan sonra teker teker bağımsızlıklarını kazanmıştır.

Gandi de kendine ilham olan Atatürk'e hayranlığını şu şekilde ifade etmiştir.

Mustafa Kemal İngilizleri yenene kadar, Tanrının İngilizlerin yanında olduğunu zannediyordum.

Ama hayal gücün güzelmiş. Takdir ettim.

Dincilerin hayal güçleri genelde kuvvetli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roumiruez -- 17 Kasım 2020; 18:27:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dinocan Gökçek

Atatürk'ü Anadolu'ya vahdettin gönderdi sonra dedi ki kayığa bineyim de bi sahil havası alayım.Tam o sırada uzaylılar boğazdaki İngiliz destroyere vahdettin'i çekti ve İngiltere'ye kaçırdı.

Yoksa vahdettin ilk fişşeği atandı canım.15 temmuzdan sonra zaten o uzaylıların feto bağlantısı ortaya çıktı.

Birde hocam yossi kohen olayı var gerçek Atatürk Çanakkale savaşında şehit düştü yerine ingilizler ve yahudiler birlikte çalışıp Atatürkün boyunda biri bulunup yüzü yapılıp yossi kohen diye bir ajan getirildi Osmanlı'nın aldığı toprakları satıp halkımızı 1 gecede cahil bıraktı bu yossi kohen

• Koks34 kullanıcısına yanıt

Bu kadar gülecek ne vardı 😂😂

Vahdettin'in, ülkemizi işgal eden İngiltere'ye kaçışının 98. yıldönümü - 17 Kasım 1922

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

Ülkeyi yunan ingiliz işgal ederken niye o İslam ülkelerinin ordularını toplayıp onların kapısına yığmamış? Geç orayı sen geç buradan anla işte hilafetin işlevsizliğini, birde senin vahdettin bırak hilafet ordularını yunana karşı yığmayı onun şeyhülislamı İzmiri işgal eden yunanları halifenin ordusu ilan etmedi mi? Ne kadar trajikomik değilmi?

• Perturbator kullanıcısına yanıt

Bunların bir de sahte kahramanları var hocam. İskilipli Atıf.

Güya şapka giymediği için asılmışmış. Ne diyor hazret

"İslam kilidinin anahtarını İngiltere'nin güvenilir ellerine teslim etmekte İslam âlemi için hiçbir tehlike yoktur"

• Yav yukarıda bir arkadaş var bloklu okumayın arkadaşlar 5 dakika açmaya değmedi. Töbe bir daha bu hataya düşmek yanından bile geçmeyeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Maalesef yakın ama karanlık tarihi dönemler. Sebebi bugünkü sistemin 1800 lü yıllardan artık dünyada ve osmanlı da etkin olmaya başlaması. Padişahların değil, bürokrasinin, vesayetin etkin olmaya başlaması. Medyavari dahil her türlü yöntemle her türlü fitne ve entrikanın döner hale gelmesi. Yönetim sisteminin değişmeye başlaması ile azınlıklar ve onlar üzerinden ülke yönetimine dış müdahalenin başlaması. Dolayısıyla hiç bir şeyi net olarak bilemiyoruz. Tek bildiğim, dünyanın bugünkü durumu üzerinden yani netice üzerinden geriye doğru tahminler yürütmek.

• Kaçabildiği için şanslı. Sonu böyle de olabilirdi:

Vahdettin'in, ülkemizi işgal eden İngiltere'ye kaçışının 98. yıldönümü - 17 Kasım 1922
  • Gorenler, Vahdettin'in ense trasinin fena olmadigini kayitlara gecirmistir.

• Böyle konularda Long night için biraz azap duyuyorum.
    Her türlü belgeyi koyup her ayrıntıyı anlatıyor.
    Onca emek harcıyor.
    Sonuç: siyasal islamın yeniden yazmaya çalıştığı yalan tarih sloganları: tek kurşun atmadan İngilizler neden gitti?

Bunlara “çünkü eşşeğin bir yerinden dolayı” cevabını
    “Çanakkale krizini anlatan, İngiliz belgeleri ve tarihçilerden alıntılarla hazırlanmış kusursuz bir cevaba tercih etmek lazım mı diye düşünüyorum bazen.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Böyle konularda Long night için biraz azap duyuyorum.
    Her türlü belgeyi koyup her ayrıntıyı anlatıyor.
    Onca emek harcıyor.
    Sonuç: siyasal islamın yeniden yazmaya çalıştığı yalan tarih sloganları: tek kurşun atmadan İngilizler neden gitti?

Bunlara “çünkü eşşeğin bir yerinden dolayı” cevabını
    “Çanakkale krizini anlatan, İngiliz belgeleri ve tarihçilerden alıntılarla hazırlanmış kusursuz bir cevaba tercih etmek lazım mı diye düşünüyorum bazen.

Zaten bir tanesi bile adamın yazdığı yazıya cevap vermemiş. Okuduklarını bile sanmıyorum. 2 paragrafı okuyup anlayacak kapasitede olsalar bu halde olmazlardı zaten.

• quote:

ozaman aydınlat benim gibi cahili, ülke ağır ingiliz işgalindeyken uçan kuşun hesabı bile ingilize verilirken? ne tip bir teknolojik araçla gidecekti acaba ufoy lamı tabanvaymı ? cevabını bekliyorum.

senide kovsalar,sürseler ülkede önüne gelen ilk yabancı menşei araca tıkarlar postalarlar okey  

Vahdettin ayrıca tüm islam ülkerinin ordularını toplar Atatürkün kapısına dayardı orduyu, müslüman, müslümanı türk, türkü öldürmesin kan akmasın diye adam onu bile istemedi siz arkasından sövün durun anca..  (ki kendisine kaç defa teklif edildi red etti adam)

Alıntıları Göster

Kerimcem Vahdettin haindir. Fazla kurcalama. Şu andaki hükümetin amacı farklı. Vahdettin'e darbe yapılmış gibi gösterip, Cumhuriyeti sorgulamak. Adın ya da nickin bile tiki. Kerimcem. Rahat rahat yaşıyorsun, debelenme fazla.

Şimdiki gençler tiki kullanıyor mu bilmiyorum. Kötü bir kelime değildir bu arada.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.