Şimdi Ara

Vahdettin'in, ülkemizi işgal eden İngiltere'ye kaçışının 98. yıldönümü - 17 Kasım 1922 (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
5
Favori
11.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
283 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her 29 ekim, Atatürk düşmanlarının suratlarının ortasına ŞAKK diye atılan bir tokattır. cumhuriyet bizlere emanet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 20 Kasım 2020; 0:36:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O yuzden yillardir halkin kutlamasini yasaklarla engelliyorlar ya...

• hulkibey kullanıcısına yanıt
    engeller sadece bağı kuvvetlendirir. bunu bir anlayamadılar. çok daha güçlüyüz bunlar yüzünden.

• Long Nightt kullanıcısına yanıt
    Mükemmel açıklamışsınız elinize sağlık, ayrıca şuanki hükümet benzer uygulamalar yapmaktadır, kendileri her daim sefa sürerken, halkı her anlamda vergi ile sömürmek ve belli bir kesimi din ile aldatmak vs. Çok konu var biliyorsunuzdur, sıkıntı ise hakkını aramayan korkak, pısırık bir topluma dönüşmemiz, eleştiren vatandaşların ise sesi kesilip hemen hapse atılması...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Daha kelimeleri Türkçe yazmaktan aciz olan siz, başkasına Türkçe imla dersi mi veriyorsunuz?Sahsinizla, isaretlerini... Hayır, başka kelimelerde Türkçe karakterleri (ı,ş gibi) gayet de kullanmışsınız. Hayreti mucip.

• ooo vahdetttin reissssss. alırım bi dal.

• warchief46 W kullanıcısına yanıt

Cihazlarım arasında geçiş yaparken bazı karakterleri kullanamıyorum ne yazık ki. İnsan aklı ve bilgisiyle konulan noktalama işaretleri ile kendini düzgün cümlelerle ifade etme becerisini, kullanılan teknolojik araçların istemsiz sınırlamalarından ayırt edemeyişiniz acınası bir durum.

Bunu bir de üçüncü şahıs olarak sizi ilgilendirmeyen bir diyaloga dahil olarak savunma refleksiyle yapmanız başka bir kuyruk acısı izlenimi de yaratıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

neyle ayrılcaltı ülke halen ağır ingiliz işgalindeyken? acaba? özel jetini akıl edememiş tüh..

kendini ingilize batıya satan (bknz. fetö, can dündar )elit ve zengin nezih paraya boğulan bir hayat yaşar,italyada dandik bir evde 5 kuruşsuz bakıma muhtaç halde ölmez hadi güle güle..

Haber: "Yolu kesip otobüsü durduran teröristler makineli tüfekle 25 kişiyi taradı."

Kerimcan: "Ya neyle tarayacağdı?"

Adamın algılama şekli bu beyler. Yapacak bir şey yok.  

• karadenizyapi K kullanıcısına yanıt

Koruma kanunu Atatürk’e hakareti engelliyor sadece.

Atatürk’e hakaret etmeden ifade edemeyecek misin kendini?

Bu arada koruma kanunu bence de kaldırılsın fakat hakaret etmeden duramıyorum diyenleri de anlamak zor.

Atatürk’e hakaretleriyle meşhur çok sayıda kişi malum bazı kişilerin teveccühlerine çokça mazhar oluyor. Elini korkak alıştırma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 20 Kasım 2020; 9:59:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karadenizyapi K kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    mustafa kemali anadoluya gönderip kazım karabekir paşayı emrine veren de odur.

Kazım Karabekir'in öyle bir iddiada bulunduğunu hiç duymadım.

Vahdettin bile öyle bir iddia ortaya atmamıştır.

Sizdeki hayal gücü sınır tanımıyor mübarek.

Savaş Bakanının Kazım Karabekir'e çektiği telgraf:

“Erzurum’da 15. Kolordu Komutanlığına

Mustafa Kemal Paşa ile Refet Bey’in Hükümet kararma muhalif fikir ve hareketlerinden dolayı hemen yakalanması ve İstanbul’a gönderilmeleri Babiâli’ce tensip olunup mahalli memuriyete lazım gelen emir verildiğinden kolorduca da ciddi yardımda bulunulması ve neticeden malumat verilmesi rica olunur.

Merkez Dairesi 2733

Harbiye Nazırı Nazım”

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roumiruez -- 20 Kasım 2020; 9:25:21 >

• Klasik osmanlı düşmanı yalancı chp li başliği.

• Sonra ne oldu işgalci ingilizler bir mermi atmadan koskoca istanbulu teslim edip gitti. Dil değişti, kıyafet değişti ,kanun değişti, yonetim biçimi değişti, inançlara saldırıldı daha ne olucak durupta ne yapıcaklardı   Sonra birden bir nesil türedi işte burda bütün tarihlerini 100 seneden ibaret sayan islam karşıtı nede güzel değilmi. Demekki ingilizler amacına ulaşmış

• quote:

Orijinalden alıntı: Yalçın Ç.

Sonra ne oldu işgalci ingilizler bir mermi atmadan koskoca istanbulu teslim edip gitti. Dil değişti, kıyafet değişti ,kanun değişti, yonetim biçimi değişti, inançlara saldırıldı daha ne olucak durupta ne yapıcaklardı   Sonra birden bir nesil türedi işte burda bütün tarihlerini 100 seneden ibaret sayan islam karşıtı nede güzel değilmi. Demekki ingilizler amacına ulaşmış

Ne bekliyordun? Cahiliye dönemi devammı etseydi? İstersen o şekilde yaşayabilirsin.

• Yalçın Ç. kullanıcısına yanıt

Bugün de aynı kanunlar var.

Sen sıkıyorsa bir kadın hakime gidip "asr ı saadet ve Osmanlı'da kadın kadı (hakim yoktu) siz de olamazsınız" desene.

Bir mesaj yazarken cihazlar arasında geçişi ne maksatla yapıyorsunuz, merak ettim. Ayrıca siz kimsiniz ki sizinle bir alıp-veremediğim olsun. Kendi kendinize bir şeyler kurmuşsunuz. Bir kişiye imla dersi vermeye kalkmışsınız ama ondan daha şedid bir bozukluk sizin imlanızda var. Benim tepkim bu duruma.

Ayrıca terbiyeden nasibini almamış o ifadelerinizi aynen size iade ediyorum. Hayırlı Cuma'lar.

• Yalçın Ç. kullanıcısına yanıt

Ulan terbiyesizlik yapma ahlaksız adam. Sakaryada şehit olan onbinlerce askerimiz, subayımız kalp krizinden mi öldü.

Yunanın geri çekilirken yaktığı yıktığı şehirler hepsi yalan mı?

Atatürke sırf dindar değil diye iftira atalım, eleştirelim derken düşünceleriniz artık vatan hainliği safhasını geçiyor. Dikkat edin.

• Bu akılsız neo-osmanlıcı güruh zannediyor ki ingilizler bizi sömürge yapsaydı, dinimizi, kültürümüzü değiştirecek, laiklik ve cumhuriyet getirecek zannediyor.

İngilizler sömürge yaptığı hangi islam ülkesine laiklik getirmiş, dinini değiştirmiş akılsız adamlar.

İslamın en katı yorumu olan selefilik, vahabilik kimin eseri.

Ortadoğuyu sömürge yapan ingilizler kimin şeriatına, dinine karışmış.

İngiltere ile Vahdettinin anlaşması neydi. Hilafete, saltanata dine karışılmayacak değil mi?

Şeriat gelince uçacağız zannedenler, o sizin hüsnü kuruntunuz.

İngiltere gayet iyi biliyor şeriatın sonucunun sefillik ve cahillik olduğunu.

Neden değiştirsin ki bunu.

Batı dünyaya aklı kullanarak, din ve devleti, din ve bilimi ayırarak hakim oldu.

Sence sana bu silahını vermek ister mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yalçın Ç.

Sonra ne oldu işgalci ingilizler bir mermi atmadan koskoca istanbulu teslim edip gitti. Dil değişti, kıyafet değişti ,kanun değişti, yonetim biçimi değişti, inançlara saldırıldı daha ne olucak durupta ne yapıcaklardı   Sonra birden bir nesil türedi işte burda bütün tarihlerini 100 seneden ibaret sayan islam karşıtı nede güzel değilmi. Demekki ingilizler amacına ulaşmış

Bak simdi canim benim hani boyle salliyorsun da burasi senin kahvedeki ortamina benzemez. Yani sen sacmaladigin zaman bile dogru tabi kanka demezler. Google a bakmadan İngilizlerin kac yilinda İstanbul dan cekildigini bile soyleyemezsin sen.

1) Rusya'da yonetim degisti ve yeni gelenler bizle zaten Baris antlasmasi imzaladi 1921'de.

2) Pakistan'da Mohammed Ali Cennah ve Hindistan'daki Gandhi olaylari İngilizleri zaten o sira baya endiselendiriyordu.

3) Muttefiklerin cogu yeni bir savas istemiyor. Yunanistan yenilmis, İtalya Turkiye ye ucak satiyor, Rusya zaten dedigim gibi baris antlasmasi imzalamis.

4) İngiltere icin Orta Dogu'da da isler cok iyi degildi.

5) Verilen sozler tutulmadigi icin Fransa ile İngiltere arasi kotuydu.

Bunlarin hepsini topla bir kenara koy en onemlisi de MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ordulara Trakya uzerine yurumesini İngiltere oradan cikmazsa da savasa girecegini soyledi.

Eminim hicbir sey degismeyecek senin icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.